Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tüm site sakinleri desteğinize ihtiyacımız var

Konu, 'Duyurular' kısmında greenman tarafından paylaşıldı.

1. greenman

greenman Yeni Üye

640 km Antalya sahilinde özel teknenizi yada botunuzu denize indirebileceginiz bir yer yok balıkçı barınağı çok uzak ve her seferinde 20 tl ücret alıyor küçük sandalınızı 6 ay oraya baglamak içinde 1500 tl para istiyorlar türkiyede denizcilik gelişmiyor halk denize ilgi duymuyor diye haberler devamlı basında çıkıyor bu fiyatlarla nasıl başa cıkabilirizki hadi ondan vaz geçtik remork üzerindeki teknemizi denize indire bilecegimiz bir yer yok ve senelerdirde bir türlü yapılmıyor sayın devlet görevlileri size tüm saygılarımla egerki devletimin buna gücü yetmiyorsa 2 kamyon harfiyat ile yapmay ben tahhüt ediyorum yer gösterin yeter binlerce tekne sahibi düşünüldügünde bu çok büyük bir hizmet olur
    bu şikayet örnegi BİMER'E GÖNDERİLMİŞTİR. ve kayıt numarası alınmıştır tüm balık sevdam sitesindeki arkadaşlardan devlete sesimizi duyurmak adına destek bekliyorum gelin birleşelim herkez bimere mesaj atsın türkiyede denizcilik gelişsin ve özlemlerimiz gerçekleşsin antalyada denize bir kapımız olsun

murat2371 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Bu konu ile ilgilenen birimin mail adresini verirseniz seve seve agir bir mail atabilirim..

4. greenman

greenman Yeni Üye

kardeşim ilgi ve alakanıza teşekkür ederim bu işle ilgili birim BİMER ama agır şekilde degil sikayet yada istek şeklinde gönderin çünkü direk başbakanıga gidiyor sonuçta devlettir hepimizin devletimize saygılı olmak vatandaşlık görevimizdir googleye bimer yazın cıkıcaktır. tesekkürler sevgiyle kalın

5. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Ben Antalya'ya geldiğim yıl bu durum o kadar çok şaşırtmıştı ki anlatamam. Konyaaltı limanında bir yer yapmışlar yüzyıllar önce sanırım :) 4,5 metrelik bir tekneyi dahi denize indirmek için 20 yıllık TIR şoförü olman gerekir.Zaten limanın şartları tamamen rezalet ve keşmekeş. Lara bölgesi dersen içler acısı.Tekneyi denize indirebilecek tek yer Kundu Mardan otel, aksu çayı bölgesidir ki,Konyaaltı ile Mardan oteli arası takriben 40 km ve tamamen şehir içi trafiğinde tekneyle yolculuk etme riski mevcuttur.
    -Bu kalan koskoca sahil payı ise tamamen rant,tamamen talan bölgesidir.Kim ne yapsın amatör balıkçıyı.İşine gelmez çünkü rant yok.!
    -Bu balıkçı barınağı konusuna hangi makam bakıyor onu da bilmek lazım.Malum ülkemizde hangi işi hangi kurum yapar,yapmaz tam bir üniversite tez konusudur neredeyse.
    -Yakın zamanda bir belediye seçimi falan olsaydı,işler biraz kolaylaşırdı sanki.Oyum size derdik belediye başkanına ve bilumum yerlere,malum belki görev edinebilirler di kendilerine.Üzerlerine vazife olmasa bile.!
    -Bu konuyu takip edeceğim ve gereken desteği vereceğim.Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bu tür konularda hangi kurum tam olarak yetkilidir bilgim yok ancak bu tür konularda belediyelerle girilecek diyaloğun daha kısa sürede ve olumlu sonuç verebileceğini düşünüyorum... SOnuç olarak yerel bir sorun, devletin üst makamlarının bu konulara duyarlılık gösterme ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum. Doğru değil ama gerçek bu...

7. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Ayrıca BİMER'e dilekçe yazacak arkadaşların bu dilekçenin nasıl yazılacağı ile ilgili yeterli incelemeyi yapmasını öneririm. Haklı iken haksız durumuna düşmek can sıkıcı olabilir....

8. greenman

greenman Yeni Üye

kardeşim konu antalya olunca devletin üst kademeleri ilgileniyor çünkü chp belediyesinden aldılar sahili sonuçta bir ricada yada istekte bulunuyoruz yada içinde bulundugumuz durumdan şikayet ediyoruz kalkıp saygısızlık yapacak halimiz yok sonuçta bizim devletimiz terbiye kuralları dahilinde yazabilirsiniz devlet bimeri halkım korksun bana yazamasın diye açmadı

9. greenman

greenman Yeni Üye

teşekkür ederim kardeşim ilgi ve alakanıza maleserf o konyaaltındaki balıkçı barınagı kaldırıldı orası serbest bölge oldu giriş yasak artık tekne indirebilecegimiz yer konyaaltı için de 20 km malesef oda paralı her indirme 20 lira haftada 2 kere indirdiginizi düşünün ayda bir dünya masraf oraya gidiş gelişide hesaba kattıgınızda komple battık şu an sarısuya bir mesire alanı yapıldı araçlar denize 20 metreye kadar yaklaşıp park yapabiliyorlar ordan bir beton yol yapılsa tüm sorun çözülür topu topu 20 metre tamda sahil güvenligin yanı denetlemesi bile kolay olur

BS Okuru bunu beğendi.
  10. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Lara Sera otelin oradaki piknik yeri,halk plajının olduğu yerden araç girişi var.Lakin orasını denize bağlamadılar.Yaklaşık 15 metrelik bir mesafe kalıyor denize.Ben oradan sabahın ilk ışıklarında traktörle bir kaç kez denize tekne indirildiğine şahit oldum.Orası lara tarafı için çok,çok ideal olur diye düşünüyorum.Hem ulaşımı rahat ve kolay,üstelik merkezi konumda sayılır.Hemde araç ve römorkları, park etmek için yeterince arazi mevcut.Üstelik güvenlik personeli de var diye biliyorum.Giriş için alsınlar 5-10 Tl bir şey, hem bize hizmet etmiş olur,hemde orası için ek bir gelir elde ederler. Konyaaltı tarafı içinde mutlaka yer bulunmalı.Çok,çok çileli ve Antalya gibi bir kent için utanılası bir durum.
    -Bu işe birisinin önderlik edip belli bir sayı ve topluluğa ulaşarak,ilgili makamlara ziyaret yapılmalı.İmzalar vs... Ne gerekirse artık.Bu iş bimer'e falan yazarak zor gibi gözüküyor.

11. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Lara plajda Sera otelin yanında bir rampa mevcut lakin 2015 kışında dalgalardan dolayı rampanın uc kısmı kırıldı. Defalarca şikayet istek vs vb olaylara rağmen halen yapmadılar. Yapılınca zaten sadece beton atıp geçiyorlar. Alt kısmının kazık va kayalarla desteklenmesi gerek. Ama malesef orasıda bir rant kapısı. Çok duyarlı olacaklarını sanmıyorum ama tekrar deneyelim bakalım. Kundu da da herhangi bir rampa vs yok. Oraya da yapılması gerek Konyaaltı sahilinede ama malesef dediğim gibi laf çok icraat yok!
    Her iki plajda büyükşehirin kontrolünde.

BS Okuru bunu beğendi.