Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tropheus Black Bemba akvaryumum..

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Renkleri gayet canlı ve sağlıklı gibi görünüyor.. :) ayrica duboisi de bloat olmasi ilginç aynı tankın icinde.. Ikolalar da hoşuma gidiyor bi kolonide onlardan beslemek istiyorum tabi tankı büyüttüğümde.. :)

GRAFTT

Aktif Üye
Adı
Erkan PLT
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Renkleri gayet canlı ve sağlıklı gibi görünüyor.. :) ayrica duboisi de bloat olmasi ilginç aynı tankın icinde.. Ikolalar da hoşuma gidiyor bi kolonide onlardan beslemek istiyorum tabi tankı büyüttüğümde.. :)
400 litre tankımda bir koloni kasakalawe olunca keyifleride yerinde oluyor + bunlar direk Afrika'dan geldiği için yerli üretimden farklı oluyor haliyle. Mesala Murago türünün yerli üretimini görünce balıktan iştahım kaçmıştı, orjinaliyle alakası kalmamış. Benim akvaristliğim biraz fazlaydı malum :) Evimin bir odasında 6 tane tankım vardı. L serisi cüce vatozlardan malawi, Tanganika, discus besliyordum. Genelde aynı tank içinde melezleme olmayacak ve uyum içinde yaşayabilecek türleri beslerdim. Onca tür besledikten sonra aramda duygusal bağ kurup feyz aldığım tek türün Discus olduğunu anlamıştım. Discuslardan sonrada hobiden soğudum açık söylemek gerekirse.

B

BS Okuru

Misafir
Üstad sen almış başını gitmişsin soğuman normal.. :) bu kadar balıkla iyi baş etmişsin.. Tropheus degilde ileride çok ileride nano resif kurmayi düşünüyorum açıkçası 1 tane mercan 2 palyanco balığı 1 tane de karides.. :) :)

GRAFTT

Aktif Üye
Adı
Erkan PLT
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Üstad sen almış başını gitmişsin soğuman normal.. :) bu kadar balıkla iyi baş etmişsin.. Tropheus degilde ileride çok ileride nano resif kurmayi düşünüyorum açıkçası 1 tane mercan 2 palyanco balığı 1 tane de karides.. :) :)
Şimdi ise beslemeyi bırakıp avlamaya başladım :harika: Açıkcası birçok arkadaşımda tuzlusu türleri besledi ama kısa sürede tekrar tatlısuya döndüler. Bakımı ve maliyeti fazla olmasından dolayı dert yanıyorlardı. Karides gibi canlılar beslemeyi seviyorsan güzel bir tropical bitkili yapabilirsinde. Ben bile şu anda öyle bir akvaryum kurmayı planlıyorum açıkcası.

B

BS Okuru

Misafir
Evet abi onu da düşünebilirim.. :) sen kur fotoğrafları koy beğenirsem bende kurarım.. :-D

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
benim en son kurduğum akvaryum bitki akvaryumuydu. karides besledim çok keyifli tavsiye ederim. çok yaramazlar :D tetra cinsleriyle iyi anlaşıyorlar. sadece tetrazon ile beraber olmuyor.

B

BS Okuru

Misafir
Kesinlikle çok guzeller kıpır kıpır bi uçtan bi uca gezinmeleri harika.. :) ileride insallah yaparım..

balık tutkudur

Aktif Üye
Güle güle buyutun, fakat tropeuslas çok tedirgin balıklardır koydugunuz yer sakin ve akvaryum ici yuva cok olmalı, filtreler muhakkak her ay temizlenmeli ve malzemeleri degismelisiniz.. Akvaryumda 500-600 litre olmalı.. Aksi halde bi bir olumler yasayacaksiniz..

B

BS Okuru

Misafir
Akvaryum içi yuva cok oldugunda baskın erkek daha çok yuva sahiplenmeye çalışacak ve buda akvaryum icinde dengesizlik yaşatacaktır.. Diger husulara katılıyorum..

balık tutkudur

Aktif Üye
Baskınlıgını kurmaz ise zaten yavru alamazsın.. Bir zaman sonra sadece yavruya en uygun yeri tutacagını göreceksiniz..