Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trakonya sokması ve tedavisi

Konu, 'Genel Konular' kısmında melodi tarafından paylaşıldı.

1. melodi

melodi Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar geçen gün zorlada olsa denize girdim keşke girmeseydim girdikten sonra sudan çıkmak için merdivenin kenarına gittim ve ayaklarım kuma bile değmiyordu çıkarkan bacağımın orada bir ağrı başladı çıktım ve orada oturan kadın eşimide balık çarptı acil den yeni geldik diyince hemen hastaneye gittik iyice kabarıyordu iki tane afedersiniz popomdan iğne oldum sonra sıcak suy bak-lığın soktuğu yere koydum bu olay çeşmede yaşandı hastanede herkez o balığın sokması nedeniyle hataneye gelmişti sakın o balığı tetiklemeyin ve sizisoktuyd-sa fazla yürümeyin şimdiden herkeze geçmiş olsun...:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Geçmiş olsun
    Trakonyanın verdiği acı ve ağrı yüksek olur. Ağrı seviyeniz düşükse sizi ve diğerlerini sokan trakonya değildir.
    Zaten durduk yerde sokmadığı gibi birini soktuktan sonra da ortamdan uzaklaşır.
    Bana göre aynı yerde birden fazla kişi aynı sorunu yaşamışsa bu olsa olsa deniz anasıdır.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Geçmiş olsun.

5. fenerli

fenerli Aktif Üye

Bu yaz yiğenimin başına geldi sağlık oçağına götürdüm iki iğne yaptılar hemen ağrısını kesti.Ama sağlık oçağına gidinceye kadar çok acı çekti.Yaptıkları iğneyi bilsek belki eczanelerden temin edebiliriz.

6. badhabbit

badhabbit Üye

geçmiş olsun benimde başıma sarımsaklıda deniz yavsı sı denen canlı yüzünden bir çok sıkıntı geldi sezon başların da ve sezon sonlarında plajların atıl olduğu zamanlarda denize girerken tekrar tekrar düşünün suya daldım ve suyüzüne çıktım gözümün kenarında çok büyük bir acı hissetttim elimi attığımda deniz yavsısı denen yapışkan canlının parçaları yapışmış vaziyette elime geldi hızla yüzüm gözüm şişmeye başladı bir haftada zor iyileşti canlının değdiği yer yanık izi gibi kaldı herkes dikkatli olmalı

7. leventt

leventt Aktif Üye

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bu balık soktuktan sonra hastanın durumuna göre alerji krizi yaşanmaması için avil vuruyorlar yada serum merum falan filan... ama hastane şart. :D