Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üç kamış arasında kaldım tavsiyeniz Shı-Sav-Oku

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sayitusta tarafından paylaşıldı.

1. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

SElamlar ben okuma tutkunu degilim ama adamlar yapmis be usta :)

Bu sene basi kuzenime kamis alirken cok kamisi yakindan inceledim,

Helios'a karar kildik !

Hem ucdan esnemesi,fiji halkalara sahip olmasi,hafif ve dengeli yapisi dis materyalinin kaliteli ve şık olmasi bizi heliosa itdi,

Ve tum arkadas cevremde bu kamis var bir kisi bile anti memnun degil,

Savagear da bir nebzede olsa yedek parca sorunu yasanabiliyor,

Shimanoda yedek parca sikintisi cok rastlanan bir durum,

Okumada yedek parca sikintisi pek nadir yasanir,

Ustte yazdiklarim tecrube ile sabitdir,

Makine seciminde shimanoyi baska markalarla kiyas bile yapmam adamlar yapiyor :)

Kamisda vsystem ve helios gercektende iyi urunler,

Secim siralamasi bence soyle olmali,

1 Fiyat performans:helios
    2 savagear param varsa :)
    3 shimano tutkunuysam ve param varsa.

Tabi bunlar benim dusuncelerim.

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Bende okuma kullanıyorum o yuzden kamısta okuma..
    Artan parayada bıkac sahte alırsın:D

5. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

At-çekte çok farklı kamışlar kullandım, 5 liralıktan (adi düz plastik oyuncak kamış) çok liralığa kadar ama Okuma'nın Luremania'sı beni neredeyse balıkçılıktan soğuttu. Misina (ip-monofil fark etmiyor) dolanma ihtimali varsa, %500 uca dolanıyor. Kalıbı çıkar, rastgele fincanları rastgele diz şeklinde olmuyor bu iş. Savagear epeydir kendinden söz ettiriyor, piyasada iyi yer edinmek için şart. Shimano ise öz piyasasındaki at-çek malzemelerinde rekabetten dolayı vasat bir ürün ortaya koyabilecek durumda değil. Yine de bu modeller içinde 1-Savagear, 2-helios (tekli ayakları, iğne tutucusu olması ve makinenin üst taraftan sabitlenmesi yüzünden), 3-shimano şeklinde giderdim.

6. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Okuma ile shimano arasında 30 TL var yani fiyatalari ayni sayilir....Hellos u da bende beğendim..Ama shimano da shimano simdi düşündürüyor adami

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Önce ben usta değilim ama, bunlardan 1.5 adedini kullanmış birisi olarak yazabilirim.

Bir buçuk dememin nedeni yarım kamış kullanmam değil, ikincisinin yani Bushwacker'in aynı boy 15-50 g değerinde olanı bende var. Bir de ilk sırada yazılmış Beastmaster 270 MH tam aynısı.

Bendeki bu iki kamışla atış değerlerinin alt sınırı 14-15 gr olmasına rağmen daha düşük ağırlıktaki sahteleri idare eder uzaklığa atmak mümkün. 20-60 olanı ile sanırım 10 gramı istediğin uzaklığa göndermek daha zor olacak.

Helios'u elime almış değilim kullanan bir arkadaş övdü. Bazı kişiler türlü nedenlerle satın aldığını övebilir. Haklı veya haksız olabilirler.
    Fakat sanıyorum ki Helios V system den sonra tasarlanıp üretimine başlanmış ve daha yüksek fiyatlı olduğundan güzel bir kamıştır.
    Okumanın ve Savagear'in bu tür kamışlarda kullandığı elemanlar Shimanonun yakın ve daha pahalı fiyattaki kamışlarından çok daha kaliteli. Ancak kamış gövdeleri atış özellikleri nedeniyle daha üstün.

Sonuç olarak bana göre seçtiğin ilk iki kamış alınabilir kalitede, üçüncü ise benim tahminime göre o da alınabilecek kamışlardan. Umarım kamış gövdesi, Shimano özelliklerini yakalamıştır.

Karar verirken çoğunlukta kullanacağınız sahte ağırlıklarının ortalamasını göz önüne almak gerek.
    Bunca şeyi yazmadan önce Helios'u ve bunun bir düşük atarlısını ben de denemek isterdim.

Su üstü sahteleri yoğun kullanacaksanız ikincisi ağır bassa da, ilki ile de WTD yapabilirsin.

Üçü de zor koşulların kamışı. Ağır sahte yoğun kullanacaksan; ağır dediğim benim için 30 gram ağırdır, 2 ve 3. sıradakiler, düşünmek gerek.

Atışta alt değerden çok üst değer önemlidir. Üst değeri 60 gram olan kamışla 60 gramı atmak 15 gramı atmaktan zordur. Yani 20-60 la 60 gramı zor 15 gramı daha kolay ve kabul edilebilir uzaklığa atabilirsin. Bu kamışla (20-60) 50 gramlık sahteyi, 60 gramlıktan daha rahat atarsınız.

Tekrar; önce atacaklarının ağırlık ortalaması???????

8. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

Genelde 20 - 25 gr silikon ve sahte baliklar kullanıyorum...

9. Emir999

Emir999 Yeni Üye

İyi tanıdığım üç kişi su üstü sahteleriyle savagear ın bu bahsedilen kamışını kullanıyor bende deneme açısından birlaçkez atış yaptım müthiş dengeli bi kamış ayrıca sert sayılabilecek bir kamış.ama en önemli olan kendinin mağazaya gidip kamışlara bakman

Emr

10. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

İsparta dayim malasef bu tur orta ve üst düzey kamis yok.. Gerçi Antalya manavgatta kaldim orda bile yoktu 10 onun üzerinde av bayi olmasına ragmen

11. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bushwhakcer derim, korbonu bile degisik shimanonun ust duzel kamislari gibi sargisi guzel.
    Bir ihtimal shimano biomaster da olabilir.