Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TRT "Boğaziçi Balıkları" belgeseli

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında anafarta tarafından paylaşıldı.

1. wolk23

wolk23 Yeni Üye

Uzunca bir sure aramıştım. Ulaşamayınca unutmuşum. Soluksuz izledim, emeği geçenlerin ellerine sağlık. Umarım torunlarımıza anlatacağımız anılarımız olarak kalmaz bu canlılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sinansoyoz

sinansoyoz Aktif Üye

harika bi anlatım süper bir belgesel. biraz hüzünlendim karamsarlığa düştüm izlerken sonlarına doğruda ümitlendim gelecek için..

fakat.. balık hali başkanınada "kıl" oldum hani..
    adam diyorki vatandaş almazsa küçük balığı komisyoncu almaz balıkçıda tutmaz..
    iyi de arkadaş tırsi balığını ada çinekopu, uskumruyu palamut diye diye alan bu vatandaş balığın boy limitlerini nerden bilsin....

osmançubuklu ve cemtrks bunu beğendi.
  4. melikşah

melikşah Aktif Üye

Konunun sabit kalması sevindirici, ne kadar ilgi göreceği düşündürücü.
    Belgeseli izledim hatta arşivime ekledim.
    Ortada bir soru yada sorun var! ne oldu da bu kadar bereketli denizlerimizi mahfettik?
    Cevap belgeselin içinde var zaten CEHALET .

5. Alper Saraçoğlu

Alper Saraçoğlu Aktif Üye

Uzun bir süre belgeseli izleyebilmek için nette araştırma yapmıştım. Video paylaşılmış fakat yine izleyemeden silinmiş. Bu belgeseli izleyebileceğimiz bir kaynak yokmudur?

6. Alper Saraçoğlu

Alper Saraçoğlu Aktif Üye

Kendim sordum kendim cevabını vereyim. İzlemek isteyen arkadaşlar için link aşağıdadır.

Boğaziçi Balıkları » Belgesel izle

anafarta bunu beğendi.
  7. nedodal

nedodal Yeni Üye

Güncel link var mı
    Selamlar

8. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

en günceli bu keyifli seyirlermi desem insanlığın geleceğe nasıl bir miras bırakacağının en güzel örneğimi desem ne dersen ne :(

9. nedodal

nedodal Yeni Üye

Teşekkür ederim.
    32 yaşındayım .biz balığı sadece ufakken çok gördük..babam sigarayı bırakmıştı yaklaşık 25 sene önce ve balığa çıkıyordu.ne bereketliydi o zamanlar .Kadıköy mendirekte lahos bile tutmuştu istavrit çaparisi ile..tabii biz o zaman onun ne balığı olduğunu bilemiyorduk..tecrubeli balıkçı üstadlar vardı adamlar bu lahos bunun çorbası çok güzel olur diye söylemişerdi.30 sene önceki balıklar şimdi olsa bizler gibi duyarlı insanlar geleceğe ve ondan sonraki nesillere bu mirası bırakmak için gerçekten savaş verirdi.
    Selamlar

10. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

video yok

11. huseyind

huseyind Aktif Üye

Herkes bu tür şeyler duyunca ya da görünce hemen "Ülke ne hale geldi!" diye ah vah ediyor ama yine de çöp atmaktan geri durmuyor ya da ufak balık tutmaya devam ediyor.

Eskiler anlatıyor bazen işte "Hey gidi 100 tane tutuyorduk eskiden!" diye. Onlar anlattıkça ben deli oluyorum. Yahu sen 100 tane tuttun öbürü 200 tane tuttu kuruttunuz denizi kına yakın şimdi. Geçenlerde 70 yaş civarında yaşlı bir abimiz de aynı şeyi diyince "Ne vardı yüzlerce tutacak? Mutlu musun şimdi lüferi resimlerde görmekten?" diye sorduğumda neredeyse dövecekti beni. Hala akıllanmamış.

Sürekli etraftaki daha kötü örneklere bakarak "Ama o benden daha ufak balığı alıyor" diye ya da "O daha çok çöp atıyor" diyerek kendimizi avutuyoruz.

Bozzy ve aliceylan bunu beğendi.