Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turna, Lüfer, Levrek Sahte Toparlama

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakgulas tarafından paylaşıldı.

1. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

2 Adet Usami ComboPop 100F (340 ve 357) 340 ile çok güzel takipler ve 1 adet turna aldım derin diş izleri üstünde:)
    1 Adet Ima Sasuke Reppa 120 (105) hamle aldım ama balık almak nasip olmadı
    1 Adet Maxrap 13 (FCH) Gece avlarında favorim lüferde ve levrekte güzel iş yapıyor.
    1 Adet Xrap (XR12P) (Perch) Henüz tatlı suda kullanmadım avlandığım yerler sığ noktalar olduğundan ihtiyaç olmadı.
    Artı olarak birkaç balıkmarketi tarafından bana adeta kakalanan yok efendim akyar katili yok bu 5 metreye dalıyor taşa takıldı kuyruğu koptu falan 2 3 sahte. Değerli büyüklerim bu sahtelere ek birkaç koşula uygun gündüz, gece, bulanık sularda tatlı suda turna tuzlu suda lüfer, levrek avlarında kullanmak için sahte tavsiyeleri bekliyorum. Sahip olduklarım en uygun hangi koşullarda kullanılırlar deneyimlerinizi anlatırsanız çok memnun olurum.
    2 adet siparişim yolda River2sea Rover 98 G15R ve Kendo Hayru 125F No:23 forumları incelerken en çok bahsi geçen sahteler olduğundan dayanamadım hazır stoklar erimemişken aldım.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 27 Nisan 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. pars

pars Aktif Üye

Hep diyorum ki sadece 3 çeşit rapala olacak ava giderken(yedekleri ile). 4cü fazla! Bir bakıyorum onlarca rapalayı almışım yine, ne zaman aldığımı hatırlamadıklarım var :)

İma sasuke + max rap+ kendo bu üçü ile balık alınmıyorsa zaten balık yoktur. Sahte ile balıkları değil bizi avlıyorlar :)

4. Levreko

Levreko Aktif Üye

5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Bende turna da usami combo pop u tek geçerim.. Bende ek olarak little cleo kaşık ve daiwa d-fin rb silikon var.. Bu üç çeşit yem turna da yeterlidir fazlası fantezi olur.. :) 20160416_225002.jpg 20160416_224942.jpg 20160416_224928.jpg

Atila KÖKSAL, Levreko ve burakgulas bunu beğendi.
  6. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Taha abi merak ettiğim şeyler arasında bu sahtelerin renklerini kullanım zamanları. Mesela bendeki 2 kombo popu sabah suyunda kullanıyorum iş yapıyo da sabah - öğle arası ve öğle - akşam arası ve akşam - gece arası hangi renk tonları en iyi iş yapıyor bunu merak ediyorum. gün doğumundan sonra sanırım daha çok su canlılarına benzer renkler perch, gümüş, ufak balık renkleri diye tahmin ediyorum ama hangi saatlerde.

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Aslında sabah saatlerinde veya akşam gün batarken hep 340 rengini kullandım çok verim aldım.. Gün ortasında fire tiger rengi kırmızı kafa ve gümüş rengini kullandım aynı verimi yine aldım.. Tabi arada silikonla dip taraması da yaptım sıkıldıkça da kaşık attım.. :)

burakgulas bunu beğendi.
  8. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Diğerlerinin renk kodları nedir?

9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Biraz silikon ekle yola devam arkadaşların dediği gibi balık atlayacaksa atlıyor ama beslenme modu yok yada sadece tek yeme odaklandığı an hiç bir sahte aksiyon o balığı alamıyor.Kısmet burada devreye giriyor ( Levrek ) Simli ve Krem tarzı silikonlar tavsiye ederim marka lazımsa özelden atayım.Forumları gezip gezip fiyat bindiriyor çakallar..Geçen sene 15 lira olan daiwa duckfinshad 30 lira olmuş arkadaş...

MCceka, BlazenHK ve Ogiveogi bunu beğendi.
  10. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Ozelden yazabilirseniz marka model guzel fikir verebilir. Ilginize tesekkurler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

354..337..561..

burakgulas bunu beğendi.