Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trabucco kamislar hakkinda bilgisi olan varmi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında arifengin tarafından paylaşıldı.

1. arifengin

arifengin Daimi Üye

Trabucco 3 parcali kamislardan kullanan varmi . Athena extreme olabilir. Istanbulda bogazda hem 200 grama kadar rapala hemde yemli av icin kullanmaya uygunmudur

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OMER77

OMER77 Aktif Üye

trabbuco markası bir cok alanda başarılı bana kalırsa mesela fc misinalarda cok basarılı kamışlarını kullanan görmek nasip olmadı henüz ancak gözüme cok carptı bir cok sitede kamışın ağırlığı belirtilmemiş yani bunu bilemedikten sonra isterse 300 gram atsın kamışın ağırlığı 500 gramı geçiyorsa onunla atçek tarzı av zor olur amele kası yaparsın benim tavsiyem bundan net emin olmadan elinde görmeden kullanandan işitmeden alma sözüm meclisten dışarı eşşeğin bilmediği ot başını ağrıtırmış. eğer 3 parça kamış alıcaksan ya okuma ya shimano almanı öneririm en azından okuma alırsan yedek parcada hiç sıkıntı cekmezsin saygılar

arifengin bunu beğendi.
  4. arifengin

arifengin Daimi Üye

Bugun gittigim bi magazada gordum ince ve hafif kamislar. O hafiflige 180 200 gram atarmi acaba diye dusunuyorum . Bakalim belki kullanan vardir.

5. khyalp

khyalp Aktif Üye

Merhaba Arif bey

Trabucco kamislar ile ilgili bir konu acmistim ve rabet görmedi.

Bende yerinde incelemeye karar verdim Athena Extreme ile ilgili şunu soyliyebilirim.

Kamışı elinize aldığınızda öncelikle görüntü ve güzelliği insani cezbediyor kaliteli kamış hissiyatini uyandiriyor.
    Çokta hoş bir rengi ve estetiği var.
    Ayrıca Hybrid ucu sayesinde kesinlikle ben hassasim diyor yemi avlar için keyifli olabilir.
    Fakat Kamışı birleştirip elinize aldığınızda Kamışın öne doğru eğilimini farkediyorsunuz ve bir kaç savurma hareketiyle Kamışın orta kisimdan fazlaca sallandığını görebilirsiniz.
    Şahsi olarak görüşüm atış yapmamış olsam da yemli avlar haricindeki avlarda pek verimli olamayacağı yönünde bu arada kamış ağırlığı ile bir bilgi bulamadığım için hassas bir tartı ile 550 gr geldiğini gördüm yanlış olabilir tam emin değilim.
    Yinede ürün alınıp Hybrid ucu sayesinde yemli avlarda keyif ile kullanılabilir.

Son düzenleme: 16 Eylül 2015
    OMER77 ve arifengin bunu beğendi.
  6. arifengin

arifengin Daimi Üye

Yorumunuz icin tesekkurler. Bende inceledim biraz ama atis yapmadan tam bi sonuca varilmaz tabi . Benide inceligi biraz korkutuyor agir atislarda sorun olackmis gibi geldi.

khyalp bunu beğendi.
  7. OMER77

OMER77 Aktif Üye

abi yanlıs anlamanızı istememde o ağırlıkta bi kamış insanı düşünmeye sevk eder dert sahibi olursun pişman olursun gibime geliyor tabiki kendi tercihindir bana düşmez ama cok merak ettim neden 3 parça ? özellikle mi?

khyalp bunu beğendi.
  8. arifengin

arifengin Daimi Üye

Alp by 550 gram yazmis ama sank8 bana daha hafif gibi geldi 400 civaridir diye tahmin etmistim hassas terazide olctum deyince biseyde diyemedim:) teleskopik kamislara gore daha dayanikli oluyor diye dusunuyorum 2 tane teleskopik kirmis biri olarak :)

9. khyalp

khyalp Aktif Üye

Evet arif bey surf de olsun spin de öncelik parçali kamislar aksiyon bütünlüğü sağlamlık için daha verimli yarın bir uğrayacagim tekrar bakarım ağırlığına.

10. OMER77

OMER77 Aktif Üye

abi kul yapısı bu ne aero techniumlar gördük 2-3 yerinden kırılmış ne aerocastler parça bekledi shimanodan :D yani yanlıs anlama ben bırak kamışı 0.45 misinayı atış yaparken yırtan bi hayvanım yalan yok ben bi sorrento parçaladım ancak bu benim hayvanlığım yani bu bi kamışın güzel olmadığını göstermez benim arkadasımda yurt dısından getirdiği 300 dolar üstü italcanna marka bir kamış parcaladı üstelik parçalı kamıştı yani bunu sağlamlıkla ölçüyorsak ben sana şöyle bi örnek vereyim benim elimde shimano nun vengeance isimli ax serisi 200 gram atarlı bi kamış var ben 250 gramla insanlık dışı yükleniyorum banamısın demiyor 200 liralıkta kamış he yanlıs anlama ama mesela beastmaster var birde inanası gelmiyor insanın o kamışın 200 gram atacağına güvenemiyorsun.. abi ben senin için diyorum ki denenmemişi yapıpta deneme tahtası olma kullanan birileri illaki vardır bilgi almadan iş yapma bilmiyorum ekonomik durumun nasılda 600 lira az para değil şimdi allah var :D neyse abi sana kısaca şöyle söyliyim 550 gram senin kamış bi 550 gramda makina olsa 100 gram kursundan yukarısı gece koluna girecek kramp sebebi olur :D haydi kal sağlıcakla

arifengin bunu beğendi.
  11. arifengin

arifengin Daimi Üye

Eywallah Ömer faruk .hemen almicam zaten arastirma asamasindayim kullanan öneren biri cikmazsa almayida dusunmem .