Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tulum üzeri mont

techniq

Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar,

Polly Boot tulum siparişi verdim. Üzerine hem soğuktan koruyacak hemde deniz içerisinde kullanabileceğim mont bakıyorum. İçi polarlı olan ürünler deniz içerisinde su çeker mi emin olamadım. Su geçirmez özelliği onlarda da var mıdır?

Aşağıda bazı ürünler var bunlar arasından veya bunların dışında tavsiye verebilirseniz sevinirim.

139 TL Erkek Yelken Montları - 100 YELKENLİ MONTU

159 TL Kışlık Montlar - Erkek - RAINWARM 300 MONT

165 TL - Free-Moto Neopren Polo Mont Siyah

169 TL Kışlık Montlar - Erkek - FORCLAZ 100 OUTDOOR YAĞMURLUK

199 TL Erkek Tekne Montları ve Ceketleri - OFFSHOROA YAĞMURLUK

299 TL Kışlık Montlar - Erkek - RAINWARM 500 MONT

299 TL Kayak Snowboard Erkek Kıyafetleri - SLIDE 700 MONT

Son düzenleme:

Fevziiii

Yeni Üye
Merhaba polly boot tulum hakkinda yorum alabilirmiyim.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Normal suğuktan koruyan montunu giyeceksin üzerine teknelerde kullanılan kazak gibi giyilen kapşonlu yağmurluğu giyip devam edeceksin giyincede alttan dalga vurmasın diye belden dıştan bağlıyacaksın kendini en temizi

techniq

Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba polly boot tulum hakkinda yorum alabilirmiyim.
1 haftadan uzun sürdü gelmesi. Daha yeni elime ulaştı giyip kontrol ettim ama kullanmadım. Bot ve ürün kalitesini beğendim. Botları yumuşak diğer ucuz tulumlarda botların birleşim yerlerinden ayağımı tahriş ediyordu bunda öyle bir sorun olmayacak.
Botlar birazda uzun yumuşak olmasına rağmen yürürken zorlaştırıyor gibi geldi sanki.

Gelecek hafta sonu kullanırım büyük ihtimal kullanım sonu yine yorum yaparım.

Normal suğuktan koruyan montunu giyeceksin üzerine teknelerde kullanılan kazak gibi giyilen kapşonlu yağmurluğu giyip devam edeceksin giyincede alttan dalga vurmasın diye belden dıştan bağlıyacaksın kendini en temizi
Yekta bey teşekkürler yorum için. Kayak montlarından bir tanesini aldım bu süreç içerisinde. Henüz denizde kullanma fırsatım olmadı. Şehir içi kullanım için gayet başarılı :)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Almışsın ama be yine de olması gerekenin "bence" kısmını yazayım.

Gördüğüm çoğu avcı üst kıyafetini tulumun içine sokuyor. Böyle giyince de dalgalardan etkilenmemek mümkün olmuyor. Tulum içine su alması kaçınılmaz.

Bir diğer yöntemde ise tulum üstüne kısa yağmurluk giymek. Bu durumda da suya girince su yağmurluğun altından tuluma ulaşıyor. Dalga yüzünden su alçalıp yükselirken içeri su kaçabiliyor.

Her iki durumda da olası bir sendelemede tüm tulumun içine su dolması kaçınılmaz. Sadece basit ıslanma olarak bakarsak önemsemeyebiliriz ama daha kötü sonuçları da olabilir bu durumun.

Benim önerim beli "velcro lastikli" bir üst giymeniz. Bu elastik kısım tulum üstüne yapıştığı için alttan su almaz. Hatta sendeleyip düşseniz bile ıslanmadan kurtulmanız mümkün.

Sıcak kalmak için verdiğiniz linklerdeki FreeMoto neopren kıyafeti ve üstüne de yine decathlonda bulabileceğiniz yelkenci üstü "spray top" almanızı öneririm.

Aldığınız üstü de suya girmenizi gerektirmeyen avlarda kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraf decathlondan alınma spray top..

Spray Top.jpg

Bu da daha önceden aldığım hala da kullandığım ama artık miadını neredeyse doldurmuş olan zamanında ingiltereden getirdiğim spray top.
Spray top sadece kuru kalmayı sağlar. Sıcak tutma etkisi yoktur..

IMG00959-20120430-1422.jpg

Eğer denediysen aldığın tulum ayağını bacağını üşütüyor mu, üşümemek için içine ne giyiyorsun?
Kışın genelde tercihim neopren tulum ama elimdekinin botu artık bittiği ve de botu değiştirecek yer bulamadığım için ıskartaya çıktı.
Bu nedenle ben de bir arayış içindeyimde..

techniq

Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle yorumlar için teşekkür ederim.

Decathlon'da spray top bulamadım. Dışarda da kullanırım diye aşağıdaki ürünü aldım. Ürün biraz pahallı kayakçıların kullandıkları montlardan. Kar girmemesi için bilek kısmı ve iç tarafı lastikli. Ayrıca alt taraftan ip ile sıkıştırma şansıda var. Tabi suya bu lastikler ne kadar etki eder bilemiyorum. Ürün 10.000 mm mebran kaplama su yalıtımı iyi derecede ısı yalıtımı da fena değil. İçine tshirt giyip rahatlıkla soğuk havalarda (istanbul) dolaştım.

Ürün resmi aşağıda tanıtım videosuna da http://bcove.me/7kkxa6xw burdan ulaşabilirsiniz.

Montu tulumun üzerine giymeyi düşünüyorum. Ürün deniz suyundan dolayı çabuk deforme olmasın diye aşağıdaki gibi ucuz bir yağmurluk alıp üstüne giyme düşüncemde var. Belki daha sonra bulursam spray top alabilirim hava sıcak olduğunda da giyme şansım olur. Ama bu şekilde kullanımda düşsem dahi çok fazla su alacağını düşünmüyorum.

Tulumu henüz dışarıda kullanma fırsatım olmadı ama tulumu bir numara büyük aldım yanına bir tanede uzun termal çorap aldım. Tulumla birlikte bot içi için keçe göndermişler saolsunlar. Bununla birlikte alt taraf için elimde mevcut termal, polar ve kayak pantlonu var. Havanın durumuna göre kombin yapıp kullanabilirim. Benim üşüme eşiğim düşük olduğu için genelde sıkı giyiniyorum. termal içlik ve poları kesin giyerim bu gidişimde eğer üşüme olursa poları çıkarır kayak pantolonu ile yola devam ederim. Neopren tulum almayı çok düşündüm fakat daha rahat kullanımı olacağı için bunda karar verdim. Neoprenin bakımı kurutması vs biraz zor geldi açıkçası.

Tulum için ısı yalıtımı olduğu söylenmiş. Kumaşın iç kısmında ısı yalıtımı için bir kat mebran tarzı birşey atılmış gibi fakat ahım şahım bir ısı yalıtımı olacağını düşünmüyorum. Kullananlardan da aldığım bilgiler bu şekilde. Cuma günü marmara ereğlisi tarafına gideceğim büyük ihtimalle kullanım sonrası yorumlarımı yaparım.

Tulum özellikleri

upload_2016-11-29_0-34-42.png

techniq

Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu hafta sonu deneme şansım oldu tulumu.

Alt tarafa termal çorap, içlik ve üzerine polar ile herhangi bir üşüme hissetmedim. Herhangi bir hareket kısıtlaması yaşamadım.
Giymesi ve çıkarması çok kolay. Botları yumuşak bir malzemeden yapılmış ve kullanımı çok rahat oldu. Giyince üzerinize çuval gibi olmuyor belden istediğiniz oranda kemer ile sıkıştırabiliyorsunuz. Göğüs kısmında da ip ile sıkıştırma imkanı var. İç tarafında bir adet cep mevcut acil kullanımlar için fena değil.

Ürün ucuz pvc tulumlar gibi içerden terleme yapıyor. Çok fazla değil ama tulumu çıkardığınızda üzerinde zaten nemliliği görebiliyorsunuz.