Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tum dostlara merhaba

Konu, 'Tanışalım' kısmında cenkguney tarafından paylaşıldı.

1. cenkguney

cenkguney Yeni Üye

Abilerim kardeslerim merhaba
    Adim cenk turkiyenin en ucu anamur ilcesinde 3 yildir yasiyorum 43 yasindayim
    cocuklugumdan bu yana olta avciligi merakip ve istegim hep olmasina ragmen firsatim olmadigindan bu merakimda hic bir ilerleme maglesef kaydedemedim.
    Anamura yerlesmemden bu yana elimde olta her firsatta denize gidip olta atiyorum fakat balon baligindan baskada tuttugum pek vaki degil
    Formu uzun zamandir okuyorum birseyler ogrenme acisindan gel gorki okadar cok terim varki hepsine yabanciyim bir yerlerden baslamak istiyorum nerden basligcam onuda bilmiyorum
    Olta
    Yem
    Kursun
    Hangi balikta hangi olta yem kac gr kursun okadar kafam karistiki sizlerle tanisana kadar gayet guzeldi gidiyodum nasip degilmis deyip eve geliyor esimin gulmesine bile kuzmiyordum kiyidan beceremiyince bu is tekne ile olucak deyip 1 yil arastirmadan sonra su an 4.30x1.50 bir tekne yapiyorum kendime (dik yapistir yontemi ile ) fakat anladimki ben tekne ilede balik tutmayi beceremigcem
    Sayet en basitinden benim anligcam sekilde
    su marka olta
    Ip yada misina
    Sahtenin envai cesidi var hangisi kafam karisiyo acikcasi
    Gibi yardimci olursaniz minnettar kalirim beni cok mutlu edersiniz
    Ben hem karadan hem tekne ile balik avi yapmak istiyorum
    Insallah
    Hepinize ilginizden dolayi tesekkur ederim
    Hosca kalin
    Cenk

coner ve Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz. Size yardımcı olabilmek için bulunduğunuz bölgede bulunan Balıklar nelerdir bunları söylemeniz gerekir. :)

cenkguney bunu beğendi.
  4. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Hoş geldiniz. Öncelikle forumu en güzel şekilde kullanıp sabırlı davranmanizi öneririm ;) alış veriş yaparken kesinlikle iyice inceleyip alışveriş yapmak gerekiyor.

coner ve cenkguney bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

hoşgeldin abii.. elimizden geldigince seni iyi bir avcı yaparız :D üzülme sen
    sonra bizim tuttuklarımıza dersin aman buda birşeymi diye :p

cenkguney bunu beğendi.
  6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldınız..

cenkguney bunu beğendi.
  7. mctymn

mctymn Aktif Üye

Hoş geldiniz. İlk zamanlar öyle oluyor. kendi boş zamanına göre ayarlıyorsun balığa gidiyorsun balık yok, 1-3-5 balık yok , sonunda sıkıcı olmaya başlıyor. karamsarlık başlıyor.

/ önce avlandığınız size yakın bölgelerde , şu an hangi balıklar çıkıyor bunların belirlenmesi gerekiyor. Bölgenizde bu zamanda a balık - b balık - c balık çıkıyor gibi Bunuda gün içerisinde bölgenizde avlanan balıkçılarla yapacağınız sıcak sohbetlerle öğrenebilirsiniz.
    /Devamında bu balıkların günün hangi saatlerinde verimli av verdiğini öğrenmelisiniz. bunu yine aynı bölgedeki balıkçılardan ve forumdan öğrenebilirsiniz.
    /Devamında bu balıklara kullanılan değişik olta düzeneklerini , verdikleri verimleri öğrenmelisiniz, bunu yine bölgedeki avcılardan ve forumdaki ilgili konulardan öğrenebilirsiniz.
    / devamında bu a- b- c balıklarına hangi yemlerin verimli olduğunu öğrenebilirsiniz. bunu yine bölgedeki avcılardan ve forumdaki ilgili konulardan öğrenebilirsiniz.
    / devam ediyoruz. bu balıklara avlanırken hangi kamışlar ve makineler kullanılıyor ? bunu öğrenmelisiniz. Forumdan öğrenebilirsiniz.

Bu arada , belirlenen balıklara göre malzemeciden temin edilen takımlarla , ve bulunan yemlerle, belirlenen uygun saatlerde , bir kaç defa balığa gidiliyor, Takımlar köpuyor, bir çok malzeme ziyan oluyor, belkide balık alınıyor, amma tecrübe alınıyor. Bu arada yakınımızdaki balıkçılar nasıl avlanıyor, neleri nasıl kullanıyor, bol bol gözlem ve sohbet yapılıyor.

/ geliyoruz olta takımlarını kendinizin hazırlamasına. Bu a- b- c balıklarına kullanılan olta düzeneklerinde, hangi misinalar, iğneler, aparatlar kullanılıyor , nasıl bağlanıyor, hangi kalitede ve avcı olabilecek değişik malzemeler kullanılıyor. bunlar araştırılıyor.Forumda yeterli bilgiler mevcut. bilgi verecek ustalar çokça mevcut. malzemeler satıcılarda inceleniyor ve uygun satıcıdan , satın alınıyor.
    Evde azar işitmek göze alınarak , hevesle bu bu takımlar forumlardan öğrenilen şekilde , yap boz yaparak hazırlanıyor. Avda kullanılacak malzeler ile av çantası hazırlanıyor Sabahın 3 üne 5 ine saat kuruluyor, Amma saate gerekte kalmıyor, genelde uyunulmuyor. uyumadan avlağa yola çıkılıyor. Rast gelsin.......

Son düzenleme: 28 Ocak 2015
    coner ve cenkguney bunu beğendi.
  8. cenkguney

cenkguney Yeni Üye

Tum arkadaslara ilgilerinden ve fikirlerinden dolayi tesekkur ediyorum bulundugum bolge akdeniz ve acik deniz
    Ayni zamanda birde cayimiz var denize akan
    Ne tur balik var diyen arkadaslarim icin
    Kabaca bildiklerim
    sardalya
    sargoz,
    mırmır
    lüfer
    turna
    çupra
    karakulak
    Levrek
    trakonya
    Ve BALON

9. cenkguney

cenkguney Yeni Üye

zagten 1 senedir tekne ile alakali forumdaydim artik teknem bitime dogru gidiyor bundan sonra surekli burdayim inaniyorumki cok sey ogrenicem sayenizde fakat anladigim balik tutan kisiler ile bol sohbet ve bol soru ile bir hayli yol katedicem gibi isin ozu sanki bu gibi geldi bana

10. γavuz

γavuz Daimi Üye

abi tekne ile acılcaksan takımın farklı olmalı.. kıyı avcılıgı yaparsan oda farklı olmalı.. yani en kötü 2 takım veya 3 takım yapsan güzel olur
    aklında ne var abi sen onu söyle bildigim kadarı ile anlatim sana
    birde anamurdasın akdenizde açıkda iyi sağlam balık vardır ona görede işler deyişiyor tabi

cenkguney bunu beğendi.
  11. mctymn

mctymn Aktif Üye

Forumda ve diğer forumlarda tutacağınız balığa yönelik, kullanılan düzenekler, yemler, verimli saatler, kullanılan makine kamışlar, değişik avlanma yöntemleriyle ilgili bol bol okuyup uygulamalısınız. sabırla öğreniliyor, balıkta geliyor .tekrar rast gelsin

cenkguney bunu beğendi.