Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trofe mırmır ve kardeşi alyanaklı çupra :)))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında caner88 tarafından paylaşıldı.

1. caner88

caner88 Üye

öncelikle herkese merhabalar.uzun bir süredir gerek havaların kötü olması gerekse fırsatımın olmaması sebebiyle balıga cıkamıyordum.ancak dün 13.11.2012 ögle saatlerinde işte iken birden aklıma fena halde düştü ve biraz erken cıkabilirsem gitmeyi düşündüm.hemen internetden deniz tahminlerine baktım rüzgar ve hava çok güzeldi.dedim ki ben bu fırsatı kaçırmayayım ;) işten çıktıktan sonra hemen yemek yedim ve solugu yemcide aldım.bu sefer uzun süredir dogrudüzgün bulamadım borukurduyla avlanmak istiyordum.dükkana girer girmez daha yeni gelen borukurtlarını görünce daha da sevindim ve gercekten neredeyse küçük parmak kalınlıgındaydılar ve çok canlılar :p hemen alıp yola koyuldugumd saat 7 bucuk olmustu ve avlagım sakindi hava gercektende çok güzeldi.hemen oltamı suyla bulusturdum.1 saat kadar arada yemleri tazeleyip atuyorum ama tık yok :confused: hava durgun ondan herhalde filan derken bir takımıda suda bıraktım.aklımdan donmek filan gecio ama dedim dur bakalım üşenmeden 1 takım daha yaptım avlakda ve en irilerinden kurtlarımı taktım ve yolladım.canım sıkılıo gideyim filan diyorum saat 9 oldu filan :( tam o anda oltama birden sert bir vuruş geldi oltamı bayagı eğdi dedim bu küçük bir mırmırdır(avlağımın açıkları kumluk kıyıları kırma taslık oldugundan) ama ilk balık sonucta hemen alıp bir tasma attım hiç nazlanmadan geliyo kesin mırmır :D derken kıyıya 10 metre kala inanılmaz kafalar atmaya basladı ve oltamı sola cekıyo o cekıyo ben sarıyorum kıyıda takıp edıyorum filan.kıyıya geldi ve ben sudan kestim balıgı ve aldım ama ne oldugunu anlayamadım bır sure :eek: balık çırpınıyo iğnede ve gözlerime inanamadım koca bir mırmır hiç bukadar büyügünü görmemiştim :) hemen heyecanla yuttugu iğnemi kargaburnuyl çıkardım ve tekrar yemleyip attım.ama o an benim için av bitmişti zaten.2 saat balık vurmadı ama hiçde oralı değilim.mırmırımı ölçüyorum filan tam 29 cm. derken dedim artık son atayımda toplanayım yemi bol bol taktım ve 5 dk sonra ufak 2 vurus oldu tasma attım ve aldım balıgı daha alırken o güzel kafa atışlarını hissettim hemen bu gelen çupra direniyo gelmemek için onu da aldım kıyıya ve mutlu mesut sekılde evin yolunu tuttum hemen.avda yalnız oldugum için resimlerini evde çekebildim anca.daha iyileri sizlere rastgelsin :harika:

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Caner
    Güzel av olmuş.
    Daha da iyileri rastgelsin

4. ekvator1907

ekvator1907 Aktif Üye

Tebrikler Caner Bey, güzel bir av olmuş. Daha irilerine rastgelsin. Afiyet olsun

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili Cihat,
    Öncelikle tebrikler, çok güzel mırmır.
    Birkaç sene önce 35 cm.lik bir tane yakalamıştım,o da benim trofem.

6. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan Aktif Üye

mırmır da mırmırmış tebrikler :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Cihat, gerçekten güzel Mırmır :)

8. caner88

caner88 Üye

teşekkür ederim :D

9. caner88

caner88 Üye

teşekkürler

10. caner88

caner88 Üye

ben en fazla 30 cm olabileceğini biliyordum ama yanılmışım daha büyüklerinin oldugunu bilmek güzel ;)

11. caner88

caner88 Üye

:)
    teşekkür ederim