Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trofe Turna Avları İçin Kamış Tercihleriniz ?

Niy_O

Üye
Adı
Niyazi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba hobidaşlar, bir konuda fikirlerinize ihtiyaç duymaktayım.

Bu sene bot üzerinden turna avına merak saldım. İki ayrı spin kamışım var biri bot için uzun kalıyor (legalis 14-42 gr. 2.70 cm.) diğeri (crossfire 14-56 gr 2.40 cm.) bunu kullanıyorum çok sert bir kamış, büyük balık aldığımda balığı çok rahat bir şekilde idare edebiliyorum ama 14-56 gr. atar aralığı var ve 9-10-11 gr. olan sahteleri atmakta çok sağır kalıyor ayrıca sahtenin atar aralığının dışında kalması yüzünden sanırım, ipim sürekli kuş gözü yapıyor.

Bu yüzden yeni bir kamış almak istiyorum. Sizlerden ricam 2.40 cm. den uzun olmayan, aksiyonu (fast) olan ve hafif gramajlı sahteleride makul oranda atabileceğim bir kamış varmıdır bildiğiniz kullandığınız dostlar ?

M. Taha D.

Daimi Üye
Daiwa Ballistick X 2.44 7-28 124 gram.. İşinizi fazlasıyla görür..

Niy_O

Üye
Adı
Niyazi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwa Ballistick X 2.44 7-28 124 gram.. İşinizi fazlasıyla görür..
Tavsiyeniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Benim tam olarak istediğim ama mümkün olmasının biraz zor olduğunu da kabullendiğim ve anlatamaya çalıştığım aslında 9-10-11 gr sahteleri atabilecek, ayrıyetten 26 gr kaşığıda atarken korkmadan abanabileceğim sert bir kamış hocam (şimdi 9 gr sahteyi 60 metreye atan kamış sert olur mu arkadaş diyecek okuyanlar ama araştırıp bulacam diye umut ediyorum). 7-28 atar aralığı benim beklentilerime cevap veremez diye tahmin ediyorum. Tabi daha önce hiç kullanmadığım bir kamış hakkında yanılıyorda olabilirim.

Son düzenleme:

M. Taha D.

Daimi Üye
Tavsiyeniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Benim tam olarak istediğim ama mümkün olmasının biraz zor olduğunu da kabullendiğim ve anlatamaya çalıştığım aslında 9-10-11 gr sahteleri atabilecek, ayrıyetten 26 gr kaşığıda atarken korkmadan abanabileceğim sert bir kamış hocam (şimdi 9 gr sahteyi 60 metreye atan kamış sert olur mu arkadaş diyecek okuyanlar ama araştırıp bulacam diye umut ediyorum). 7-28 atar aralığı benim beklentilerime cevap veremez diye tahmin ediyorum. Tabi daha önce hiç kullanmadığım bir kamış hakkında yanılıyorda olabilirim.
Kullandım.. Söylediğiniz gramajdaki isteklerinize gayet güzel bir şekilde cevap verir o yüzden tavsiye ettim.. siz biraz daha araştırın en iyisi.. :cool: