Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TURNA BALIĞI (Esox lucius)

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

1. Atila KÖKSAL

Atila KÖKSAL Aktif Üye

daha sezonu açamadım ya :( işler yoğun
    sezonu açınca en kısa zamanda rapor ederim inş.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. anadolufisherman

anadolufisherman Yeni Üye

Mrb sayın abim bende canlı yem ile avlanırken yem olacak balığın büyüklüğünü hesaplayarak ona göre baş kısmının biraz gerisinden sırt yüzgeç'ine yakın bi yerden takarim çengel'i,genelde 3 lü kanca yada sağlam orta büyüklekteki tek çengel kullanırım.
    Saygılar rastgele

4. cemozen06

cemozen06 Yeni Üye

sayın anadolufiserman kadeşim her yiğidin bir yoğurt yeyişi vardır.Ben sezon açıldı açılalı haymana dikilitaş barajına gidiyorum. ilk gittiğimizde 6 adet trofe dencek kadar büyüklükte turna aldık.ilk aldıklarımızda gümüşün üzerine üst yüzgecin sağına soluna üçlü iğnenin ikisini takıyorduk bayağı bekledik ama gelmedi. gelmediği gibi canlılar hemen ölüyordu.sonradan farkettik ki canlı balıkları takan abimizin iş güzarlığı yüzünden canlıları kaybediyoruz. sonradan olaya ben el attım ve üst yüzgecin biraz gerisiniden kuyruğa yakın bir yerden sağlam tek çengele taktığımızda 1 saat içinde 4 adet çektik. Birde belirtmek isterim ki canlı balığın büyüklük küçüklüğüne göre oynar kurşununun seçimini iyi yapmamız gerekiyor.bunun sebebi canlı balık ne kadar hareket tarzı sınırsız olursa o kadar turnanın atlaması mümkün olur.bu benim nacizane düşüncem. Katılmayan arkadaşlar varsa bir iki karalasınlar sayğım olur.Herkeze rasgele.

5. pomakahmet39

pomakahmet39 Yeni Üye

haritada yeri bile olmayan küçük göllerde daha çok vede çok büyükleri var bizim küçük göletimizde bir çoçuk boğuldu dalgıçlar onu ararken kendilerinden büyük bir balık görüp sudan çıktıklarını gördüm o balığın peşindeyim

6. pomakahmet39

pomakahmet39 Yeni Üye

bende geçen gün bir şey denedim ben canlı olursa kızılkanat ölüyse istavrit kullanıyarum bizim genelde şamandıralı olta iş yapardı canlı yada ölü ama o gün çapari şeklinde 2 iğneli dip yaptım istavrit taktım vede zil taktım sazan dibi gibi 4 turna yakaladım inanamadım hepside aynı yerde aynıyeni yaptığım oltayla yakaladım bende bunu anlamadım nasıl olduğunu

7. dbayraktar1986

dbayraktar1986 Yeni Üye

Merhaba,

ben debişey sormak istiyorum. dip takımında ölü balık kullanma olayını bende yaptım fakat patpatlar sagolsun yemlerı paramparça ediyorlar. boyle bir olayla karşılaşmadınız mı? yada herhangı bır yontemı mı var da bılmıyorum?

8. Carpediem

Carpediem Yeni Üye

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

9. transatlantica

transatlantica Yeni Üye

Merhaba.
    Amasya Yedikır Barajı'nda turna avlayan abilerim varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim.

10. ufukxxx

ufukxxx Üye

slm,elimde tatlı su(turna) sırtısı var,bu ürün denizde iş yaparmı ? mesela deniz turnasında kullanabilirmi ?

Ekli Dosyalar: