Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak Bir Kaçamak Daha Devamı Bayrama ;)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Dostlar,

Daha elimde birkaç raporluk daha malzeme var ancak bıkmamanız için ara veriyorum:) Bir kaç tane karagöz eşkina avı sıkıştıracağım araya bundan sonraki günlerde :)

Benim açımdan en güzel mücadelelerden birini yaşadığım bu avda adeta balıklara dua ediyordum lütfen Catana makinamın olduğu takıma vurun diye.. Malum dandik Alba makinem hem misinayı hırpalıyor hem de güvenilir bir kalama ayarı yapmak mümkün değil.. Catanamın olduğu takımda 0,26 Spin Pike misina sarılı ve hiç yıkamıyorum ne zaman çürüyecek diye merak etmekteyim... Şuana kadar bir falso vermedi ancak ömrünü tamamladı sayılır :)

Bundan önceki avımda tek balık gelmiş ve kaçırmıştım.. Ama ne balık!! Misinama güvendiğim bir zamanda sıkı kalama ile enaz 15 dakika bana direndi.. Kalama aldığında durmak bilmiyor neredeyse bütün koyu baştan başa geçip duruyor bir ben çekiyorum bi o.. Kollarım ağrımaya başlamış, kalbim yerinden çıkacak küt küt atıyor.. Artık mücadelenin sonuna yaklaştık.. Balık gelmekte... Son bir kez daha kalama aldıktan sonra artık tamam diyorum bu kuzu benimmm... Yüzeye bir çıkıyor hakikaten kuzu diyorum... Kepçenin torundan iki karış daha uzun... Aynı zamanda başladım kara kara düşünmeye.. Kepçeye nasıl sığacak diye zira boyu kepçenin ağzının en az iki misli... Tahminimce 5kg üstü.. Minekopta kg olayı biraz aldatmacalı olabiliyor.. Geniş ve uzun olduğu için mesela 3 kg dediğimiz bir balık 1800gr geldi.. 3.5 kg tahmin ettigimiz balık 2.5 kg geldi.. Bu yüzden kg olarak olabildigince düşük tahmin etmeye gayret ediyorum.. Ancak öyle böyle bir balık değildi dostlar.. Neyse tam balığı yatırdım yüzeyde bekletiyorum.. Hatuna dedim daldır kepçeyi.. Hatun kepçeyi daldırırken kepçenin kenarı köstek misinasına değdi çaatt diye bir ses.... Köstekten patlayan takım ve bana yan yan bakarak giden kocaman trofem :( Ah diyorum vah diyorum yerlere yatıyorum böyle bir kaçırış yok :) O sinirle olta atmayı bıraktım bastım gittim denize girdim, yemleri de denize döktüm :) Tabi eve dönünce pişmanlık başladı.. Durmak yok mücadele devam etmeli... Show must go on...

Acemi bir arkadaş ve eşinin de katıldığı bu avda Bülent abim ustalığını konuşturdu.. O olmasa yine balıkları almamız şansa kalmıştı... Günü iki balıkla ama bolca kahkaha ve neşeyle tamamladık.. Akşam 16.00 dan 20.30 a kadar durmak bilmeden yemledim takımları..
    Balık bindikten sonra yüzüme sürdüğüm kremler terin de etkisiyle gözüme girmeye başladı hem gözüm yanıyor hem terliyorum berbat bir durum, hemen gözlüğümü çıkartıp yüzüme su tutmalarını söylüyorum gözüm kapalı çekiyorum bir yandan da:) Hatunum imdadıma yetişiyor yüzüme suyu atmasıyla rahatlıyorum...
    İşte ilk balığın çekiliş anı.. Kameraman biraz küfürbaz kusura bakmayın sesi kısın isterseniz...

Daha sonra yanımdaki bir abi daha aldı bir balık, kahkahalar falan derken ben bir hışımla atmışım ki oltayı taaa denizin ortalarına gitti takım :D Atar atmaz demiyim ama sigaramı yeni yakmış bir kaç fırt çekmiştim ki laaappp diye kamışın ucu eğildi :) Başladım mücadeleye, bir o çekiyo bir ben videoyu izleyin :)

Bu avda yardımını esirgemeyen Bülent abime candan teşekkürü borç bilirim.. Gerçekten zevk aldığım güzel bir gün geçirdim.. Büyük balığı kaynanama gönderdim küçüğü ise ben yedim :)

Bu arada balıkların karnından da mamun çıktı.. Demekki mamun yemeye çıkmışlar ancak sülüneze de dayanmak ne mümkün :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Selahattin baya bi adrenalin yaşamışsın güzel bir av partisi geçirmişsin.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Bu av macerasını yüz yüze olduğumuz zamanda dinlemiştim senden, aynı heyecanı yine yaşadım. Senin tasfirlemen güzel, iyi yorumluyosun böyle av maceralarını :) ama kaçan balık büyük olur derler selocanım.:D

5. Selahattin

Sağol abi darısı tüm sevdalıların başına:)

Ah Oktayım ah:) Bir de gelseydi ben ona roman yazardım sen ne diyosun :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selahattin
    Sen bu minekop işini çözmüşün artık.
    İyisini kaynanana gönderdiğine göre o işi de çözmüşsün.. :D
    Afiyet olsun.

7. Selahattin

Kız evi naz evi abi dereyi geçene kadar şerbetin şekerini az tutmamak lazım :D

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Selocan çok güzel bir av olmuş nasıl çıkarıyorsun bu balıkları birgün yanyana tutalımda göreyim işin sırrını.

9. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Selahattin,
    Süper keyifli bir av olmuş. Sayende bizde o keyfe ortak olduk.
    Teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla minekop da, belirli bir mücadeleden sonra levrek gibi yorulup yanlıyor. Keyifli avların daim olsun.
    Sevgi ve selamlarımla...

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Avcı kardeşim :)

11. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler Selahattin güzel bir av olmuş, Oktay abi senide tebrik ederim. Güzel avlarınızın devamını dilerim.