Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

USAMI COMBO POP UYGUN KOŞULLARI VE AKSİYON TAVSİYESİ

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakgulas tarafından paylaşıldı.

1. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Kullanmakta olduğum usami combopopdan çok memnunum ancak uygun aksiyonu yapabildiğimi sanmıyorum. Bu sahtenin kullanım koşulları ve verilebilecek en iyi aksiyon türleri nelerdir?

BlazenHK bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Bu sahte aksiyon istemiyor olabildiğince yavaş sarım yapılmasını tavsiye ediyorlar.Özellikle Emin abinin çok kullandığı bir sahte çokta levrek almış onun tecrübesi aksiyonsuz yavaş sarım.

burakgulas ve BlazenHK bunu beğendi.
  4. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

cmisina gerildigimi hissetiginiz anda cok kisa sert cekisler yapinin abartirsaniz ziplar cok kullandigim bir sahte degil lakin kullanim videolarini arastiriyorum

burakgulas bunu beğendi.
  5. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Ben de gerçekten çok merak ediyorum. Normalde popper ancak düz sarımda wobbling yada rolling gibi aksiyonları varmı. Kullanan arkadaşlar ne şekilde kullanıyor, popper gibi mi yoksa düz sarımmı. Kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemez inşallah. Yoksa bizim gibi kullanmayıp aksiyonunu merak edenler için bu muamma böyle sürüp gidecek.:):)

6. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Ben ilk birkac kullanmada cok cesit denedim. Ancak internette herhangi bir videosu yok bu aksiyonun nasil olduguna dair. Yavas sarimda sarhos balik gibi zamani kesin olmayan hareketler yapiyor bu iyi biseymis ben bunu kotu algiladim ve WTD dahil bircok aksiyon vermeye calistim. Ancak gozlemlere dayanarak suan anliyorumki yavas sarim en iyisi. Hizli sarimda ne yapacagi belli degil halkalar cizerek bile gelebiliyor. Yavas sarimla denicem bundan sonra avlari. 3 adet farkli renk siparisi verdim simdi:)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrt55 bunu beğendi.
  7. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Doğru. İnternette araştırdığınızda sadece tatlı suda yapılmış turna avları var ve sahtenin aksiyonu ile ilgini en ufak bir bilgi yok.

8. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

geçenlerde bende denedım. 100mm var elimde. belli bir tempoda yavas sarımda güzel geliyor. uzakta popperların o su sıçratması taktiği mümkün değil pek .

mrt55 bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bende var o sahteden hızlı sardınızmı sudan dışarı sıçrıyor bu bence iyi çünkü avcı balıktan kaçan kefallerde sudan dışarı sıçrıyor yani güzel bir aksiyon birde bende ima komomo var o da hızlı sardınmı sudan dışarı sıçrıyor ve bu sene ima komomo ile hızlı sarım yaparken 2kg 150 gr lık levrek aldım

mrt55 bunu beğendi.
  10. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Geçen sefer o kadar çok aksiyon denedim ki kendi kendime uydurduklarım cabası:D Sahte beni 2 3 kere kandırdı. Sahte berrak suda görünür mesafeye geliyor ardında bir delta su katmanı oluşuyor ama mesafesi var 20 cm gerisinde allah allah diyorum sanırım takip alıyorum kafamda kamera bir taraftanda canlı canlı takip videosu çekiyorum çok mutluyum ardından bir su sıçratma sesi ahhh beee hamle yaptı alamadı diyorum kendi kendime, meğersem sahtenin yüzünden oluyormuş bütün bunlar reziillik videoyu yayınlamaya utandım:DD Orada sahteyi iyi tanımak gerektiğini anladım doğru buraya geldim sormaya soruşturmaya.

mrt55 ve Levreko bunu beğendi.
  11. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

belli bir mesafede yada bekleyip iyice su ustune ciktiginda celersen o aksiyonu yapar aslinda eger avci balik varsa dikkatini ceker bu hareket

mrt55 bunu beğendi.