Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak balıklardan kurtulmak..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında KILLtoLIVE tarafından paylaşıldı.

1. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Merhaba,

Ne zamandır bu konuyu sizlere danışacağım ama fırsat bulamadım. Geçen hafta Bursada bulunan bir akarsuya gittim kefal avı için. Yanıma bol tavuk ciğeri ve birazda solucan aldım. Oltaları hazırladım ve suyla buluşturdum.

Yem olarak solucan bulunan takımları suya atmamla çekmem bir oldu hep, atıyorum 5 saniye sonra çekiyorum ucunda 5 cm civarı ufak kefal. atıyorum çekiyorum ufacık bıyıklı.. Bütün günüm böyle geçti sadece 1 adet 25 cm civarı kefal alabildim. Size sormak istediğim ben bu soruna nasıl bir çözüm bulucam bu ufak balıkların iğneye takılmasını nasıl önliyebilirim? İğne boyunu büyüttükçe büyüttüm ama yinede vazgeçmediler. Millet balık yok diye yakınır, ben balıktan nasıl kurtulacam diye yakınıyorum:) Gerçekten aşırı yordular beni gün boyu en az 5 kg. balığın ağzındaki iğneyi çıkarıp suya salmakla uğraştım. Yardım ederseniz sevinirim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. çılgınbalıkçı

çılgınbalıkçı Aktif Üye

Saldığınız balıklar büyüyünce sorun kalmaz sanırım:D
    biraz daha derin yerlere bakın,rastgelsin:)

4. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

İyi fikir abi:D

Derin yerleride denedim, 50'lik gezer kurşun takıp derenin en orta kısmında kalmasını sağladım takımın yinede nafile:( Sanırım en akıllıcası avlak değiştirmek olacak..

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Kefale mepps de denemeni öneririm. Yemliden daha bir aksiyonlu ve heyecanlı olur.

6. KILLtoLIVE

KILLtoLIVE Üye

Ufak balıklardan arta kalan zamanlarda hep at-çek ile uğraştım, ancak hiçbir şekilde balık vurmadı. Sanırım su aşırı bulanıktı ondan dolayı.Birdahakine etine dolgun solucan ve büyük iğnelerle gideceğim.

7. vatos70

vatos70 Aktif Üye

küçük balık yoksa, büyük balıkta olmaz :) bence kafana takma, günün tadını cıkarmaya bak ve o küçük balıkları yuvalarına göndermeye devam et :)

8. çağrıbey

çağrıbey Üye

tatlı su kefali her türlü yemi yiyen bi balık. daha sert yemler dene yada sahte yemlerle at çek yaparsan ufaklardan kurtulursun heralde

9. nebi_16_42

nebi_16_42 Yeni Üye

afedersin ama nereye gittiğini merak ettim eğer tatlı su kefali istersen sana tavsiyem nilüferdeki kayapa barajıdır şip şıp oltayla bile 500gr dan büyük kefaller çıkıyor tabikii tavuk ciğerine bunuda untma birde orayı dene ama şunuda söylüyeyim kapakların sol tarafından arkalara doğru derin yerlere at şimdiden bol şans

10. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Gereken cevap budur ;) Tatlı su kefalinin küçükleri çok oburdur, ufak taşları bile atsan sudaki harekete hemen atlarlar. Büyüklerini yakalamak ise oldukça zordur. Ama meps/sahte ve at çek ile bunu başarabilirsin. Atacağın meps en az kendileri kadar yada kendilerinde daha büyük olacağı için küçük balıklar fazla atlamayacaktır. Fakat çok sessiz olmalı ve mümkün olduğu kadar kendini gizlemelisin ;)

11. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Sen küçükleri salmaya devam et,
    onlar sana ilerde; 20cm... 25cm... 30cm.... olarak geri dönecektir :):):)