Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turna Avı Teknikleri (yardım)

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında kamilvariser tarafından paylaşıldı.

1. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Merhaba değerli büyüklerim ve kardeşlerim.

Forumda bir çok kişiye Turna Avı hakkında sorular sordum sağolsunlar sıkılmadan bıkmadan cevap verdiler defalarca kez. Ben İstanbul-Sarıyerde oturduğum için 5 yaşından beri boğazda avlandım ve bir çok balık tuttum. Yeni yeni tatlı su balıklarına merak salmaya başlıyorum ve sıfır bilgim var diyebilirim. Boğaz deseniz herhangi bir balık için neler yapılcağını biliyorum. Daha fazla uzatmadan sözü asıl konuya getirmek istiyorum. Nisan ayının sonu gibi Turna avına çıkacağım arkadaşlarımla. Fakat hiçbirimizin bilgisi yok. Önereceğiniz sahte yemlere ihtiyacım var savagear soft 4 play'i çok övüorlar fakat parçalanıyormuş slikon olduğu için. Sizin önerileriniz nelerdir ?Renkte söylerseniz sevinirim ? Birde oltanın ucuna nasıl yerleştiriyorsunuz sahteyi ve kurşun takıyormusunuz ? Yoksa https://www.spotbalik.com.tr/Rulmanli-Firdondu,LA_3162-2.html#labels=3162-2 linkteki gibi rulmanlı fırdöndü mü kullanıyorsunuz sahtenin dip yapması için ? Birde turna havanın durumuna göre otlaklarda veya derinde nerede olur. Kısacası abilerim en ufak bir bilgiye bile ihtiyacım var boş dönmemek için.

Hepinize şimdiden sonsuz teşekkürler. :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Not found 404 Error :)

hayalet avcısı bunu beğendi.
  4. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

anlamadım :) bilginiz mi yok. Yoksa hata mı veriyor :D

5. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Döner Kaşık (meps) kullan. Silikonlara da gelir ama gerekmez. Turna iştahlı olduğu dönemlerde sahte yem seçmiyor. Hareketli her şeye atlar. Döner kaşık (sarı-yeşil-kırmızılı renkler) en verim aldığımız yem. Yırtılma derdi de olmaz

kamilvariser bunu beğendi.
  6. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

kamil kardes nisanin sonunun iyi dusunmusun balik alirsin kilipsli furdondu rulmanli olsa daha iyi tabi maket baligi kilipsli furdonduye direk tak kardes acik havalarda balik daha iyi vurur bulanik suya nazaran tekneden sirti yapicaksan silikon alma derim gagalari uzun olan 4 m dalarli sahteler var mavi yesil sari turuncu portakal ve limon renkleri tercihin olsun kardes kasikta al tabi balik nezaman ne yapcagi nelli olmaz simdiden iyi avlar kardes

7. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Halim abi çok sağol bilgilerin için. Dediğini uygulacağım. Tekneden at çek yapıcam. İncecizgi mağazasından bahsettiğin sahtelerden alıcam. Bir sorum daha olacak bu sahteler için belirli bir boy var mı ? Yani şu boy daha iyi veya şişko sahte daha iyi falan diyebilir misin abi ?

8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

12 cm al hamdi abi yardimci olur zaten

9. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Merhaba kardes bende turnaya cok gıderım kullandıgım sahtelerın lınkını verıyım sana ama en cok verım aldıgım kırmızı kafalı rapala bu lınkte var http://www.baliksevdam.com/forum/turna-ve-kasna-sahtelerim-12961.html ayrıca kasık olarak clıo kasıkları dene gercekten cok ıyı ama sadece sahte olarak bakma turnaya bılındıgı gıbı turna dıslı ve guclu balık ıp mısıne dene 0.16 lık ve 0.18 lık kullanıyorum ben yoksada kesın celık tel kullan yoksa kopuyor hem balık gıdıyor hem sahte ıkısınede yazık oluyor eger atamazsa agzından yazzık hayvan aclıktan olur kamıs dıplerını koyları ve yosun kenarlarına bak en cok buralarda oluyor

10. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Gökhan abi çok sağol bilgi için.

11. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

HEm bilgim yok :) hemde arka arkaya güzel sorular :p