Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna Balığı Av Teknikleri

MADMAN

Aktif Üye
Adı
kemal
teşekkürler bilgiiçin bu haberden sonra beklemeye karar verdim peki küçük bi sorum olucak yumurtlama dönemi nekadar sürer
Arif kardeşim; öncelikle turna avına gitmeyeceğin için teşekkür ederim. soruna gelirsek turna balığı ilk baharın sonlarına doğru(nisan sonu mayıs başı ) av sezonu açılır eğer göl suyu 10 derecenin üstüne çıkmamışsa kıyıdan pek şansın olmaz giderken bunuda dikkate al

nickbalik

Yeni Üye
Arif kardeşim; öncelikle turna avına gitmeyeceğin için teşekkür ederim. soruna gelirsek turna balığı ilk baharın sonlarına doğru(nisan sonu mayıs başı ) av sezonu açılır eğer göl suyu 10 derecenin üstüne çıkmamışsa kıyıdan pek şansın olmaz giderken bunuda dikkate al
tebrik ederim hocam, bu arada imzanın çok ilginç :harika:

kamilvariser

Aktif Üye
Herkese Merhaba, yeni üyeyim sitenize. Tanışalım kısmına yazdım fakat ilgilenen olmadı :) Terkos Gölünde turna Nisan ayında mı başlıyor ? Ben Nisanın 12 si gibi gitmeyi planlıyorum verimli bir av geçirir miyim diye sormak istedim.

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese Merhaba, yeni üyeyim sitenize. Tanışalım kısmına yazdım fakat ilgilenen olmadı :) Terkos Gölünde turna Nisan ayında mı başlıyor ? Ben Nisanın 12 si gibi gitmeyi planlıyorum verimli bir av geçirir miyim diye sormak istedim.
bende o aralar düşünüyorum gitmeyi uzak olduğu için hayal kırıklığıyla dönmekten korkuyorum açıkcası bu yüzden çok araştırıyorum artık hastasın sen demeye başladı etrafımdakiler :) ne tarafına gitmeyi düşünüyosunuz gölün

kamilvariser

Aktif Üye
Biz Balaban tarafına gideceğiz kısmetse. Bende hastalanmaya başladım turna konusunda. İlk defa tutacağım için heyecanım çok üst safhalarda. En ince ayrıntısına kadar araştırıyorum. Balaban tarafının verimli olduğunu söylüyorlar umarım boş dönmezsin.

çağrıbey

Aktif Üye
Adı
Çağrı ECE
bazı avlaklarda veya dönemde turnanın canlı yem ve sahte ayrımı yaptığı oluyor. mesela canlı yemle yakalanırken atıp çekilen sahtelere kaşıklara hiç vurmuyor bu neden olur sizce? bana çok saçma geliyor böyle olması turnanın doğal yemi canlı balıktır ama sahtelere zaten canlı balık sandığı için saldırıyor.
size de hiç böyle bişey denkgeldi mi? sadece sahtelere vurduğu yada sadece canlı yeme vurduğu oldu mu

B

BS Okuru

Misafir
Bana göre sezon başlarında balık havyarı döküp çok aç olduğundan canlı yeme daha çok rağbet ediyor ona göre ulaşılması daha kolay.. sabit durup veya daireler halinde dönüyor olması işine geliyor.. Sezon biraz daha ilerledikçe su ısınmasi ile bu sefer kiyilayip pusuya yatıyor bu seferde önünden geçen kaçan zıplayan herşeye saldırıyor.. Benim nacizane gözlemim böyle.. :)

çağrıbey

Aktif Üye
Adı
Çağrı ECE
Bana göre sezon başlarında balık havyarı döküp çok aç olduğundan canlı yeme daha çok rağbet ediyor ona göre ulaşılması daha kolay.. sabit durup veya daireler halinde dönüyor olması işine geliyor.. Sezon biraz daha ilerledikçe su ısınmasi ile bu sefer kiyilayip pusuya yatıyor bu seferde önünden geçen kaçan zıplayan herşeye saldırıyor.. Benim nacizane gözlemim böyle.. :)
Dün gece ilk defa gittiğimiz bir avlakta yemek molaları hariç akşama kadar at çek yaptık arkaşdaşla ama tek vuruş bile alamadık, birara burda turna yok mu acaba diye düşünmeye başladık :D yöre halkı genelde şamandırayla canlı balık atıyodu onlarda tektük balık vardı hayret ettim yani canlı balığa gelipte sahteye saldırmamasına

Adı
Timur Kurtuluş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sular soğuk ve balık havyar döktüğünden dolayı yorgun olduğundan garanti avlara saldırıyor... Sahte ve kaşıklarlada yakalanır ama çok çok yavaş çekmek yada çok yavaş aksiyon vermek gerekiyor. Aksiyon verirken yazın 1 sn beklettiğinde saldırıyorsa bu zamanlarda 3 4 sn beklediğinde atlıyor.. Benimde tecrubelerim bu yönde..

Son düzenleme: