Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÜÇ İğneli Çinekop &Lüfer takımı

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında özgür41 tarafından paylaşıldı.

1. özgür41

özgür41 Aktif Üye

Sezon yaklaşırken geçen seneden kalan takımları ve ignelerimi elden geçirdim...Şaşırtıcı bir biçimde hiç bir ignem paslanmamisti...Bu arada Sesame kullanıyorum...İğnelerin bir kısmını ayikladim eski mantarları misinalari attım...Takimlarimi hazırladım...Yaklaşık 3 senedir bu takımlarla avlanıyorum...1 ya da 2 kez iğne koparmıştır o kadar...Bu takımla 1 kez kofana 4-5 kez lüfer tutmuşluğum da vardır...Bana göre iğneler çok avcı ve keskin iyi bir vuruşta yüzde doksan balık üzerinde...Bu arada bu takımı yapmayı bize öğreten de forumdan Ahmet öğretmendir (exemcil)..Herkese keyifli avlar dilerim... IMG_20160926_214650.jpg IMG_20160926_214650.jpg IMG_20160926_214650.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. 1volkan

1volkan Üye

Sasame ignelerden bende kullaniyorum gercekten cok keskin ve saglam siizinkinin modeli nedir acaba

özgür41 bunu beğendi.
  4. sekarayol

sekarayol Aktif Üye

Balık bol olduğunda 3 iğneli ben de kullanıyorum. Hatta 2 tane çelik ip ile bağladığım takımım var. Ama canlı yemin şeklini istediğin gibi yapamadığımdan çantada aksesuar olarsk duruyor.

5. mali198534

mali198534 Aktif Üye

şu takımın kurşun bağlantısı falan nasıl oluyor acaba kamışa takılması edilmesi? Bir resim şekil falan varsa ekleyebilir miyiz?

6. delikurt1907

delikurt1907 Aktif Üye

bu takımın ucuna ufak bir fırdöndü takıp kamışın ucunda bulunan klipse takıyorsun..kurşunu ise ister şokluk iple ya ip olmadan klipse takarak kamışa bağlıyorsun...yani kurşun bu takıma değil klipse takılıyor..istersen takımdaki misinanın ucuna fırdöndü bağlamak yerine halka şeklinde düğüm atarak da klipse takabilirsin ama fırdöndülü daha iyi olur diye düşünüyorum...

özgür41 ve mali198534 bunu beğendi.
  7. FUCUCUOGLU

FUCUCUOGLU Üye

Bence uzun pala iğnenin ilk iğne olması daha doğru diye düşünüyorum.

İLKlüfER bunu beğendi.
  8. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Mantarlar alüminyum folyo ile mi kaplı?

9. rohatyusuf

rohatyusuf Yeni Üye

Merhaba ustalar ben yeniyim acaba kurşunu fotoğraflı olarak anlatma imkanın varmı mantara alüminyum folyoysa nasıl yapıştırdin

10. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Hızlıca paintten yaptım umarım fikir edinebilmeniz için yeterli olur :D

Resimde öyle çizdim ama tabi burada kurşun dipte yatıyor, mantar fileto yemi kaldırıyor ve takımın ucuna taktığımız fırdöndü ile de takım daha hareketli oluyor dönüyor balığın ilgisini çekiyor.

legio, Apathetic, sekarayol ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  11. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Aslında şunun videolu anlatımı varsa süper olur amatörlerin (yani benim gibiilerin) kafası karışıyor. Mesela şu yukarıdaki kurşun takım ve ana misina üçlüsünü 3' lü fırdöndü tarzı birşeyle mi birleştirsek ya da ne bileyim fıröndülü kurşun daha mı rahat ve sağlam olur?