Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TRABUCCO AIRBLADE PRO 4000 MAKARA ACİL YARDIM LÜTFEN.

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında obaba tarafından paylaşıldı.

1. obaba

obaba Yeni Üye

Arkadaşlar ben bu makinayı ikinci el olarak yeni aldım yarın balık avına gideceğim başka makinamda yok bu makinaya misina saramadım misinayı tek bir yere topluyor ,ileri geri hareket edip misinayı düzgün sarması gereken kafa kısmı ileri geri hareket etmiyor dolayısı ile misinayı bir yere topluyor acaba yanlış birşeymi yapıyorum bilemedim bilgisi olanlar yardımcı olabilicek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Kolu çevirdikçe makaranın (spool) aşağı yukarı inip çıkması gerekir. İnşallah makine sağlamdır alırken kontrol etmiş miydiniz?

4. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Her makina, makarasının misina sarılan kısmının genişliği kadar, asansör misali yukarı aşağı inip çıkması gerekir. Gerekir ki, misina sarımı dağılsın.

5. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Yazanlar makina kullanımından bahsetmiş bende şu soruyu sorayım acaba makineyi aldığın kişi sana vermeden içini temizleyip yağlayıp verdide makineyi toplarken dişlerden dolayı bi durum olduda makinenin kolunu çevirdiğinde aşağı yukarı çıkmıyor mu??

6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Slm Milin ortasında göbek pulu dediğimiz etrafı yıldızlı bir pul olması gerekir. Muhtemelen o pul düşmüş. Ya sen kafayı çıkarıp takarken düşürdün ya da aldığın kişi düşürmüştür. Bulamazsan olta malzemeleri satan bir dükkandan tedarik edebilirsin.

http://u1312.hizliresim.com/1j/x/w0l6u.jpg

7. obaba

obaba Yeni Üye

Yok hocam kontrol etmedim hobiye yeni başladım o yüzden fazla bir şey bilmiyorum açıkçası.

8. obaba

obaba Yeni Üye

Abi aslında aynı şeyi söylüyoruz ikimizde .Merkezdeki ana mil ileri geri hareket etmiyor zaten o yüzedn misinayı bir yere topluyor en iyisi video yüklemek eğer becerebilirsem video yükleyeyim yoksa yapılan bütün yorumlar askıda kalıcak.

9. obaba

obaba Yeni Üye

Ben en iyisi bir video yüklemeye çalışayım çünkü o gösterdiğiniz pul sanki var gibi kardeşim.

10. poyraz

poyraz Aktif Üye

Büyük ihtimalle makinayı söküp kontrol etmenizde fayda var veyahult makina tamirinden anlayan birisine göstermenizde fayda var aşağıdaki resimdeki mili harekete geçiren dişlinin üzerindeki makanizmanın vidalarıda düşmüş olabilir.makinanın makara kısmını misina sarılankısmını elinizle ileri geri yaparak bideneme yapınderim makara bu hareketle ileri geri hareket ediyorsa büyük ihtimal bu bölgede sorun olabilir.[​IMG]

11. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

dostum kalomayı sıktın mı iyice?

kolunu açıp vidasını sıktın mı ?

makineye ait videoyu ben çektim.

bu video makine için konu açtığımız gün çekildi

ve bir daha sökülmedi.

http://www.youtube.com/watch?v=aKxv5D2E_TU

sende bir video çekersen daha anlaşılır olacaktır.