Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

USAMI Ball Crank 25,STRIKE PRO Mini Crankee nasıl kullana bilirim?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında M.D tarafından paylaşıldı.

1. M.D

M.D Üye

iyi günler herkese;baslıkta yazdıgım gibi USAMI Ball Crank 25,STRIKE PRO Mini Crankee satın aldım,hafta sonu spin kamısın ucuna taktım ve atmayı denedim 5-6 metre anca gidiyor bu ufaklıklar.bunları daha uzaga nasıl atabilirim acaba kücük 2.5 cm lik sahteler bunlar,uca kursun baglasam,40-50 cm sonra bunu baglasam,40-50 cm sonrada samandıra taksam uzaga atabilirmiyim acaba bu şekilde kullanılırmı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Kamışın atar aralığıyla alakalı bir durum söz konusu.. Bu tür sahteri lrf kamışlarla istenilen uzaklığa atılabilir.. Kurşun bağlarsanız sahtenin aksiyonu da bozulur..

4. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Mert merhaba,

Anladığım kadarıyla, atçek konusunda yenisin. Bu sitede bu konular çok tartışıldı. İncelersen çok faydalanırsın...

5. M.D

M.D Üye

evet ibrahim bey biraz kendimi gelistirip at çek olaına giriyim istedim ama sanırım cuvalladım,bende arastırmaya basladım,cok buyuk balık olmadıgı ıcın gittigim avlaklarda bende sahtemi ufak aldım ama unuda uzaga atmakta sıkıntı yasıyorum suanda.Taha beyin bahsetmis oldugu kamıs ve makine spin kamıs olarak geciyor yanılmıyorsam dimi?

6. M.D

M.D Üye

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Savage gear kamışın atar aralığı daha dar 0-5 gr.. Spro nun kamışı biraz daha açık 3-10 gr.. Bu iki kamıştan birini illa seçmeniz gerekmiyor kullandığınız sahtelerin ağırlıklarını gözden geçirin ona göre bir kamış alın.. Mesela benim kullandığım sahterlerin genel ortalama ağırlığı 10-14 gr arasında kamışın atarı ise 7-21 gr..

8. M.D

M.D Üye

STRIKE PRO Mini Crankee Serisi Suni Yem | avfoni.com
    http://www.avfoni.com/urun/usami-ball-crank-25
    Biri 2,4 gr dieri 2,6 gr acıkcası biraz supelıyımde acaba bu olta kamısı ve yeni aldıgım makina ile ne kadar uzaga giderki tahmini bu ufaklıklar yapıcagım set işimi görücekmi.
    illa 2 sinden birini almam gerekmiyor ben soylediginiz kriterlere uyan birtek 2 sini gördüm baska tavsiyelere acıgım lütfen

9. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ne kadarlik bir bütçe ayırdınız? Sadece tatlı suda mı kullanacaksınız? Bana ayrıntılı bir bilgi verirsiniz daha iyi yardımcı olurum.. Mesela bu iki sahtenin ortala ağırlığı 2.5 gr civarında.. Olta kamışında ideal atar aralığını bulmak için şöyle bir hesap yapılıyor.. Mesela benim kamışım 7-21 gr atar aralığı var.. İdeal atar aralığı 14 gr.. Şöyle hesaplanıyor 21 den 7 yi çıkarıyorsunuz 14 bunu 2 ye bölüyorsunuz 7 sonra bunuda en alt atar aralığıyla topluyorsunuz.. 7+7=14 gr.. Kisaca: 21-7=14÷2=7+7= '14' gr kamışın ideal atari.. Kullanacağınız yemlere, av çeşidine ve bütçenize göre değişiyor..

10. M.D

M.D Üye

tatlı su ve gölde düşünüyorum taha bey,atıcagım sahteler dediginiz gibi 2,5 gr lık bu sahteleri uzaga göndermek amacım baska bir surf set daha alıcagım ıcın 700 civarı ayıra bilirim bu setime

11. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Kamış ve makine dahil değil mi yoksa sadece kamış mı?