Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

trofer'a yardım edebilir misiniz ?

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
Arkadaşlar hep videolarını izlediğim trofelerden bende yakalamak istiyorum

Bununla ilgili olarak örneğin istanbuldan cuma günü çıkıp sizlerin söylediği meraya gidip yine sizin tavsiye edeceğiniz çıkrık veya herhangi bir diğer makina misina ve rapala veya yine sizin önerilerinizle edineceğim bir düzenek ile orkinos orfoz vb kiloluk balıkları tutmak istiyorum,ama kıyıdan değil tekne ile,ister uzun olta ister bırakma ister seyirtme tamamen sizin önerilerinize istinaden hareket edip bu zevki bende tatmak istiyorum.Bana yardım edebilecek takım mera düzenek olta önerisinde bulunabilecek bir arkadaş varmı ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu bir anda olabilecek bir şey değil ne yazık ki.
Saros körfezi civarında bu konuda çalışan, tekne ve ekipman kiralayan benim bildiğim kadarıyla yok.
Eğer kendi teknen varsa veya seni teknesine alacak bir tanıdığın varsa işin büyük kısmını halletmiş sayılırsın. Gerisi biraz ekipman yatırımı ile bolca denize çıkıp şansını denemek. Şansını denerken denizi öğreneceksin, meraları tanıyacaksın, güne göre takım hazırlayacaksın ve belki ilk denemende, belki de xx. denemende aradığına kavuşacaksın.
Yoksa biri beni alsın, balığa götürsün de trofe boy balık tutayım gibi bir beklenti doğtu olmaz.
Sitemizdeki raporları okursan tek bir balık için saatlerce dolaşmak gerektiğini, boş dönmenin sıradan bir iş olduğunu da göreceksin. Üstelik te bunu yapanlar defalarca trofe balık tutmuş, bu konularda ustalaşmış arkadaşlarımız.

Bu kadar vaktin yoksa sana Adrasan'ı öneririm. Orada bu işlerle ilgilenen bir turizmci var. 2-4 kişilik grupları yarım ve tam günlük olarak balığa çıkartıyor. Hiçbir ekipmana ihtiyacın olmaksızın istediğin balığı yakalayabilme şansına kısa dönemde orada kavuşabilirsin. Birkaç günlük kısa bir tatil süresinde hemde..

Bu linki incele istersen
http://www.deepfishing.com/fishing.html

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
Bende adrasan ı tavsiye ederim gittim gördüm yakaladım.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Ağartan abininde dediği gibi gerçekleri bilerek bu işe çıkarsan ilerisi için uzun vadede balıkçı olursun. Yoksa her gittiğinde balıklarla döneceğini sanıp hayal kırıklığına uğradığın günlerde bu işten sıkılabilirsin.
Balık işi sabır işidir. Azmini kırmayacaksın. Ve balık işi her türlü imkanı, çeşiti deneme işidir.

Bu duygu ve düşüncelerle devam edersen. Yılmadan sıkılmadan iyi bir balık tutkunu olursun
nacizane...

ORKA

Aktif Üye
Adı
ORHAN KAYNAR
(trofer) isteklerin güzel ama sen direk trofeden başlamak ıstıyosun keşke butun avların tuttugun balıklar trofe olsa ama uzun soluklu bı macera ustalarında dedıgı gıbı yollarını vermış kişiler coğu zaman ellerı boş dönuyor kı nerde ne malzeme kullanılacagını hangı saatte balık olacagını meraları deneye deneye kendı buldugunu düşünursek . olduda oltamıza saglam bı trofe takıldı ve buyuk ugrasılar sonunda tekneye aldık bunu ben tuttum ben balıkcıyım dıye bılmek içine sınermı.....bıde mutlu bı kare fotograf :)))) ıyı bunalım yaptım kafanızı ağrıttım .. bende trofe tutmak ısteyenlerdenım haberınız olsun

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
3 çıkışımdan birinde balık tutabiliyorum. Ortalama olarak yılda 5-6 tane trofe denilebilecek balık yakalayabiliyorum. Evim deniz kenarında Evde olduğum sürece haftada 2 bazen 3 defa balığa çıkabiliyorum. bu istastistik sizin ilk çıkışınızda trofe yakalayamayacağınız anlamına gelmiyor. Eğer nadiren balığa çıkıyor ve güzel bir şekilde avlanmak istiyorsanız bu işi profesyonel olarak yapan insanlarla görüşmenizi ve ücreti karşılığı düzenlenen turlara katılmanızı öneririm. Üstelik malzeme almanıza da gerek yok onlar her şeyi sağlıyorlar.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Bu kadar vaktin yoksa sana Adrasan'ı öneririm. Orada bu işlerle ilgilenen bir turizmci var. 2-4 kişilik grupları yarım ve tam günlük olarak balığa çıkartıyor. Hiçbir ekipmana ihtiyacın olmaksızın istediğin balığı yakalayabilme şansına kısa dönemde orada kavuşabilirsin. Birkaç günlük kısa bir tatil süresinde hemde..

Bu linki incele istersen
http://www.deepfishing.com/fishing.html
Şeref abi bu turla ben çıktım :)

Hiç tavsiye etmem, herkesi gerçek meraya görtürmüyorlar. İşi ticarete dökmüşler.

180 Tl verdik iki kişi ve 12 saat gezdik. 2 adet balon balığı aldık :p

Artı daha çok yanlışları oldu, bunları sıralamak istemem.