Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turna kafa atmasi sonucu sahtenin agizdan cikmasi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Arkadaslar merhaba,

Dun turna avindaydim yaklasik 16 vurus aldim ve 3 tanesini zor cikardim. Kafayi yedirtti bana tam atliyor sahteye kiyiya 2 metre kala baligin atlamasinida goruyorum amam ne oluyorsa kiyiya kadar cekiyorum 3 igneli sahteyi bir kafa darbesiye agizdan atiyor bunu nasil basardigini anlamis degilim igneleri kontrol ettim hepsi jilet gibi cokta sivri.

Genelde tam gobekten daliyor.

Ne yapabilirrim beyler varmi oneriniz. Nasil bu turnalari saglama alabilirim ve sahtenin agizdan cikmasini engelleyebilirim ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İğnelerin küçük olabilir

4. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Evet Şeref abinin de dediği gibi iğneleri bir büyük boyla değiştirebilirsiniz.. Benim şahsi görüşüm zamanında tasmalama yapamamanız.. Eğer misinanıza güveniyorsanız vuruş aldığınız da korkmadan kamışı kendinize doğru kaldırın.. 20160816_074057.jpg

huseyind bunu beğendi.
  5. TROFER

TROFER Aktif Üye

Tasmalama yapiyorum lakin yine cikiyor yuksek ihtimal igneler kucuk gobek ve kuyruk ignelerini buyutecegim.

%99.9 kiyiya 1 1.5 metre kala atliyor hep ayni boy 40 cm civarlari halbuki golun ortasin decasa turnalarin ziplamalarini goruyorum lakin hic biri kiyiya gelmiyor beden bilmiyorum acaba iriler diptemi geziyor ?

agartan bunu beğendi.
  6. TROFER

TROFER Aktif Üye

Bu arada sahteye jet gibi gelip atlama anini gormek muthis bazen tam arkadinda bekliyor turna sabit

7. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Bot var ise derin su rapalaları kullanabilirsin spro nun 5 metre ye kadar dalan rapalaları iş yapar bot var ise yok ise kaşık kullanabilirsin ağır kaşık 21 -25 gram filan

8. hunter0630

hunter0630 Aktif Üye

Büyük turnalarda derin su rapalaları iş yapar bence

9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

İri turnalar genellikle derin sularda bekler avını ve alttan saldırır eğer gerekli av bulamazsa kıyıya yaklaşabilir.. Bende hep kıyı avi yapıyorum ve sahte tam sudan çıkacağı anda saldırıyor insanın eli ayağı titriyor o şokla.. :)

10. TROFER

TROFER Aktif Üye

Kactir belgesel cektim kiyida dalarken hatta komik olan tam artik sudan cikarticam bakiyorum arkada bekliyor ama sahte kiyida kucuk bir oynatma bile yapacak mesafem kalmamis o yuzden birde beni gorunce kaciyor namussuzlar kayanin dibinden atiyorum savasci gibi

11. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Aksiyonla da alakalı olabilir.. Sahteye değişik şekillerde aksiyon verilmesi gerekiyor daha önceden çok başıma geldi özellikle kasikda.. Balık kıyıya kadar takip ediyor sonra kaşığı sudan çıkartacağım zaman beni görüp kaçıyor..