Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üstad'lardan at çek için bir kaç bilgi lütfen

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Hyacinth tarafından paylaşıldı.

1. Hyacinth

Hyacinth Üye

13 cm ve daha ufak türden sahteler edindim turuncu ve sarı ağırlıklı renglerden oluşan.Kıyıdan at çek yöntemini internet üzerinden araştırdığım kadar ilk kez denicem.Bursa'da yaşıyorum bir kaç avlak bölgesi var yanlız hangi balık nerde çıkar bilmiyorum benim soruma gelirsek eğer mesela levrek yada herhangibi tür balık için sahte değiştirmeye gerek varmı.Kıyıdan sahte sallasam büyük balık gelsinde ne gelirse gelsin zihniyetindeyim uzun sürmeside fark etmez.Sizce başarı elde edermiyim.Sorumdanda anlaşıldıgı gibi acemiyim ama takımlarımı ayarlattım malzemeleri tamamladım sadece bu soru takıldı aklıma.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Edindiğiniz ekipmanları isim ve özellikleri ile birlikte yazıp, tam olarak nerelerde avlanmayı düşündüğünüzü de yazamalısınız ki size yardımcı olacak arkadaşlardan öneriler gelsin...

4. Hyacinth

Hyacinth Üye

Gürcan abi power pro 0.23 mm leader angel kiss 0.40 mm ima sasuke reppa 120 Ima bita 80sr

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

levrek avı at çek ima sasuke ima bita | Av Videoları
    Malzemelerinizi yukarıdaki linkte yer aldığı şekli ile yazmışsınız.

Hedefiniz levrek mi?

6. Hyacinth

Hyacinth Üye

Turgay abinin bu vidyosunu izleyerek malzemelerimi toparladım ama işte benim sorum ise bu malzemeler ile sadece levrek mi yakalanır yoksa farklı balıklarında gelme ihtimali varmıdır abi?

7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Av yapacağınız meralara bağlı bu aslında.
    Lüfer türü de avlayabilirsiniz...

8. Hyacinth

Hyacinth Üye

Gürcan abi vaktini çalıyorum ama sahte ile çipra tutanları gördüm acaba çipra ihtimalide varmıdır tabi meraya bağlı dediğin gibi

9. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Bence senin av yapacağın bölgelerde ki arkadaşlar bu soruna daha iyi cevap verecektir.

10. Hyacinth

Hyacinth Üye

Teşekkür ediyorum zaman ayırdıgın için iyi günler dilerim.

11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Öncelikle hayırlı olsun

Moral bozmak istemem ama,her ava hangi balığı tutacağım diye gidilirse tutulmadığı zamanlar avdan,spinden soğuyabilir insan.

Madem acemiyim diyorsunuz şöyle düşünmek en iyisidir: Merada acaba hangi balıklar var? Atçek pratiğimi nasıl geliştireceğim,daha uzak atışları nasıl yaparım,daha iyi aksiyonu nasıl verdiririm vs.

Açıkçası ben her eve boş dönüşümde şahane antrenman oldu,hamlığımı aldı veya şahane hava aldım,bu oksijen beni 1 hafta idare eder diye düşünürüm :)

Sahteleriniz oldukça güzel ürünler,bu yıl ne hikmetse lüfer familyası sarı ve turuncuya da aşırı ilgi gösterir oldu.Pembe turuncu tonlar levrekte de işe yaramakta.
    Zamanla birkaç su üstü,uzak atışlar için slim ince yapılı ağırlık transfer sistemli,mavi pembe çakarlı,az dalarlı vs sahtelere de geçeceksinizdir diye düşünüyorum.Şimdiden hayırlı olsun.

Dediğim gibi ,balık tutmak 2. planda olsun,siz ava pratiğe ve doğaya gidin.Baktınız balık da tuttunuz,o zaman mutluluğunuz ikiye katlanır.