Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üsküdar'da balık

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Tomorrow tarafından paylaşıldı.

1. Tomorrow

Tomorrow Yeni Üye

Selam herkese. Foruma yeni kayıt oldum. Yanlış bölüme konu açtıysam özür dilerim.

Ben tamamen hobi olarak kıyıdan balık tutmaya karar verdim. Boğaz balıkçılığıyla ilgili hiç bilgim yok. Kamış olta daha önce hiç kullanmadık. Zamanında eski tip sarma oltayla Ege denizinde 3-5 tane tutardık o kadar.

Neredeyse sıfır bilgiyle bir spor mağazasına gittim. Kandilli, Üsküdar tarafında kıyıdan balık tutmaya çalışacağımı söyledim. Başlangıç seviyesi bir olta aldım. 50 gramlık kurşun, bir makara misina bir paket te klipsli fırdöndü verdi. Yem olarak ta köstek verdi (kösteğin türleri oluyor mu bilmediğimden bana verdiği iğne, ucunda tüy ve parlak sim var). Herhangi bir yem takma, misinayla bunları bağla çinekop yakalarsın dedi.

Eğer bir sıkıntı varsa düzeltmelerinizi ve hatta tavsiyelerinizi bekliyorum. Dediğim gibi şu an için Kandilli'de tutmaya çalışacağım. Almam gereken başka bir parça var mı ? Çinekop gerçekten çıkar mı ? Ya da hangi balık çıkar ?
    Sabrınız için teşekkürler :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Çinekop artık yok tutamassın mahlesef

4. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Öncelikle Foruma hoş geldiniz,
    çok güzel bir hobi edindindiğinizi sanıyorsunuz , fakat bu bir hastalık ne yazık ki, size de geçmiş olsun. :)
    Balık işine girdiniz ise, öncelikle biraz gözlem yapmalısınız. Zira hem kendinize hem başkalarına zarar verebilirsiniz allah korusun.
    Önce atış stilinizi geliştirmeyi denemelisiniz, boş olarak 50-75 gr kurşunu sallayın ki öncelikle elinize alışkanlık yapsın. Daha sonra oralarda bulunanlardan yardım isteyerek oltanızı takıp o anki avınıza göre balık tutabilirsiniz.
    Önce emniyet ile işe başlamanızı tavsiye ediyorum.!
    Kendinizi ve başkalarını, denizi, çevredeki hayvanları ve küçük balıkları koruyunuz ki avlarınız keyifli ve daim olsun.

Kolay gelsin.:harika:

delikurt1907, Tomorrow, coner ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Tomorrow

Tomorrow Yeni Üye

Teşekkürler.
    Pratik yaparım zaten atmadan önce :)
    Çinekop yoksa başka balık çıkmaz mı kandilli tarafında ?
    Ya da şuraya git diye tavsiye edebileceğiniz yer var mı yine kıyıdan olmak şartıyla ?

Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  6. Tomorrow

Tomorrow Yeni Üye

Yok mudur ?

7. üsküdarlı balıkçı

üsküdarlı balıkçı Aktif Üye

Galata Köprüsü dışında biraz zor şu sıralar..

8. hakandaspinar

hakandaspinar Aktif Üye

Benimde forumdan aldığım bilgilere dayanarak bu aralar boğazda sabah 7 de kaşık yada sahte ile çinekop,sarıkanat gibi balık tutabilirsin ama ben uzaktan ay sonu daha fazla balık yapmaya başlayacağınıda duydum ustadlar yanlışım varsa düzeltirmisiniz.

9. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Vallaha kardeş balık var ama kanalda havalar bozuk hayvan kıyıya gelemiyor kanala yakın yerlerde denemek lazım

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Üsküdar ve Kandilli için elinde ki takım yetersiz.

11. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Hocam sen yalnış spor mağazasına girmişsin. Adam para için eline bir şeyler tutuşturmuş göndermiş. Bu işe başlamadan evvel insan biraz araştırır neyse olan olmuş elindeki takımla şu anda sinek avlarsın :) çünkü Deniz'de senin benim avlayacağımız bir şey yok biraz daha sabredip istavrit Yada izmaritin çıkmasını bekle o zaman takımın biraz işe yarar ve o zaman bir şeyler tutar bu işe daha fazla heveslenir ve daha fazla para harcarsın :) Yada şimdi sahile gider hiç bir şey tutamaz ve bu işi bırakırsın :) sana tavsiyem bu boş zamanda hazır sahildede kimseler yok alıştırma yap yoksa balık çıkmaya başladımı bu acemilikle baya fırça yer ve surat çekersin anlayışlı insan bulmak zor. Rastgele.

hakandaspinar bunu beğendi.