Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ULUBATIN TROFESİ BAMBAŞKA

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher Aktif Üye

Sevgili dostlar,iki gün öncesi oldukça verimli geçen turna açılışımız http://www.baliksevdam.com/forum/ulubatin-apolyont-turnalari-bir-baskadir-8977.html bu sezon lüfer avlarını beraber yaptığımız tayfamın diğer ikilisinin ısrarı ile,bu günde Ulubatı ziyaret ettik.
    İKİLİNİN İLKİ(GALİP BEY)

BAHTSIZ BEDEVİ MEHMET KARDEŞİM(2 AY SONRA DİŞÇİDEN KURTULABİLDİ:) )
    KAPTANIMIZ OSMAN AĞABEY(PEK İŞTAHLI YİYOR:) )
    Bu sefer,önce Narlıya gidip,4.60 fiberi römorka yükleyip,göle götürdüğümüzden(170 km ) dolayı ,ava ancak öğleden sonra başlayabildik.Puslu ama rüzgarlı(lodos) bir ortam vardı,güneş hiç görünmedi.

Neyse,geçen sefer bolca vuruş aldığımız noktaya vardığımızda,Galip ilk atışında turnayı çekmeye başlayınca,mehmet kepçeyi hazırladı ve balığı kepçeledi.Gelen balık kırkbeş cm civarı olunca ''yahu bu balık için kepçecilik yaptırıyorsun '' diye söylenirken Mehmet,yolda sırtı için denediğim ve vuruş alamadığım,ağır kurşun sahtemi değiştirmeden fırlattım sazlara doğru.

Dikey lüfer seyirtmesi için aldığım ve tek vuruş almadığım sahte:) 15 cm.
    kurşun+hologram kaplı

Suya düşer düşmez sarmaya başlasamda,ilk turda müthiş bir ağırlık hissedince,''tühh,ota takıldı,ağır geldi tabi ''diyordum ki,kafa sallayınca kamış,bir trofe ile karşı karşıya olduğumu anladım:) .
    Mehmet(bahtsız bedevi:) ) Galibin balığı livara yeni salmıştı ki ''kepçee'' diye seslendim.Mehmet ters ters bakıyor,''yahu ciddiyim iri bu'' desemde ciddiye almıyor kayık tayfası:( .
    Ağır ağır,kayığın yakınına getirince canavarı,tayfa ve ben balığı görünce,gözlerimiz faltaşı :eek: :eek: :eek: Galip kepçeyi kapıverdi:) birden , kepçeye sokuverdim bende keratayı ve... teknenin ortasında bir timsah yavrusu:) :) :)
    Beş dakikada iki balık,biri trofe ölçüde,teknede gaz seviyesi had safhaya geldi:) conta yakacaz:)
    Hepsi oymuş,bir saat kollar koptu at çekten,tık yok...Ben canavarın verdiği huzurla pek kasmadım kendimi tabi:) :) :) diğer tayfa yardırmakta,ben değişik sahteler ve kaşıklar deniyor,''hadi yiğitlerim,ha gayret,trofeler orda sizi bekler''tarzı laflarla hırslandırıyorum vatandaşları:D kimi ''beş sene önceki turnayı'' hatırlatıp ,kimi ''on sene önce bilmemnerede benim nasıl eliboş döndüğümü'' anlatarak altta kalmamaya çalışsada ,yüzümdeki ''hain ifadeyi'' silemiyorlar bir türlü.:D :D :D
    Bir o tarafa bir bu tarafa dolaşıp durduk akşama kadar,Galip dört,Osman abi üç ''vasat'':) turna aldı,ben macera aramaya devam edip,raglou silikonla bir turna daha alabildim ama Bahtsız bedevi de tık yok,kollar CONAN gibi oldu ama nafile:D
    Bahtsız:) ,Gölyazı(apolyont,balıkçı köyü)nıın damadı.Rahmetlik kayın pederi, su ürünleri kooperatifinin eski başkanlarından(oranın balıkçıları,balığa eşleri ile kızlarıyla çıkarlar,yani kadınları yaman balıkçıdır.mehmedin eşide öyle doğal olarak:) :) :) )
    E...'' bizimde ağzımız torba değilki büzesin:) yüklendikte yüklendik''dönüş yolunda bir turna yakaladı da tarihe geçmekten son anda sıyırdı:) :) :)

Bir balık yakaladığım raglou

LİVARDA ON ADET TURNA OLDU[/B

Yine güzel ve şamatalı bir avı sonlandırıp,evlerimizin yolunu tuttuk.
    HERKESE RAST GELSİN...

TROFEMLE BİR POZ VERMESEM OLMAZ:)

EVDE HASSAS ÖLÇÜ:) BURUN UCUNDAN KUYRUK UCUNA 74 CM.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Nisan 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. blkali

blkali Aktif Üye

elinize saglık güzel av olmuş

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Maşşşşşallllaaaahhh :) tü tü tü nediyim sana, eline sağlık.:)

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Fatih abi, güzel Trofende yakışıklıymış :)

6. poyraz

poyraz Aktif Üye

abi tebrikler güzel bir trofe almışsın maşallah avının devamını dilerim.afiyet olsun.

7. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Fatih harika bir rapor ve harika av güncesi devamlarını dilerim bereketli olsun.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    Güzel geçen bir av gününü çok keyiflice anlatmışsın.
    Her zaman rastgelsin

9. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Çok güzel bir av olmuş..Tebrikler..Ellerinize sağlık..

10. night fisher

night fisher Aktif Üye

:):):) RAST GELSİN...

11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tebrikler,maşallahı var turnanın,güzel av olmuş