Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafik cezası ! var mı bi önerisi olan...

Konu, 'Sohbet' kısmında ellidokuz tarafından paylaşıldı.

1. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

Cümleten merhaba,

Geçen hafta yıllık izinli olmam sebebiyle güzel bir haftaya başlamıştım..! Pazartesi günü sabah evden dışarı çıkıp öğlene yakın tekrar geri döndüğümde posta kutumda ANKARA YEĞENBEY VERGİ DAİRESİ MD. bir evrakla karşılaştım.

Evrakı açtım, borcunuz bulunmaktadır cezai işlem uygunlanmaması için... gib.gov.tr adresinden bakabilirsiniz falan yazıyor.
    gib.gov.tr adresinden hemen girdim baktım asıl borç 128 tl faizi 256 TL toplamda 384 tl olmak üzere borç tc kimlik numaramla görünüyor fakat;

GİB ADRESİNDE PLAKA YAZMIYOR

Bulunduğum yerdeki vergi dairesine gittim Ankara'Da ceza yemişsin dediler.. HAYATIMDA HİÇ ANKARA'DA Bulunmadığımı askere giderken üzerinden uçakla geçtiğimi bildirdim! (Tekirdağ'lıyım) o zaman 06 plakalı bir araçla ceza yediğimi ve ödemem gerektiğini bildirdiler.. işin ilginç kısmı 06 plakalı araçta yan koltuğa bile oturmadım :)

Velhasıl Çorlu vergi dairesindeki memur aç telefon yeğenbeyle görüş dedi evrakta onca numara hiç birinde telefonu açan olmadı gün bitecek hala telefonla uğraşıyorum nihayet biri telefonu açtı ve şu dahilileri tuşlayın telefonu açanla konuşursunuz dedi, deyiş o deyiş telefona bakan yine yok ! :mad::p

ÜZERİME KAYITLI HİÇ ARAÇ YOK ! vergi dairesinden çıkıp Çorlu trafik şubeye gittim durumu anlattım ilgili memur Ankara da yüzyüze ceza yemişsindir dedi :D güler misin ağlar mısın...

Neyse yine anlattık ver kimliğini bakayım dedi, trafik sistemine kayıtlı bu TC kimlik numarasıyla ceza yok kardeşim dedi

ee ne yapayım dedim aç telefon yeğenbey vergi dairesinle görüş bizim yapacak bi şeyimiz yok dediler :D BU durumla bi kaç saattir karşı karşıya olduğum için TELEFON HAKKIMI kullanmak istemedim :p :)

İADELİ tahhütlü postayla dilekçe yazdım gönderdim yarın 1 hafta olacak henüz ses seda yok.. böyle bir durumla karşılaşan ya da bilgisi olan var mı ne yapmalıyım önerilerinizi rica ediyorum..

cümleten bol şanslar..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İlginç bir durum..
    Biraz saç baş yolarsın ama kurtulursun.
    Sonunda seni dinleyecek bir memura mutlaka ulaşırsın

ellidokuz bunu beğendi.
  4. hunter

hunter Daimi Üye

Öncelikle can sıkıcı bir durum,üzüldüm adınıza.
    Tamda bizim ülkemizde olur böyle şeyler,her zaman deriz,her zamanda böyle rastlarız işte.

Size şu yolu izleyin diye bir yönlendirme yapamayacağım,mutlaka yönlendirecek üyelerimiz çıkacak,ben sadece iki satır yazıyım istedim.

Kişisel görüşüm kesinlikle böyle bir parayı alamazlar düşüncesindeyim,kesin TC numarada bir yanlış rakam girdiler ve size denk geldi.
    Gelişmeyi takip edip tekrar buradan paylaşın bakalım sonuç ne olacak.
    Geçmiş olsun.

ellidokuz bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Şaka gibi yahu :D Alıştık devletten ''pardon'' kelimesini duymaya. Hapiste boşu boşuna yıllarca yatıp, suçsuzluğu anlaşılınca ''pardon'' denilen hayatı mahvedilmiş vatandaşlarımız da var :( Umuyorum problemin biran önce çözüme kavuşur Özden, merakla takipteyim...

Dentex ve ellidokuz bunu beğendi.
  6. Dentex

Dentex Üye

dostum selamlar. banada aynı sekilde bir posta geldi yeğenbey den. arastırdık soruşturduk araç vergisiyle alakalı olduğunu ögrendik en sonunda. herhangi bir araç alım satımı yaptıysan yada 06 plakalı bir araç kullandıysan bu sebeple olabilir. bence birde vergi dairesinden kontrol ettir vergi borcun olabilir.

ellidokuz bunu beğendi.
  7. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

umuyorum Şeref abi, saç baş yolacağız gibi evet, zaten azcık başladık :p

teşekkürler Mustafa abi, buradan muhakkak paylaşacağım..

her kelimesine katılıyorum arkadaşım, çözüme kavuşur kavuşmaz buradan yazacağım..

araç vergisiyle olunca da sanıyorum trafik cezası diye geçiyor (yazdığınızdan öyle anladım) eğer öyleyse onu da sorarım ama bağlı bulunduğum vergi dairesine zaten gittim bahsettiğim borç hariç başka bir borca rastlanmadı :) evrakı taratıp gönderiyorum aynen yazılanlar şunlar..
    06 plakalı araç kullanmak ne kelime , yan koltukta bile bulunmadım :cool:

ayrıca gün tarih plaka bi şey yazmıyor, öyle tahmin ediyorum bana bir tarih verebilirseler o tarihler aralığında nerede olduğumu da bildirebilirim.. bakalım artık :) dairelerden taksitlendiririz gel yabancı değilsin bi güzellik yaparız diyen de çıkacak mı acaba :D

evrak şöyle

8. Tolga

Tolga Aktif Üye

En son yapılacak işlem. Önce cezayı ödersiniz.(Maalesef). Sonra dava açarsınız. Haklı bulunduğunuz taktirde ödediğiniz parayı geri alırsınız. Sonra o aldığınız parayı avukata verirsiniz.

ellidokuz bunu beğendi.
  9. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

yeğenbey vergi dairesinden cevap gelecek mi bakalım :) şu tarihte şu sebepten ceza yemişsiniz dense bulunduğum yerde ki dairelere tekrar soracağız başka yolu yok :) plakaya yazılan bi ceza yok sistemde görünen..

mahkeme durumu olursa, doğru aldığımız parayı da avukata veririz fakat bu işlemleri yapanlara yani kaydı işleyen falan kimse onlara dava açma hakkım vardır herhalde.. gerçi böyle durum şimdilik yok ama bu iş uzayacakta uzayacak anlaşılan :rolleyes:iş kaybı yaşadığım stres vs vs artık bakıcaz.. neyse teşekkürler

10. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Geçen biryerlerde okudum sanıyorum:
    Bu tür yanlışlıklardan dolayı adreslere yapılan tebliğleri bakan Şimşek geçici bir süre için durdurmuştu diye...
    Demek ki çok şikayet alındı.
    Sistemlerini upgrade edip yeniden ceza bildirim işlemine başlanacaktır sanırım.
    Çok geçmiş olsun.
    Eski bürokratik hareketleri aşabilmiş değiliz halen. Umarım daha pratik çözümler üretilir..

ellidokuz bunu beğendi.
  11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Neyse idam cezası kalktı. Trafik cezası bir şey değil ya başka ceza verselerdi.
    Önce idam olup cezanı ödeyeceksin sonra mahkemeye başvurup suçsuzluğunu kanıtlayacaksın.

Cezanı ödedikten sonra dava açmak kadar zırva yasaları olan ülkedeyiz.

Benim de sizin şehirde ilginç trafik cezalarım var.
    Tekirdağ çevre yolu; duble yol bilirsin, her tarafta 70 km hız sınırı var, bazı yerlerde anlamsız 50 ve 30 km levhaları çakılı. Sonra bu hız sınırlarının bittiğine dair üzeri bantlı işaret yok.

30 km hızla giderken bir süre sonra 70 levhası.

Bu trafik sınırlandırmaları o kadar anlamsız ki, her insan yol inşaatı sırasında konulup yıllarca kalan işaretler olduğunu sanır.
    Çünkü böyle örnekler aşırı fazla.

Benim de resmimi çekip 72 km hız ile eve 343.5 lira caza geldi.:eek:
    Daha sonra Muratlı yolundan da otomobilimin bir poz resmi 93 km 343.5 TL ceza.

Tekirdağlı arkadaş ya ben seni uyarmayı unuttum, şehir içinde de trafik lambası hatalı geçişi ve hız sınırı için iki kamera var. 59 plakalı araçları takip et onlar hızlandıklarında normal hızla git yavaş gittiklerinde sen de yavaşla dedi.

Neyse cezaları ödedik. ertesi ay Muratlı yolunda trafik polisi çevirdi. Ben 50 ile gidiyordum gene mi ceza vereceğim dedim. Yok ehliyete bakacağız neden 50 ile gidiyorsun diye sordu. Durumu anlatınca geçen hafta hızlar normal duruma getirildi, 110 la gidebilirsin dedi.
    Aradan 7 ay geçti hala aynı hız tabelaları duruyor.
    Biliyor musun tekrar tabela hızları geçerli hale getirildi mi yoksa 110 km mi geçerli.

Çünkü bunların keyifleri ne zaman ne şekilde bilinmiyor. Kafasına eser tabela geçerli der. Kafasına eser genel karayolları hızı geçerli derler. Bunu Tekirdağ içinde birkaç bin kişiye radyo ile bildirir. Başka yerlerden gelenlerin haberi
    olmaz. Ya kaplumbağa gibi gidersin ya ceza yersin.

İşte bu bizim devlet ve devlet kuruluşları. Yetki onlarda çalışanların keyfine göre.

spindoctor, KalamA ve ellidokuz bunu beğendi.