Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüm dostlara Ankara'dan selamlar!

Konu, 'Tanışalım' kısmında stratejist tarafından paylaşıldı.

1. stratejist

stratejist Aktif Üye

Merhabalar balık avı sevdalısı dostlar,

Kamu görevlisi olarak çalışıyor ve Ankara'da ikamet ediyorum. İlk balık avı macerama 6 yaşımda babamın sayesinde başladım ve 30 yıldır farklı kulvarlarda ve ortamlarda bu sevdamı devam ettirmekteyim. Asıl sevdam denizde balık avcılığı olmasına rağmen görev yeri değişikliği nedeniyle son 6-7 senedir tatlı suda balık avcılığına da eğilmiş birisiyim. Av disiplinim genel olarak spin (at-çek) şeklindeki avcılık ve hedefim de genellikle avcı (predatör) balıklar olmakta. Deniz avlarımda hedef balığa bağlı olarak çeşitli yemlerle avlar yapmakla birlikte tatlı su avlarımda birkaç istisna dışında henüz kaydadeğer yemli bir av gerçekleştirmediğimi söyleyebilirim. Doğal olarak tatlı su avlarımda hedef balıklarım turna, sudak ve tatlı su kefali (kasna/kepenez vb. isimlerle anılan balık) olmakta. Bu balıkların yanında deniz avlarında özellikle lüfer ve levrek konusunda ciddi bir bilgi ve tecrübe birikimim olduğunu söyleyebilirim.
    Tatlısu için konuşmak gerekirse son 2 yıldır özellikle tatlı su kefali avına ciddi şekilde merak salmış durumdayım. Bu balığın avı neredeyse turna avı sevdamın yerini alacak:) Mücadelesi oldukça zevk veren bir balık. Bu arada hemen belirteyim ki Anadolu'da tatlısuda bugüne kadar gerçekleştirdiğim avlarımda yakaladığım hiçbir balığı alıkoymadım ve her seferinde fotoğraflayıp, oltadan nazikçe çıkarıp evine geri yolladım. Açıkçası tatlısuda sıkı bir yakala-bırakçı olduğumu düşünüyorum :)) Deniz spin avlarımda da (özellikle levrek avlarımda) benzer prensiplere göre hareket ediyor ve belli bir boyutun altını alıkoymuyorum. Sonuçta bu platformda yer alan çoğu arkadaş gibi ben de balık avcılığını sadece hobi olarak görüp zevk alma amaçlı yapıyorum. Bu bağlamda bu keyifli hobinin bizden sonraki nesillere aktarılması için sürdürülebilir balıkçılığın öneminin bilincinde olarak hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Tabiki her zaman için yakaladıklarımızın hepsini geri salmak gibi bir iddiada da bulunmuyorum. Arada bir tatlısu avında yakaladığım iri boyutlu bir balığı alıkoymak da isteyebilirim. Tatlısudaki bazı balıkların bu isteği uyandırabileceğinin farkındayım:))
    Önümüzdeki zamanda bu platformdan arkadaşlarla daha çok yazışma fırsatı bulacağımızı ve böylece birbirimizi daha çok tanıyabileceğimizi düşünerek bu uzun tanışma yazısını burada sonlandırıyorum.
    Tüm balık avı sevdalısı dostlara vicdani sirkülerleri kapsamında keyifli avlar dilerim, hepinize rastgele!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Özdemir Abi Hoşgeldin

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Özdemir

5. ufukcpr

ufukcpr Yeni Üye

merhaba hoşgeldiz

6. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Hoşgeldin rastgele

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldiniz..Keyifli paylaşımlar dilerim..

8. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

Hoşgeldiniz...

9. explorer

explorer Aktif Üye

Hoşgeldiniz...

10. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Aramıza hoş geldin Özdemir;

Keyifli avlar ve paylaşımlar dileğiyle. :)

11. stratejist

stratejist Aktif Üye

Hoşbuldum arkadaşlar, hepinize sıcak karşılamanız için teşekkür ediyorum :)