Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trança Balığı

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Sevgili Ustadlarım bu konuya katkıda bulunabilirlerse çok memnun olurum:) Trança'nın yaşam alanı, beslenmesi , göç yolları ve tabiki avcılığı..

Saygılarımla

Not: Bilgiler eklendikten sonra bu mesajım silinip konu sabitlenirse çok daha şık olur kanaatimce..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Arif

Arif Aktif Üye

Trança, mercanın bir türü. Bu bağlamda avıyla, takımıyla ilgili genel bilgiler burada var..

http://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=1153

Yetmez ve tatmin olmazsanız, daha nokta atışı sorularınızı paylaşırsanız, cevap vermeye çalışırız..

Balığınız daim olsun...

4. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Bizlerde öğrenelim.

5. Selahattin

Ustadım çok teşekkür ederim. Özellikle trança için ava çıkmak istiyorum tabi mevsimi geldiği zaman..

1. Öncelikle yemimiz canlı kalamar veya sübye mi olmalıdır? İri yengeç,karides vs. iş görür mü?

2.Takımı dip sürütmesi şeklinde mi yoksa beklemeli olarak mı kullanmalıyız?(Balık bulucu da olacağı için taş bulma sorunumuz olmayacak)

3. Ege denizi için göç mevsimi nezamandır?

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Trança ak yem'e bayılır dolayısı ile fleto kesilmiş balıklar veya bütün takılmış sardalye ile verimli avlar gerçekleştirebilirsiniz. Karides elbet iş görür hangi balıkta görmez ki ama yengeç hakkında bir şey diyemeyeceğim hiç kullanmadım.
    Takımı beklemeli ve büyük zoka kullanarak ve o zokalarıda cıvalayıp parlatır ucuna bir hırsız iğne yerleştirir ve ak yem kullanırsanız gayet verimli avlar yapacağınıza inanıyorum. Şunu da bilmelisiniz ama balıkların huyları denizden denize fark gösterir, dolayısı ile benim dediğim yöntemler sizin av yaptığınız deniz de iş yapmayabilir.
    Sağlıcaklar kal.

7. Selahattin

Teşekkürler paylaşımız için. Ben İzmir civarlarında arayacağım bu balığı Karaburun Foça Çeşme gibi yerlerde. İnşallah başarılı olacağım tek sorunum zaman sıkıntısı malesef..