Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak Tefek Kaçamaklar..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Dostlarım,
    Sizlere son bir ayda yapmış olduğum farklı şehirlerde farklı avları sunmak istiyorum. İşlerin cilvesinden bir İstanbul bir Bursa yapmam icab ettiği bir dönemdeydim. Bir yandan da okulum ve sınavlarla boğuşuyordum. Ankara’dan ilk olarak İstanbul’a geçtim. Kadıköyde işlerimi hallettikten sonra Hamdi ağabeyin yanına bir uğrayayım dedim. Malum Avrupa yakasında oturduğumdan karşıda pek işim olmuyor hazır gelmişken uğramamak olmazdı zaten:)
    Hamdi ağabeyin çalıştığı İnce Çizgi öncelikle müşteriye bakışıyla ve amatör ruhuyla geleceğe sağlam adımlar atmakta, açıkçası ben çok keyif alıyorum alışverişlerimden. Müşterisi için çay, kahve içebileceği alan hazırlayan, hemen her ürünü en uygun fiyattan verme çabasında olan bu mağazaya içiniz rahat olarak uğrayabilirsiniz dostlar..
    Herneyse reklam faslını abartmadan konumuza dönersek, laf tabi ki döndü dolaştı ne olacak bu eşkinaların haline geldi:) Gidelim bari dedik :)
    Yem canlı teke, şamandıralı fosforlu takım, kurşun 10 gr.
    Ufaktan da olsa elimiz balık kokmuştu çok şükür:)

Derken ben tekrar Bursa’ya kaçtım ertesi gün:) Ayağımın tozuyla bir turnaya saldırayım dedim. Ancak ne mümkün.. Kıyamet gibi sazan var heryerde.. Bir iki tane resimlemek için tutup geri saldım :)

Derken tekrar İstanbul yaptım. Millet deli gibi Boğaz’dan istavrit alıyor o esnalarda:) Eh bende Boğaz İstavritine hastayım be ya:) Gökhan abi ile sözleştik ve patlattık bir İstavrit avı:) Sardalyaya benzeyen aslında tırsi olan balıklardan 1.5kg civarı, istavritten de 3.5 kilo civarı ile avımızı sonlandırdık. Yaklaşık 4 saat süren avdan gayet memnun ayrıldım.:)

Deniz kenarında da balık keyfi bir başka canım :) Mis gibi Boğaz havasını ciğerlere çekerek agzımıza attıgımız istavrit baldan tatlı mübarek:)

Derken tekrar Bursa yaptım:) Bu seferde irili ufaklı baya avım oldu ancak resimlemeye özen gösteremedim:) Tekrar İstanbul’da bir eşkina denememiz oldu, balık son derece hızlıydı.. Oktay abi ile güzel bir mırmır kaçamağı yaptık.
    Bursa’da da çeşitli eşkina denemeleri yaptık ancak henüz yavru balık çok fazla.. Açıkçası ufak da olsa büyük de olsa her balık tıkırtısına heyecanlanacak kadar yüreğim yumuşak çok şükür.. Allah hiç birimizi hırsının kurbanı, kibirin pençesinde kıvranan insanlardan yapmasın:) Bu avlarımda esas amaç hatunuma balık avını sevdirme turlarıydı:) Termosta kahvemiz, piknik havasında, sessiz sakin yerleri tercih ettik, hem günün yorgunluğunu attık hem de üç beş heyecan yaptık.. Taa ki düne kadar , dün tam bir ekip çalışmasıyla güzel bir av geçirdik onu da pazartesi yayınlayacağım pişmiş halini de ekleyip:)
    Yakında Google Earth’den kafa nereye ben oraya tarzı avlara çıkacağım bana şans dileyin :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Temmuz 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tolga

Tolga Aktif Üye

Hay maaşallah Selahattin. Ufak tefek kaçamaklar birleşmiş, toplanmış büyük organizasyon olmuş. :)

Ne de güzel olmuş. Tebrik ederim. Ayrıca faceebook da yayınladığım resminde hikayesini merak ediyorum bunu da buradan belirteyim :D

Şimdiden bol şans sana avların için. Tam tekmil yola çık da ne olur ne olmaz.

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

selahattin aklım döndü bi bursa bi istanbul ankarada kalan akıl neler yapıyorsun arkadaşım :D allah sabır versin

5. Selahattin

Aslında bundan sonra bu ufak avları ayrı ayrı resimleyip toplu yayımlamayı düşünüyorum abi, çok pişman oldum hakikaten güzel avlar da oldu resim çekmeye üşeniyor insan gece o yorgunlukta, eller boru kurdu kokarken:) O resmin devamı da olacak o yüzden pazartesiye kadar ortalığı ayaklandırmayalım :) Sadece şunu söyleyeyim , o balığı aldığımı ordaki kediden başka farkeden olmadı o kadar sessiz ve derinden yaptım işimi :)

6. Selahattin

Hızırım Ankara faslı bitti Allah'ıma binlerce şükür:) Artık Bursa merkezli , İstanbul kaçamaklı olacağım kanki:) Vakit sınırlı tam balık yapmaya başlıyor kaçmak zorunda kalıyorum doya doya avlanamadım be ya :)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Selahattin,
    Çok güzel ve keyifli avlar yapmışsın.
    Arabanın bagajında her zaman hazır oltalar, gidilen yerlerde asla yalnız bırakmayan arkadaşlar/dostlar olduktan sonra bu güzellşkleri daha çok yaşarsın/yaşarız..
    Her zaman rastgelsin

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

oltanın ucundaki dinginlik demi selo yoksa :D

9. Selahattin

Teşekkürler Şeref abi:) Araba şirket arabası, maldan çok olta var :) Şuanda tatlı su, tuzlu su, aklına gelebilecek her balığa ve her av şekline uygun malzeme var bagajda:) Sağolsunlar dostlarım her daim arkamda ve yanımdalar :)

10. Selahattin

Aynen moruk :D

11. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Selahattin bizim levrek merasını yoklamamız lazım, geldiğinde mutlaka haber ver... Umarım araya bir kaç levrek sığdırırız :)