Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trofe Turnalar

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli Üyeler
    Ankara kökenli bir avcı olmam, elbetteki tatlısu avlarını halen de ayrı bir keyif olarak addetmeme sebep olmaktadır.
    Esasen herzaman büyük balık yakalayabilme olanağı da tatlısu avlarında mümkündür.
    Et için balık yakalamayı bir tarafa bırakırsak, sporun âlâsıdır da tatlısu avcılığı.
    Ayrıca doğayla bütünleşmek, nispeten sakin ortamlarda tabiatın çeşitli varlıklarıyla karşılaşarak bu muhteşem dengenin gözlemlenmesi, hem ruhu dinlendirmekte ve hem de insan itikatının özünü teşkil edebilmektedir.
    Son haftada iki ayrı tatlısu avımda neredeyse 600 km yol yapmış olmam bana hiç zor gelmemiş, yaşım, kilom, sigara içme tutkum, aktivitemi engelleyememiştir.
    İşte böylesine tutkun bir avcı olmak, insan bünyesine ileri yaşlarda dahi tüm menfi faktörlere rağmen çok olumlu katkılarda bulunabilmektedir.
    İlk avımı çocukluğundan beri tanıdığım Gökçen kardeşimle gerçekleştirdim.
    Gökçen'in yeni motorlu botuyla barajın hemen her bölümüne olta sallayabildik.
    Kamış olarak Lineaffe yatay jig kamışıyla,1000'lik Shimano Exage makaramı kullanıp, bobinine de 12 lb'lik ip misina sardım.
    Kandırıcılarım ise Prologic Fire Tiger desenli maket balıklarla Hansen kaşıklar dı.
    Skor olarak 7 adet balık tutup, sadece bir tanesini, bir arkadaşımın ricasına uyarak alıkoydum.
    Günün benim açımdan anlamlı ve en sevindirici yanı, köy kahvesinde yorgunluk çayımızı içerken, köylü bir gencin beni tanıyıp ismimle hitap etmesi olmuştur. Kendisi de avcı olan bu genç, esas iri balığın Temmuzdan itibaren av vermeye başlayacağını ifadeyle müteakip avımızda 10 kg ağırlığındaki
    turnaların dahi av konumuz olacağını iddia etmiştir.
    İlişikte bazı av resimlerimizi sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız

Gökçen ve trofesi

Aynı meredan Kaninin Trofesi

Botla avımız

Benimkiler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onder

onder Aktif Üye

Tebrik ederim. Yine konuşturmuşsunuz ustalığınızı. Ben çok imreniyorum size. Ne güzel her tarafa gidebiliyorsunuz balık tutabilmek için. Ben ise o kadar sıkışık durumdayım ki kurs, iş ve ev üçgeni (bermuda şeytan üçgeni) arasında sıkışıp kaldım resmen. İnşallah ben de sizin gibi hem avımla hem de duruşumla örnek olurum ileride.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

vedat baba maşallah diyelim kısmet olmadı bana bir türlü turna tutmak içi,mde bi hasrettir turna :D

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi
    Çok güzel av olmuş.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi turnaların maşallahı var gönlünüzce avların devamını dilerim rastgele

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel Turnalar, tebrikler.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Vedat abi,güzel Turna.

Avlak yabancı gelmedi,Balıkesirde bir yer olabilirmi?.

9. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Vedat Abi Bende Ankaralıyım ve İlk Tuttuğum Balık Turnadır Dün Gibi Gözümün Önünde Ama Benimki Küçüktü ve Babam Ben Ağlaya Zırlaya Tekrar Suya Bıraktırmıştı Seninkilerinin Maşallahı Var Turnaların Kralını Tutmuşsun Tebrikler Yine Öğreniyoruz Senden Bir Şeyler Ellerine Sağlık Her Daim Rastgele.

Erdem AKKAYA

Ankara / İstanBuL

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Hayır buralar Balıkesir değil.
    Ancak bu avdan az önce o yöreyede gittim güzel kasna ve yayın tuttum yakında raporlarım.Ama turna alamadım.Biraz daha ileriye gitmeliymişim.
    Bir dahaki avımızda orayada bot götürecek ve sanırım çok güzel turnalarla gayet iiri yayınlarda alabileceğim.
    Sevgimle kal

11. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Önder
    Sebepler ne olursa olsun tutkulu bir avcının fırsat bulamaması gibi bir durumu benim kabul etmem zor.
    Zira hayat gailesinin cenderesinde dahi hep bu fırsatı yaratabilmişimdir.
    Şimdilerde ise yaşıma,başıma bakmaksızın öylesine zor şartları zorlayarak balığa gidiyorumki,yaşıtlarım sanırım teşebbüs dahi etmeye çekinirler.
    İnşallah ileride dahı sık balığa gitme olanağını bulabilirsin.
    Sevgimle kal