Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak sahte kullanımı yardım Rica.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Fatalbooz tarafından paylaşıldı.

1. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Merhabalar, formda okuduğum çoğu levrek avında ufak sahteler kullanılmış. Merak ettim ornegin 5-20 yada 10-30 Gr atarli spin kamislarla bu hafif sahteler farklı duzeneklerle kullanilabiliyor mu? Yoksa bu sahteler için daha dusuk atarli (ornegin 3-15 Gr atarli) kamış mi kullanmak gerekiyor. Tecrübelerinizi paylasirsaniz çok memnun olurum.

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

At çeke ilk başladığımda ufak sahte takıntım vardı... Sanki sahte küçük olursa balık daha kolay ve çabuk alınır sanıyordum... Sonra abuk subuk işlere buluşarak sahtelerin orasına burasına kurşun ekliyordum... Sonra baktım ki bu levrek denilen hayvanat kendi boyundaki sahtelere bile hunharca saldırıyor :) Böylece oraya buraya kurşun eklemeyi de ufak sahte almayı da bıraktım... Farklı yöntemlerle ufak sahteleri atmanın yöntemini deneye arkadaşlar yarımcı olacaktır ancak bence bu konuda o kadar ısrarcı olmayın... 12-13 cm sahteler bence büyüklük olarakta, ağırlık olarak da oldukça tatmin edici...

4. sergio

sergio Aktif Üye

Merhaba.onur. Kardesim birkac ay once gozlerime inanamadigim bi olaya sayit oldum bodrum da bulundugum sirada lufer avlamak icin 25 ,30 cm civarinda su ustu poper atiryorlar seri hizli sekilde ziplata ziplata cekiyorlar videolardan bilirsin buna ragmen bi abinin makete 15 veya 20 cm lik bi ispendek atladi bana bunu baskasi soylese inanmazdim muhtemelen okadar hizli sarima ve maket in buyuklugune ragmen atlamasi beni cok sasirtmisti sunuda itiraf edeyim bende senin gibi dusunenlerdenim ufak maket daha avcidir. Diye dusunuyorum levrek konusunda cok fazla tecrubem yok maalesef fakat boyle ilginc bir durumla karsilasmistim onu seninle paylasmak istedim nekadar dogru veya yanlis dusunuyoruz bilemem tabi

Son düzenleme: 7 Ekim 2016
    Fatalbooz bunu beğendi.
  5. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Gözlemlerinizi paylastiginiz için çok teşekkür ederim sercan bey, haklisiniz spin avcılığında deneyim kazandıkça sahte seçimlerimizi şekillenecek. Saygılar.

6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Bende ufak sahteden yanayım minik ispendekleri saymıyorum 300-400 gram üstü levrek kesinlikle boyut seçiyor ve daha bilinçli avlanıyor..Karnından 25 cm balık çıkan levrek daha görmedim vardır bir hikmeti çıkanlar 6-10 cm ve bölgeden bölgeye değişir belki ama burdakilerde baya zarganada çıkıyor.Ama kasım aralık ayında boyutun aman aman bir fark yaratacağını sanmıyorum akım balıklarının perdeli gözleri ve mukoza salgısı sağolsun.

7. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Sanırım ufak sahte kullanmak istiyorsak dusuk atarli kamış şart.

8. Nut

Nut Aktif Üye

Shimano catana 1-11 gr atarli kamis bu is için ideal.. Hassas kamisa alisinca 10-30 gr atarli kamis takoz gibi kalacak.. Uzağa atımda çok farketmez.. 0.13 misina ile biraz farkediyor.. Kamis boyu 240 ideal.. Kamis boyunun uzunlugu uzaga atim ile alakali..

Fatalbooz bunu beğendi.
  9. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Göksel bey önderdiğiniz kamış lrf içinde kullanilabiliyor mu.

10. Nut

Nut Aktif Üye

Son düzenleme: 8 Ekim 2016
    Fatalbooz bunu beğendi.
  11. Levreko

Levreko Aktif Üye

@Abdullah SÜRÜCÜ abim doğru söylemiş 12-13 cm lik sahteler ideal bende hep o boylarda sahte kullanıyorum levrek aç oldunmu boya pek bakmıyor ağzına sığsın yeter

Önder Kanığ ve Fatalbooz bunu beğendi.