Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

USA da satilan ima sahtelerdeki sahtekarlik

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında fercam tarafından paylaşıldı.

1. fercam

fercam Yeni Üye

Yakin zamanda ima nin abd deki kendi sitesindede kisa bir sure icin skimmer ve flit serilerinde fiyat indirimi oldu bazi siteler bu ucuz fiyattan satmaya basladilar ki biride benim mal aldigim Ima Flit Jerkbait bu site.
    Sahteler gelince baktimki arkasinda Designed by ima japan Made in China yaziyor.
    Fiyati 9.99 usd normalde Japon olanlar 16 - 17 usd.
    Indirim olan cin isi urunler skimmer ve flit .Satici firma malesef cin isi diye uyarmiyor iade edebilirsiniz ancak.
    Buradan mal getirtecekler dikkat etsin fiyati pahali olanlar orjinal japon ucuz olanlar cin isi.
    Asagiya resimleri ekliyorum.
    Saglicakla kalin.
    IMG_0843.JPG IMG_0845.JPG IMG_0846.JPG IMG_0847.JPG

Tgy, coner, SUNAY GÜNGÖR ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Denedin mi peki?
    Var mı atışında, yüzüşünde bir fark.

lufermania bunu beğendi.
  4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Ben de tam bunu soracaktım Şeref abi :)
    Atış ve aksiyonunda problem olmayabilir.

Birçok dünya devi de artık Çin de üretim yapıyor, kötü olmayabilir belki bir deneyin derim

5. fercam

fercam Yeni Üye

Malesef calisma temposu yogun su sira deneyemedim henuz..

6. fercam

fercam Yeni Üye

Daha once Turkiyede ikende almistim skimmer ayni gibi kovada test ettim suda durus sekli , ustten vurunca tepki ayni gibi gorecegiz bakalim..

7. vet0635

vet0635 Üye

bende americadan skimmer çok aldım.ucuz olmasında bir sıkıntı yok bence.ima lure(americaya hitap eden) ve ima ams şeklinde 2 üretim bandı var galiba. ima lurenin iğneleri bile farklı.japonlar bunu sık sık yapıyor galiba. duo da bile japon ve global üretim şeklinde 2 farklı üretim var. japon renk kodları bile farklı. aynı şekilde daiwada da var. daiwa 2 farklı ülkede üretim yaptırıyor. FİRMACI DEĞİLİM KENDİ DÜŞÜNCELERİM.

8. fercam

fercam Yeni Üye

Size katiliyorum , bende firmaci degilim muhim olan ayni kaliteyi tuturmasidir,burasi icin bir sey soylemek gerekirse her mal cin yapimi neredeyse , Turkiyeden farki orijinal neyse ona cok benzer urunleri ulkelerine kendi dogal balik cesitlerinin renklerine uygun urettiriyor olmasi.
    Haksizlik yapmamak adina konunun daha iyi anlasilmasi icin soyle izah etmeye calisayim:
    Turkiyedeki ithalci firmalar ureticinin elinde urettigi ne var isi secip kendine uygun renk sekil vs almaktadir.
    Amerika ise firmaya kosullar uygunsa Amerikada uretim yaptirmaya degilse uretimi cine tasiyip orada kendi ulkesi kosullarina uygun urunler urettirmektedir.
    Ornek coktur,mesela tum Japon arabalarinin uretimi Amerikada mutlaka vardir cunku ABD 55 eyalet yani yaklasik 40 Turkiye yani nufus ve alim gucu en iyi ulke.
    Dolayisiyla her uretici firmanin ruyasi ABD pazari.Buda onlara istediklerini yaptirma olanagi vermektedir.Ayrica kalite konusundada cok titiz olduklarindan cin mallarinin da kaliteli versiyonlari ulkeye sokulmaktadir.Konu ile ilgisi yok ama ornek olsun diye yaziyorum bildigimiz SARIMSAK , Turkiyede 4-5 dis sarimsagi yemek yerken rahatlikla yersiniz burada cin sarimsagindan 2 disi zor yersiniz,inanilmaz rayiali ve acimtiraktir Kastamonu sarimsagindan iyi.
    Sonucta zenginlik kaliteyi cekmektedir.
    Ana konumuza donersem aldigim IMA lar son derece kalitelidir,konuyu acma nedenim firmanin mali satarken bu cin uretimidir dememesidir,cunku insan IMA gordugunde direk bu japonya uretimidir diye dusunuyor.
    Katkilariniza tesekkur ederim
    Saglicakla kalin