Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üsküdar İliğimi Kuruttu Balık Tutmaktan Soğuttu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında tehlikelee tarafından paylaşıldı.

1. tehlikelee

tehlikelee Yeni Üye

Evet arkadaşlar daha yeni tanışmış olduğum olta takımım ile bir kaç çinekop ve sarıkanat çektikten sonra rotamı üsküdar olarak belirledim. Malum boğaz; akıntı var, balık var ve beni balıktan soğutan bir zemini var. Kaç tane sahtemi zemine takarak kaybettim bilmiyorum. Her önüne gelen kamışını savurup 2 dk sonra aynı takımı geri çekiyor sapasağlam. Ama benim ki gelmiyor. Sadece benimki de değil var etrafta benim gibi üsküdarı pek bilmeyen arkadaşlar.

Kısacası sormak istediğim şu; 150 gr kurşun attığım yerden kurşunu sapağağlam çekipte sahteyi zemine nasıl takıyorum onu anlamıyorum. Birde üsküdar da balık tutan arkadaşlara sesleniyorum; Nedir bu üsküdar da balık tutmanın ya da takım takmadan balık tutmanın püf noktası ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Bu konuya uzman olarak @şemsipaşalı ve @ coredon nickli arkadaşlar çok güzel yanıt vereceklerdir :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hem yeni tanıştım diyorsun, hem de en ağır balıkçılığın yapıldığı mekana gidiyorsun. :D

Şaka bir tarafa başlarda olur bu sahte kaybetme işleri. Sonra sonra azalır.
    Bazen de atarken kaybedilir. Çokta güzel bir ses çıkar. :D

Senin sorunun çözümü ise çok basit.
    Takım kıyıya belli bir mesafeye kadar yaklaşınca kamışı kaldırıp daha hızlı saracaksın.
    Eğer sahten büyük damaklıysa ve batan tipse daha dikkatli olacaksın

5. budun

budun Aktif Üye

ah o ses yokmu ah ..yaktı beni. millet öttürüyo kamışı diye abandımı aynen bu ses çıkıyor..:D

6. tehlikelee

tehlikelee Yeni Üye

Teşekkür ederim Hasan abi.

Şeref Abi yanıtın için teşekkür ederim. Bu zordan başlama huyu bende hep var abi. İlk araba kullanmaya başlarken de Kadıköy de başlayıp ilk kazamı orada yaptım. Şimdi maaşallahımız var. :) Üsküdar da balık tutmak biraz da İstanbul da araba kullanmak gibi abi. İstanbul da kullanırsan her yerde kullanırsın derler ya Üsküdar da tutarsan her yerde tutarsın. Bu Üsküdar da ki zemin olayını kavramam lazım.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Üsküdarın ilişkenleri meşurdur. Yakına geldiğinde kamışı havaya kaldırıp hızlı hızlı sar.

8. tehlikelee

tehlikelee Yeni Üye

Eyvallah abi sağolasın zaten yeniyim ben komple çekmeye başladığım gibi kamışı havada tutayım. Malum çok da uzağa atamıyoz :D

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

İlk attığnda akıntıdan kurşunun ne zaman dibe indiğini anlaömazsın. Karambole diplemiştir dersin ve çekmeye başlarsın ki kurşun çoktan dibi bulmuş,sahte dibten çekildiği için anında ilişkene takılır. sonrası geçmiş olsun.
    Bende çok sahte kaybettim,hatta o meşhur sesi çıkarttım bir defasında. :D

10. coredon

coredon Aktif Üye

Merhabalar.Bana seslenen olmuş bende geldim.

Ben üsküdarda yeniyim benden çook daha usta insanlar var ki onlarda günde 2-3 rapalayla günü kapatıyorlar.

Bunu buradan anlatma çok zor.Gün gün atışların yeri değişir.Bir beş metreyle diğer 5 metre birbirini tutmaz.

İlk şemsipaşaya gittiğimde ben korkudan olta atamamıştım inanın.Sadece seyrettim.Sonra yine seyrettim kim nerden ne kadar mesafeye atıyor.BBu sezon ilk atışlarımda inan 4 rapala verdim pasımı atana kadar.

Buradan anlatmakla Radarın oradan balık tutamazsın.Mekanda ders vermek gerekir.

Ama söyliyceğim atış mesafesi çok önemli.Uzak atış ve 5*6 tur sardıktan sonra balığı alamadıysan toplamaya başlıyacaksın.Eğer 5-6 turdan sonra daha aksiyon verip balığı yakalamaya çalışırsan orada ilişkene takılır.Çıkaramasında.Uğraşır durursun.

Mekanda eğitim şart.Ben 100 tane rapala sipariş verdim bu sezon için o kadar kayıbı göz önüne aldım o merada avlanabilmek için.

Radardan olta atmak ayrı bir sevdadır.....

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Mazohist bir sevda ama .. :D