Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Un Kurdu

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında Coşkun meray tarafından paylaşıldı.

1. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Yanlış hatırlamıyorsam daha öncede forumda un kurdu ile alakalı bir yazışma trafiği olmuştu.Şu ara İtalyanlar ön planda olduğu için forumumuzda benimde bu video aklıma geldi:))Biz boru kurduna alıştırdık balıklarımızı onlarda un kurduna alıştırmış sanırsam:))Uzun bir av macerası umarım sıkılmadan izlersiniz.

http://m.youtube.com/watch?v=6lKCwbRTV7c

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Alparslan01

Alparslan01 Yeni Üye

Daha tatilden yeni geldim o yüzden taze taze tecrübelerimi yazabilirim.
    Almanya`dan tatile gelirken yarim kilo un kurdu götürdüm,hakikattende sanki baliklarimiz bu yemi tanimiyor gibi.Sabah öglen aksam denedim,ya bir tik bile yoktu.Baya bir hayal kirikligina ugradim.Denedigim yerler Erdek ve cevre köyler.Canakkale ve Cesme.Bilhassa Cesme`den cok umutluydum cünki youtube da sakiz adasinda Yunan balikcilar kurtla iskeleden cesit cesit balik tutuyorlardi,Cesmeyle Sakiz arasinin mesafesi olsun olsun 10-15.km ona ragmen orda issiran burda issirmiyor,ben anlamadim gitti.

hakan4117 bunu beğendi.
  4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Valla Alparslan bey böyle giderse balıklar canlı yeme bakmıyacak:))
    Burada boru kurduna bakmayan balık plastik yani yeni moda lrf yemlerine gelir oldu o yüzden av stilimizi değiştirmek zorunda kalıcaz gibi :))

hakan4117 bunu beğendi.
  5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

lrf de sahtelere canlı yem taklidi yaptırıldığı için balıklar açısından oldukça cezbedici oluyor.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Doğrudur Uluç bey.Her zaman hareket eden şey balığın dikkatini çekmektedir.

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Güzel bir videoymuş zevkle izledim :)

hakan4117 bunu beğendi.
  8. Alparslan01

Alparslan01 Yeni Üye

Coskun bey inanin bendeki unkurtlari hiperaktif bir sekilde oltada kivrilmalarina ragmen lapin yada kaya baligi bile issirmadi.basarili oldugum yer sadece dere ve göller oldu.Burda yasli bir Alman balikciya sordum sebebini ,mantikli bir cevap verdi.Dedigi su,kurtlari kacmasinlar diye günlerce SIKI muhafaza ettiysen terler ve cis yaparlar buda cok keskin amonyak kokar etlerine siner.keske paketten cikartiginda havalandirip taze odun talasina koysaydin yada yemliyecegin kurtlari önceden ufak ufak kestigin balik yada karides parcaciklarinin icinde bekletseydin dedi.:mad:
    hakikattende paketi actigimda odun talaslari nemli ve keskin bir sekilde amonyak kokuyordu.Cok kiziyorum kendime ben niye akil edemedim diye neyse Insallah birdahaki sefere:confused:

9. sabora

sabora Daimi Üye

İzlersin tabi. :D Tercüme ette alt yazı ekleyelim Selo. :)