Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turna için Canlı Yem Düzeneği

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Atila KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

1. can

can Üye

Merhaba cemozan06

Öncelikle hoşgeldiniz

İlk katılımınız da iyi niyetinizle olta düzeneği hakkında düşüncelerinizi paylaşmışsınız, yalnız gördüğüm kadarı ile iki yanlış var(Kİ BUNU KÖTÜ BİR NİYETLE YAPMADIĞINIZA EMİNİM). Lütfen beni yanlış anlamayın ben bunu canınızı sıkmak yada keyfinizi kaçırmak için yazmıyorum. Sadece gözden kaçırmış olabileceğiniz konular hakkında ufak bir uyarıda bulunmak istedim.

Avlanacağınız bölgeye başka bir bölgeden canlı balık taşımak bunu yem olarak kullanmak veya yem olarak kullanmasanız bile suya bırakmak sirkülerde de yasak olarak belirtilmiştir.

İkincisi sudak bir yem balığı değildir boyu ne olursa olsun canlı yem olarak kullanılamaz.

Yemlik balıklar
    MADDE 9 – (1) Çizelge-3’de yer alan yemlik balıkların, amatör avcılıkta yemlik balık ağı ile avlanmaları serbesttir.

Çizelge 3 - Yemlik balıklar

(2) Bir amatör balıkçı livar ya da canlı yem kovası içerisinde, çizelgede yer alan türlerden, en fazla 30 adet yemlik balık bulundurulabilir.
    (3) Ekolojik açıdan zararlı ya da potansiyel zararlı balık türleri canlı yem olarak kullanılamaz.
    (4) Yemlik balıklar, avlanması hedeflenen türün avcılığının serbest olduğu dönemde avlanabilirler.
    (5) Yemlik balık boyu azami 12 cm olup, bundan büyük boylar, avlanabilir balık sınıfında değerlendirilir.
    (6) Yasal sayı ve boy sınırlamaları dâhilindeki deniz ve tatlı su balıkları yem amacı ile kullanılabilir.
    (7) İçsularda yemlik balıkların canlı olarak başka bir içsuya nakli yasaktır.

Umarım yanlış anlaşılmam.

Rastgele....

Dicentrarchus Labrax bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. bahti

bahti Yeni Üye

Konuyu hortlaticam ama bu takimda ya cok cok kucuk bi samandira ve yemlik balik birakilir kursunsuz ki böyle oldugunda yemlik balik su uzerine cikmaya calisacaktir siglik yerlerde özellike misina celik tel ve samadira karisabilir. Yada 15-20 gram bi kursun ve samandira ama kursunun ust tarindada bi stoper olmasi lazimki balik vurdugunda samandiranin agirligi balikta kalmasin yemi geri birakabilir arti uzak atis yapilirken yemlik balik daha ileri giderken gezer kursun geride kalmaz.