Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye Geneli Gizli Müşteri İşleri İlanı

Konu, 'İş Arayanlar veya Eleman Arayan Firmalar' kısmında undesirable tarafından paylaşıldı.

 1. undesirable

  undesirable Yeni Üye

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğeniler:
  22
  Herkese merhabalar,

  Çalışmakta olduğum araştırma şirketinde, farklı sektörlerden bir çok firma için tüm ülke genelinde pazar araştırma ve gizli müşteri işleri yapmaktayız. Zaman zaman bu projelerde çalışacak gizli müşteriler bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Uzun zamandır takipçisi olduğum balıksevdam.com da Türkiye' nin her yerinden kullanıcılar olduğunu biliyorum ve bu platform sayesinde bu projelerde bizimle çalışabilecek insanlara ulaşabileceğimi düşünüyorum.

  Bahsedilen sürekli bir iş olmamakla birlikte projenin yapıldığı firmaya ve gizli müşteri senaryosuna göre ücretlendirmesi değişkenlik gösteriyor. Bazı projelerde gizli müşteri olunacak noktada iş 5 dakika sürerken bazılarında bu süre 1 saati bulabiliyor.

  Gün içerisinde böyle işler yapabilecek vakti olan herkes iletişime geçebilir.

  Hızlı iletişim için aşağıdaki numaradan benimle irtibata geçebilirsiniz;

  0534 312 72 72
   
  Son düzenleme: 14 Haziran 2016
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. süheyl

  süheyl Aktif Üye

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  3 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  751
  Beğeniler:
  713
  Şehir:
  iskenderun / gülcühan
  Yani hedef kitle analizi öylemi
   
 4. undesirable

  undesirable Yeni Üye

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğeniler:
  22
  Yaptığımız farklı işlerin bir bölümünde böyle bir hedefimiz var fakat gizli müşteri senaryolarında daha çok hizmet kalitesi ölçümü yapmış oluyoruz. Örneğin müşterimiz kurumsal bir olta balıkçılığı malzemeleri mağaza olsun. Bu mağaza personeli iş bilgisi, müşteriye yaklaşım, genel tavır, kılık kıyafet vs konularında belirli bir eğitim almış ve belirlenmiş yönergeler çerçevesinde işini yapması gereken insanlar olsunlar. Bu firma yurt genelindeki 150 mağazasında çalıştırdığı personelinin bağımsız bir gözle denetlenmesi istiyor. İşte burada müşteri firmanın gözlenmesini istediği detaylar bize iletilir ve biz de gerçek bir müşteriymiş gibi gidip, ortamı gözleyip, belirlenen senaryo çerçevesinde sorduğumuz sorulara verilmesi gereken cevapların verilip verilmediğini görmüş oluruz.
   
  süheyl bunu beğendi.
 5. scorpion26

  scorpion26 Daimi Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  24 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.535
  Beğeniler:
  800
  Şehir:
  İstanbul
  Benden iyi gizli müşteri olurda vakit yok işte. :)
   
 6. Ercüment

  Ercüment Aktif Üye

  Yaş:
  59
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  827
  Beğeniler:
  2.826
  Şehir:
  İstanbul-Gaziosmanpaşa
  Hayatta uyuz olduğum bir nevi ajanlık yani?
   
 7. Ercüment

  Ercüment Aktif Üye

  Yaş:
  59
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  827
  Beğeniler:
  2.826
  Şehir:
  İstanbul-Gaziosmanpaşa
  Sevgili kardeş düşünce ve yazılımlarına harfi ve harfi’yen katılmıyorum,

  Sizler bedava’dan bu davada para kazan’caksınız,,insanlar çalışıyormu –çalışmıyormu?

  Kime ne bundan,işveren görsün kararını versin ,zaten verdikleri ücret nedirki,,?

  Siz ve sizler gibiler hiç İstanbul Tahtakale veya Mercan kısmında bu sıcak havada,oruçlu veya oruçsuz sırtınız’da yüzlerce kilo yükü insan eyerinde taşıdınızmı? Taşımadınız taşıyamazsınız,

  İnsanların çalışma ve çalışma’ma hakkında’da karar vermek siz’lere ve böyle şirketlere düşmezzzzzzz!!!!
   
  Ersin1903, Erol 61, M.Taha D. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 8. undesirable

  undesirable Yeni Üye

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğeniler:
  22
  Ercüment Bey, biz ve bizimle aynı işi yapan firmalar, keyfimize göre çıkıp kimin çalışıp çalışmadığını denetleyen bir firma değiliz. Havadan ya da bedavadan para kazanan insanlar hiç değiliz. Yapılan iş de sabah kalkıp "dur ben şuraya bir gidip bakayım, insanlar çalışıyor mu" bir iş değil. Dolayısıyla Tahtakale' de bu sıcakta, oruçlu vaziyette onlarca kilo yük taşımaya çalışan insanların ekmeğiyle oynamıyoruz. İnsanların işleri hakkında, üstelik de bu kadar keskin yorum yapmadan önce işin ne olduğunu anlamaya çalışmanızı tavsiye ederim.
   
 9. Ercüment

  Ercüment Aktif Üye

  Yaş:
  59
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  827
  Beğeniler:
  2.826
  Şehir:
  İstanbul-Gaziosmanpaşa
  işiniz'in ne olduğu'nu anlama'ya çalışıyorum ama "kaz"İSTAVRİT" kafalı olduğumdan bir türlü anlayamadım,,
  lütfen açıkça yazar-mısınız,malum yaş 60?:cool:
   
  Erol 61 bunu beğendi.
 10. undesirable

  undesirable Yeni Üye

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  28 Haziran 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğeniler:
  22
  Araştırma sektöründe, pazar payı ölçümlerinden, tv-radyo reyting tespitine, gizli müşteri çalışmalarından, çalışan memnuniyeti araştırmalarına kadar onlarca alt kol vardır. Bu konuda bahsedilen ise, bu onlarca alt koldan biri olan gizli müşteri çalışmalarıdır.

  İnsanların işine durduk yere burnunu sokmakla itham ettiğiniz bu sektörün çalışanları aynı zamanda çalışan memnuniyeti araştrımaları da yapar. Çalışan memnuniyeti araştırmalarında da bu aktivitenin yapılmasını isteyen firmalarda çalışan insanların işyerlerinden, yöneticilerinden, işyerinde servis edilen yemeklerden, ulaşım-servis gibi hizmetlerden ve daha bir sürü şeyden ne derece memnun olup olmadıklarını sorgularız. Bu çalışmayı raporlarken de hiç bir çalışanın ismi ya da şahsi bilgileri şirkete verilmez ki özgürce fikrini beyan eden çalışan zor durumda kalmasın. Yani işimiz düşündüğünüz gibi insanların işine durduk yere burnunu sokmak, sırtında eyerle ekmeğini kazanmayan çabalayan insanların başında elde kalem kağıt zabıt tutmak değildir.

  Süreci X isimli tekstil firmasını örnek vererek açıklayalım; (sayılar ve isimler varsayımdır)

  X Tekstil firması yurt çapında faaliyet gösteren ve bir kısmı franchising sistemi ile verilmiş bayilikler olan 400 faal satış noktasının, verilen yönergeler doğrultusunda çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyor diyelim. Başlıklar halinde gözlemlenmesini istediği maddeleri sıralayıp bunların takibini yapılmasını ister. Örneğin şöyle maddeler sıralanmış olsun;

  -Ürün üzerindeki fiyat etiketi ile kasadaki fiyatın birbiriyle aynı olması
  -Müşteri tuvaletleri temizliği
  -Çalışanların müşteriye tavırları
  -Çalışanların X tekstil tarafından belirlenmiş giyim şartlarına uyup uymadıkları
  -Ürün iadesinde belirlenen prosedürün uygulanması


  Sürecin devamında bu maddelerin denetimini içeren bir senaryo oluşturulur ve gizli müşteriler vasıtasıyla bu senaryo uygulanır.

  Örnek senaryo şu şekilde olabilir;

  Gizli müşteri belirlenmiş ürünü almak üzere belirlenen mağazayı ziyaret eder. Ziyaret esnasında çalışanlara "bu ürünün L bedeni bulunur mu?, değişim imkanımız var mı?" gibi belirlenmiş sorular sorarak, çalışanın müşteriye tavrını ölçmeye çalışır. Mağaza içerisinde iken müşteri tuvaletini kullanıp belirtilen temizlik şartlarına uyup uymadığını gözlemler. Belirlenen fiyat aralığında bir ürünü ücreti araştırma şirketi tarafından karşılanacak şekilde satın almak üzere kasaya gider ve etiket fiyatıyla kasa fiyatının uyup uymadığına bakar. Ürünü satın aldıktan sonra 1 hafta içerisinde de değişim talebiyle tekrar mağazaya gidip ürünü değiştirmek istediğini söyler. Mağazanın ürün değişiminde herhangi bir sorun çıkarıp çıkarmadığı gözler.

  Farklı farklı sektörler de uygulanan yüzlerce farklı senaryodan birini yukarıda okudunuz. Umarım hala araştırma sektörü çalışanlarının havadan para kazanan bedavacılar olduğunu düşünmüyorsunuzdur.
   
  Red Snapper ve cagatay. bunu beğendi.
 11. gsozata

  gsozata Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2015
  Mesajlar:
  770
  Beğeniler:
  1.134
  Şehir:
  istanbul
  2006 2009 yılları arasında Shell istasyon yöneticiliği yapmıştım. Shell merkezden bizim istasyona' da bu tarz gizli müşteriler gönderilirdi. Pompacının müşteri karşısındaki tutumu, marketçinin tutumu, yöneticiler görevlerini yapıyor mu ? İstasyon temiz ve düzenlimi vs. bu tarz şeyler rapor edilirdi. Daha sonra her ay işte ayın elemanı ve ayın istasyonu gibi kampanyalar yapılıp ödüllendirmeler veya gerekli cezai işlemler uygulanırdı. Sanırım arkadaşın bahsettiği de bu tarz bir şey.

  Zaman konusunda şükür şimdilik sıkıntım yok. Daha detaylı bilgi iletme şansınız var ise, bekliyor olacağım. ( İstanbul )