Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turna avı yakala bırak 27 mayıs

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Dün öğleden sonra turna avına çıkmaya karar verdik Koray ve Ali ile Koyulduk meraya vardığımızda 2-3 civarlarıydı ve hava oldukça sıcaktı. Koray ile Ali bir kaç deneme için atçek e başladılar bende o arada perc için yemli takımını yaptım suya saldım biraz attık bir şey yoktu henüz sıcakta fazla geçtik gölgeye ateşimizi yaktık ardından da güzelce etlerimizi pişirip afiyetle yedik dinlendik felan derken hava düşmee ve bunaltıcı sıcaklık azalmaya başladı merayı gezerek denemeler yaptık fakat nafile bu arada solucanla perc için uğraşırken kıyıda gezdiğini gördüğüm fakat türünü bilmediğim resimde göreceğiniz balıklardan 3 tane yakaladım onları suya iade ettikten sonra mera değiştirmeye karar verdik. Meraya vardığımızda 8 gibiydi Ali ile taşlıklara geçtik Korayda merayı dolaşarak atçek yapıyordu Ali atçeki bıraktı balık yok tutamıcaz bugün dedi oturdum bende yanına yaktım bir sigara sohbet muhabbet felan sigara bitince hadi dedim boş durmuyım hava kararmadan bir kaç atış daha yapayım sohbet anında birden bir vuruş oldu Aldım aga balığı dedim Ali şasırdı :) neyse ayağa kalktım balığı güzel mücadele sonrası kıyıya aldım ve 55-60 cm geldiğini tahmin ettiğim turnamızı suya iade ettik. Sonra Korayı çağırdık mangaldan kalan etlerimizide arabanın farları ile sayesinde yedikten sonra yola koyulduk son olarakta her zaman ki mekanımıza uğrayıp çaylarımızı içtik ve evlere dağıldık daha güzelleri sizlere rastgelsin.

Salıverme videosu

Turna yakala bırak - YouTube

Buda bahsettiğim balık türü nedir bilen yazarsa sevinirim.

KalamA bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Avınız için teblikler. Doğaya böyle saygılı olduğunuz sürece avlarınız daim olsun.

Söylediğniz balık Tilapia türü olabilir hatta türü mariae de olabilir. Eğer Tilapia ise felaket üreme potansiyelleri var.

4. eylmz

eylmz Daimi Üye

Son anda gelen balık her zaman sonraki av icin heyecanı daim tutar tebrik ederim hocam
    Alttaki balık güneş baligi iç sular icin tehdit unsuru olan etinin ticari degeri olmayan lezzetli olmayan bir balık ayrıca küçükken ot ile beslenirken büyüyünce tamamen etçil sızın yakaladığınızda en erişkin halleri görünüşü guzel ama bulunduğu baraji kurutan cinsten :(

Can_Ordu ve KalamA bunu beğendi.
  5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrikler Selçuk En güzelleri rastgelsin...

6. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler arkadaşlar darısı başınıza.
    Güneş levreği istilacı bir türmüş öğrendim turna aralarında bundan sonra temizlik yaparım biraz :) hemde zaman geçmiş olur solucana dayanamıyolar :)

7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Her zaman rasgelsin

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selçuk

9. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler.