Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ucuz Spin Kamışlar

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Yeni kamış almak isteyenler genelde Okuma ve Shimano'dan birer model seçip hangisini tercih etmesi gerektiğini soruyorlar.

Bu konu ucuz kamış fakat orta fiyatlı, üzerinde kullanılan elemanları çok kaliteli bir marka daha var. Çok var ama ben birini yazayım.
Yiğit ile almaya karar verdiğimiz yumuşak bir model Savagear MPP 251cm boyunda 7-23g
Bu kamışı alıp yumuşak kamış kullanmaya alışmak için uğraşacağız. Bakalım becerebilecek miyiz.

Savagear ödediğiniz paraya göre aldığınız özellikleri ile ucuz fakat kaliteli kamışlar üreten bir firma.
Bende bu markanın 2 tane kamışı var, şu ana kadar sorun yaşamadım.

slamduncan

Aktif Üye
Adı
Halit USLU
Yeni kamış almak isteyenler genelde Okuma ve Shimano'dan birer model seçip hangisini tercih etmesi gerektiğini soruyorlar.

Bu konu ucuz kamış fakat orta fiyatlı, üzerinde kullanılan elemanları çok kaliteli bir marka daha var. Çok var ama ben birini yazayım.
Yiğit ile almaya karar verdiğimiz yumuşak bir model Savagear MPP 251cm boyunda 7-23g
Bu kamışı alıp yumuşak kamış kullanmaya alışmak için uğraşacağız. Bakalım becerebilecek miyiz.

Savagear ödediğiniz paraya göre aldığınız özellikleri ile ucuz fakat kaliteli kamışlar üreten bir firma.

Bülent abi merhaba. Aynen bu söylediğiniz kamışı aldım 2-3 ay kadar önce. İlk ve tek spin kamışım olduğu için çok sağlıklı yorum yapamıyorum, ya da kıyasım yok. yalnız şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım, kaliteli olduğu ise kesin. büyük balıkla test etmek nasip olmadı henüz, sadece birkaç defa lrf ile tuttuğum balıklar. 200-300 gramlık balıkları kepçe kullanmadan direk kamışla kaldırdım. kepçem de yok zaten :)
130 tl civarı cengiz balıkçılıktan aldım, tavsiye ederim.

saygılar

yigitkaya

Üye

Kamışı sonunda alıp deneme fırsatı bulabildim Bülent abi. Bu zamana kadar tercihimi hep x-fast aksiyonlu sert kamışlardan yana kullanmıştım. Bu kamışın aksiyonu da fast e yakın. Yine de silikon ve hafif sahtelerde oldukça başarılı buldum. Atıştan sonra kendini hızlıca toparlayabilen bir kamış ve uygun ağırlıklarda bir makine ile (250-270gr civarlarında) oldukça dengeli ve yormayan bir dizaynı var. Büyük bir balıkla test etmek benim gibi çok sık avlanma fırsatı bulamayan biri için uzun bir zaman alabilir. Uygun bir vakitte İnce Çizgi ye uğrayıp similatörle test edip değerlendirmelerimi tekrarlayacağım.

150tl civarlarında hafif sahte ve silikon için kamış arayanlara tavsiye edebileceğim kamışlar top ten listesinde adını ilk 3 e yazarım. :D

transatlantica

Yeni Üye
Shimano spin joy serisinin 270 15-40 g lık modelini kullanan var mı? Daha önce hiç spin kamış almadığım için bu konuda tecrübesizim. Tatlısuda levrek,kefal gibi baliklarda kullanmayı düşünüyorum. Başlangıç için ideal bir kamış mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.

hkn17

Daimi Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhabalar :)

mevcut teleskobik kamışımı hem sapının kısa olması hemde atarının yüksek olması(30-60) sebebiyle parçalı kamışla değiştirmek istiyorum aklıma yatan ama tereddütte olduğum 2 marka model var

1.Fladen Xtra Flexx 240cm 10-40
2.Okuma Luremania 258cm 12-45

bu ikisinden hangisi mantıklı olur xtra flex'in kırılmama iddiası mı yoksa luremania'nın boy avantajı mı ? ya da bunların haricinde başka bir kamış mı max fiyat 100TL

avlanam bölgem saros :)

Mesut1903

Daimi Üye
Adı
Mesut orak
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar bende FLADEN XTRA FLEXX SPIN KAMIŞ 2P düşünüyorum. Fiyat olarakta çok uygun kullanan varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hocam bende 20 60 gram 2.40 olanları var 2 adet canlı yemli sudak perc kizilkanat avında kullaniyorum cok memnunum ama at cek de hiç kullanmadım ne yalan söyleyim bilemiyorum. Atçek ixin Maximus Total Flex 3 parça h ve v sytem leri kulkaniyorum

daiwa crossfire i da bir gözden geçir bu fiyatlara o da güzel bir kamış ile 110 tl falan bulabilirsin

hkn17

Daimi Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam bende 20 60 gram 2.40 olanları var 2 adet canlı yemli sudak perc kizilkanat avında kullaniyorum cok memnunum ama at cek de hiç kullanmadım ne yalan söyleyim bilemiyorum. Atçek ixin Maximus Total Flex 3 parça h ve v sytem leri kulkaniyorum

daiwa crossfire i da bir gözden geçir bu fiyatlara o da güzel bir kamış ile 110 tl falan bulabilirsin

yeni lure serisi çıkmış yada ben yeni fark ettim 2.40 14-56 eva sap mavi gövde alt sınırdan 4gr feragat üst sınırda 16gr avantaj var :) bizim buraların patlak havalarında ağır sahte ve jig kullanımı için idel gibime geliyor :) bu kamışa yoğunaşayım araştırayım fiyatı da 100 TL gibi :)

gran061

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
fladen spin kamışlar çok hoşuma gidiyor yaw