Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üst düzey spin kıyı kamış (işin ehlilerinden tavsiye bekliyorum)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında kakaksum1 tarafından paylaşıldı.

1. kakaksum1

kakaksum1 Yeni Üye

Herkeze Selam. Sitenize yeni geldim. Bazı eksik profil güncellemelerimi yakında yapacağım. adım mustafa..
    Spinde kullanmak için stellanın 4000xgfi sinden satın aldım.
    Bu makinama birde kıyı spin kamışı almak istiyorum..

Bu kamış bütün kayalıklı kumsallı kıyılarda kullanabileceğim bir kamış olmalı.. (genellikle. batı karadeniz. kuzey güney trakya bölgelerinde silivri büyükçekmece gibi bölgelerde kullanacağım.hatta boğazda bile spin için kullanacağım). Demek istediğim Fazla miktarda kamış Sahibi olmak istemiyorum.

1-) Alacağım kamışın atış erimi yüksek olmalı...( sahte yapısı misina vs onlar tamam. onları gectim)
    Bu kamışın atış erimi yüksek olmalı lüfer kofana için biraz uzağa atmak gerek. ama levrek gibi yakından gelen ama 4 Kilolara dayanabilen bir kamış olmalı..

2-) Çok köpüklü dalgalı yada berrak durgun havalarda kullanabilceğim aksiyonda ve doygun hassas bir kamış olmalı.

3-) Boy 260cm ile 280cm arasını istiyorum.. Spin kamışı bu keyifli olmalı ve ağır olmamalı :)

4-) Bu kamışı sert sahteler için kullanacağım. 15gr ile 45 gr arası..! genellikle ortalama 18 25 gram lık sahteler. (fakat deminde söylediğim gibi fazla kamış taşımak istemiyorum. bu kamış bu sert rapalar için kullanılacak)

5-) Fincanlara gelincee.. 1.2 örgü kullanacağım 12 katlı ve daha pürüssüz fakat yinede dayanıklı olmalı fincalar. Halkalar Geniş olmalı... ipi misinayı karıştırmayacak yapıda olmalı. Halka adedi çok mu olsun az mı olsun bilemedim. düzgünde gitsin istiyorum uzağada gitsin istiyorum az mı cok mu bu gibi konularda kararsız kaldım. :)

Not: Bütçem 2bin Türk Lirası. düşün düşün karar veremedim. deneyenleriniz yada arkadaşından bilenleriniz varsa beni iyi bir kamış konusunda aydınlatsın lütfen. daraldım artık :)

Tenryu swat sw88lik. cok uyuyor teorikte istediklerime(uyuyor gibi ama gerçeğini bilemiyorum rod bar var o nasıldır bilmiyorum).
    Tenryu rod bar 270cm de var(ama fincan sayısı daha fazla ve halkalar kucuk gibi ama atış erimi swattan iyi midir bilemiyorum. aksiyonuda daha güzel) veya zenaq vs kısaca üst düzey kamışlarla ilgilenen kişilerden yardımlarını bekliyorum..

buda yeni aldığım makina. daiwa saltiga 12 braid 1.2 Pe lik sarıcam gelmesini bekliyorum.
    http://www.imgim.com/7624inciu4640405.jpg
    http://www.imgim.com/9268incih3188295.jpg
    http://www.imgim.com/8995incif7477420.jpg

enesdurma ve Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arkadas

arkadas Aktif Üye

kakaksum1 bunu beğendi.
  4. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Hem karadeniz hem marmara aynı kamış zor.
    en az iki tane kamış alman lazım gibi.
    kolay gelsin

kakaksum1 bunu beğendi.
  5. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Tavsiyeler elbette gelecektir ama naçizane fikrim çevrenizde kullanan varsa bir iki sallayıp deneyin, bileğinize uyarsa alın.

Üst düzey kamışlar pek çok yerde mevcut, ama zenaq, palms, graphiteleader gibi markalari borafish'te bulabilirsiniz, Hamdi beyin sitesi de majorcraft ve shimanolar konusunda yardımcı olacaktır :)

Son düzenleme: 15 Kasım 2015
    kakaksum1 bunu beğendi.
  6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İki kamış öneririm.

Biri Shimano Leseath CX
    Diğeri Major Craft Truzer

Yeni kurduğumuz sitemizden yardımcı olabilirim :)
    www.hedefbalik.com

avsen ve kakaksum1 bunu beğendi.
  7. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Daiwa morethan ags kamışları incelemenizi tavsiye ederim. Ben 97M blade commander modelini kullanıyorum. 292cm boyunda, 138gr ve 7-40gr atarlı.
    Halkaları Daiwanın kendi patenti olan AGS halka ve micro değil. 14gr ile 28 gr arası sahteler atıyorum ve erimi çok iyi. Yurtdışından aldım ve gümrük vergisi dahil 1500TL civarına mal oldu. Değişik boyda ve daha düşük ağırlıkta modelleri de mevcut. İlgilenirseniz gerekli bilgileri size iletirim.

kakaksum1 bunu beğendi.
  8. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

özellikle kamışlarda kullanılan ürünün parçalarını tr'den temin edebilme imkanı iyi düşünülmeli.
    ben de sayısız kere yurtdışından kamış almış biri olarak biraz da tecrübe sayesinde artık bunun çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum.
    bir tane morethan evde yatıyor. uç parça kırıldı.. doğal olarak o parçanın komple alınması gerekiyor. ama sağolsun daiwa tr den tık yok. sattığımız bir ürün değil diyorlar. ama major craftta da bir sorun yaşadık ve yine uçtan kamış kırıldı. kapıya sıkışmıştı.. majorun tr'de satılan bir ürünü olması nedeniyle tabi aracı firmanın önemi de var burada... komple 1. parçayı uygun bir fiyata alabildik. sadece hatırlatmak istedim. keyifli avlar.

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bu konu kimsenin akılana gelmiyor :harika:

kakaksum1 ve harbyteam bunu beğendi.
  10. kakaksum1

kakaksum1 Yeni Üye

atış erimi cok önemli. suya girip yatay atışbile yapıyorum lesath cx, morethan ags, serileri ve tenryu rod bar 270 hangisinin erimi daha iyidir acaba. hamdi bey önerdiğiniz shimanonun aksiyonu wtd içinde uygun. tenryunun aksiyonu cok hızlı wtd yapılabilir mi acaba. bu üç kamıştan birini alacağım artık. tenryu rod bar biraz eski model kaldı sanırım ama yinede iyi ürün.

Hamdi bunu beğendi.
  11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben kullanıp bizzat test ettiğim kamışlar hakkında yorum yapmak istedim. Truzer ve Lesath iki kamıştada her şekilde atışve aksiyon erişlerinden memnun kaldım. Sonuçta pişman olmayacağın kamışlar :)