Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ustalar fare iş görürmü .

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Balıklar güzel ama Fare işinden uzak dursanız iyi gibi :D Merada korkudan balık kalmaz linç edilme tehlikesi olur aliexpressde 1 dolara çok güzel fareler var

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Abi su sassukeyi bu kadar abartmayın lütfen sassuke bizim ülkemize uygun bi yem değildir .bizim ülke şartlarına en uygun yemi savegaer ve daiwa yapar aynı şey yo zuri için de geçerli 12 15 grm yemlerden ne kadar verim alabilirsin ki spinde sonra kurşun eklicem falan filan diye ugrasiyonuz :) adamların levrege benzer bir balığı var ama levrek değil buradaki kefal gibi bol bulunan dalga siz ruzgarsiz havada avlanan o balık için yem geliştiriyorlar bizim denizlerimizdeki levrek ak ya vs şartlarına göre yem yapmıyor adamlar.15 gr yem alanları anlamıyorum ben :)

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abi su sassukeyi bu kadar abartmayın lütfen sassuke bizim ülkemize uygun bi yem değildir .bizim ülke şartlarına en uygun yemi savegaer ve daiwa yapar aynı şey yo zuri için de geçerli 12 15 grm yemlerden ne kadar verim alabilirsin ki spinde sonra kurşun eklicem falan filan diye ugrasiyonuz :) adamların levrege benzer bir balığı var ama levrek değil buradaki kefal gibi bol bulunan dalga siz ruzgarsiz havada avlanan o balık için yem geliştiriyorlar bizim denizlerimizdeki levrek ak ya vs şartlarına göre yem yapmıyor adamlar.15 gr yem alanları anlamıyorum ben :)
Sasukenin tipinde hiç bir özellik olmadığına bende katılıyorum ama sahtenin kendisi güzel aksiyon ve Uv büyük faktör..1-2 kere alakasız yerden balık aldığına şahit oldum ilk fırsatta bende alıp deneyeceğim acemiliği % 1de olsa attım sayılır..ilk başlarda 70 liralık sahteyi denizde bırakma riskini göze alamıyor insan.ama 15 gram kısmına katılmıyorum kendi avlak bölgemden yola çıkarsak levreğin vurduğu su karanın 1-7 metre uzağı..Boğazdan sasuke atmanın mantığı yoktur tabide.

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hocam levrek takibi alir karaya yaklaşınca vurur onun için zaten köpüklü havalarda avlanir cunki sizi büyük ihtimal görür vurmadan önce geri döner dalgalı havalardada levrek dalganın arkasından gelir sonra tekrar açılır ve açıktan tekrar dalgaya biner gelir .Yani ne kadar uzaktaki iki dalganın arasına atarsan o kadar takip alıp karayaa yakın mesafede yeme vurdurma şansın olur .alakasız yerden balık alma konusuna gelince kendoyla da alakasız yerden balık aliyorlar o zaman kendoda çok iyi bir marka :)yani balık alma konusunu devamlı yapması lazım alakasız yer dediğiniz yer belki iyi bir avlak ..neyse bu benim düşüncem .rüzgârlı havada yozuri ima maria gibi sahte ler hep nal toplamıştır arkadaşlarımla gittiğim av larda .bu benim tecrübem tabi siz yine kullanın sıkıntı yok :) baliklar yaşamaya devam etsin ..

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayriyetten uv dediğin özellik lüfer gibi balıklar yenmez fakat levregi çoğu zaman ürkütür cunki hiç bir yem lik balık uv yansıtma özelliği yoktur .eğer levrek gece karanlıkta iyi avlansaydi sabah suyu ve akşam suyu denen saatler olmazdı gece avlanir cekilirdiki yunustan zindandelenden vs.korunmuş olurdu ..

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yenmez değilde farketmez olacaktı.akıllı klavye ışte ..

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir defa ima aldım pişman oldum sonrada denize attım :) hiçte acimadim odun gibi geliyordu cunki :))

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ayriyetten uv dediğin özellik lüfer gibi balıklar yenmez fakat levregi çoğu zaman ürkütür cunki hiç bir yem lik balık uv yansıtma özelliği yoktur .eğer levrek gece karanlıkta iyi avlansaydi sabah suyu ve akşam suyu denen saatler olmazdı gece avlanir cekilirdiki yunustan zindandelenden vs.korunmuş olurdu ..
Hocam Uv dediğin şey Boru kurdunun tekenin karidesin ve birçok canlının zaten dışında fosfor gibi mevcut balıkların ayrı bir bakış açısı olmasa her gece karaya binerler.Büyük ihtimal hafif bulanuk suda bile uv algılıyor balık yani gece olmasına gerek yok.Ama ben ustası değilim yorum yapıyoruz aceminin acemisiyim.Fikirlere açığım

Ekli dosyalar

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tek bildiğim şey bunların levrek te gece verim vermediği..