Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üstadlardan bilgi almak istiyorum

Konu, 'Genel Konular' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Arkadaşlar hepinize öncelikle merhaba ve rastgele demekle başlıyorum.

Kısmet olursa Saroz yayla'da bir yazlık aldık yazın ve ara ara o taraflarda balığa çıkma durumumuz olacak, şimdi sorularıma gelince

1. yayla açıklarında okuma salina sa 16000 makine ip misina ve shimano jig kamışı ile jig denemeleri yapmak yada canlı yem ile sırtı çekmek istiyorum hangisi sizce daha şanslı olur benim için jig ile çalışmakmı yoksa canlı yemi takıp 40-70 metrelerde akya sinarit avı için dolaşmakmı, not : sırtı dahi çeksem yine aynı takım ile olacak..

2. Jig için anladığım kadarı ile fish finder gibi bir cihazım olması gerekiyor aksi halde koca denizde boşa kendimi yormuş olacağım değilmi ?

3. Canlı yem sırtısında renki ip misina kullansam ve fish finder da olmasa derin sularda (misinaya bakarak) 300- 500 gr kurşunla dipden 1-2 metre yukarda canlı istavrit kolyoz vs gezdirmek doğru bir davranış olurmu ?

son olarakta jig kamışı olarak önerebileceğiniz bir marka model varmı 100-300 arası teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Süper bir yerde almışsın yazlığı güle güle otur.
    Fish finder olmadan Jig yapmak olmaz. Taşları bulup etrafında jig yapmalısın.Aksi takdirde boşa kürek çekmiş olursun.

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

birol abi çok teşekkür ederim çok sevindim ben yayla tarafını bilmiyorum yani o taraf deniz nasıldır tek istediğim şey abi ama jig le ama sırtı ile Allah'ın izniyle bir akya yada sinarit almak zannedersem jigign için sonar cihazı gerekiyor değil mi abi

ben ilk önce canlı istavriti 400 gr kurşunla 60 metre ve daha derinlerde gezdireyim diyorum ne dersin aslında keç metrelerde ne aramalıyım onuda bilmiyorum neye göre arıyacağım balığı

5. TROFER

TROFER Aktif Üye

abi biraz yayla tarafı hakkında bilgi verirmisin rica etsem yani sadece denizden neler çıkabileceği yada açıldığımızda nerelere gidebiliriz yani deniz kısmıyla ilgili bilgi verirsen çok sevinirim

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

birol abi teşekkürler Allah razı olsun aldık bakalım inşallah o denizden bir akya çıkarmak sinarit yakalamak bizede nasip olur abi canlı yem için mesela istavritin alt dudağından geçirip üst dudağından çıkartacağım iğneyide aldım

KUDAKO 3 NUMARA İĞNE

STRAKE PRO JL 062 F

Ekli Dosyalar:

7. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Memleketimiz.Aslen Edirneliyim yıllardan beri giderim yayla sahiline çok güzeldir.Yeni yapılan liman yüzünden limanın sol yanındaki sığılıklarda sahil yaklaşık 1.5 Km boyunca kumluktan taşlığa dönüşmüş geçen yıl gittiğimde gördüm üzüldüm bu kesim komple kumluktu tabi balık yapısınıda etkilemiştir.Hayırlı olsun.Kısmetli avlar dilerim malesef jig konusuna yabancıyım.Fakat sitedeki diğer üstedlar sana yardımcı olacaktır.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yazlığın hayırlı olsun.
    Forumumuz içinde aradığın bilgilerin hemen hepsi mevcut.
    Tahir Gürhan tarafından yazılmış canlı yemle avcılık bilgilerini de içeren Trofe Sinarit Avcılığı Teknikleri ve Trofe Levrek Avcılığı Teknikleri, Akın Kaptan tarafından yazılmış dip sırtısı bilgi havuzu, Burak Karadeniz tarafından yazılmış Av RaporlarıSinarit, 3gün 3 sinarit, Sinarit takımlarıgibi.
    Sen öncelikle bunlara bir bak ve kafana takılanları sor bence. Yoksa çıkılmaz bu işin içinden.

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Yaylaya birkez gitmiştim ve kıyıdan levrek için atçek yapmıştım.
    Tekne ile oralarda hiç denize açılmadım.
    O yüzden pek faydalı olamayacağım.
    Ama bence Tahir Abinin eski raporlarını oku,sana çok faydası olacaktır.Kendisi Sarozda yazlık sahibi ve orada tekne ile avlanıyor.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelikle yazlığınız hayırlı olsun.

Jig için Balık bulucu şart, şansını çok artıracaktır. Aynı durum Çapari avların içinde geçerli olacaktır.

Yayla'ya gelecek olursak, o civarlarda sırtı ile özellikle canlı yem ile balıklar alınıyor. Zamanında sinarit alma şansın çok.

11. TROFER

TROFER Aktif Üye

hamdi bey çok teşekkür ederim şimdi ilk işim forumdan bilgilenmek akabinde sorularım olursa sizlerin biraz başını ağrıtacağım. ayrıca alacağım makine kesinlikle okuma salina sa 16000 olacak ama ne misina kullanayım nasıl bir kamış olmalı olta düzeneği ne olacak hiç bilgim yok önce araştırmalıyım

ayrıca fish finder yerine daha ucuz sadece denizin dibinin kaç metre olduğu görebileceğim bir alet ile ve metreli misina ile avlansam yani canlı yem sırtısı çeksem olmazmı ille fish finder gerekir mi çok pahalıda

birde abi tahir gürhan abimiz acaba sarosun hangi kısmında