Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ustalara bir sorum var.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında cyrano tarafından paylaşıldı.

1. cyrano

cyrano Üye

Öncelikle herkese selamlar.
    Ben tatlı suda alabalık avlamaya çalışıyorum, bunun için zamanında ne yazıkki hırsla aldığım 40 kadar küçük sahtem var. Bunların ağırlıkları da 2-10 gr arasında değişiyor. Ve elimde 1 adette bait casting olta takımı var. Malumunuz bu sistemle 2 gram gibi sahteleri kullanmak büyük ustalık gerektiriyor ve ben o kadar ustalaşamadım (hatta bu yüzden takımı satıp satmamakta kararsızım).
    Ustalardan ricamsa şu; niyetim bu sezonda küçük sahteleri sizin denizde yaptığınız gibi önüne kurşun bağlayarak kullanmak ancak kurşunu bağlayıp atış yaptığınızda kurşun daha ağır geldiği için sahtenin önüne geçerek sahtenin ana hatta dolaşmasını nasıl engelliyorsunuz? Bu konuda bana varsa bilinmesi gereken söyleyen olursa çok müteşekkir olurum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Ben şamandıralı silikon atarım bazen.Amaç siliikonları uzağa atmak.Spin makara ile ağırlıklı atışlar yapar iken şamandıra düşmeye başlayınca mandalı kapatırım ve silikon daima topun arkasına düşer.Baitcasting makinede fren sistemi olsa gerek sizde kurşun düşüşe geçerken frenlerseniz karışmayı önlersiniz.Sizinmakineden hiç kullanmadım.

cyrano bunu beğendi.
  4. cyrano

cyrano Üye

Abi peki iğne misineye dolaşıp tutmuyor mu öyle yapınca?

5. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar Tatlı suda Nerde avlanıyorsun bilmem ama kurşunlu sistemden pek verim alamassın,

Alabalık demişsin alablık genelde akarsularda olur hali ile kurşunlu sistem akarsularda hiçmi hiç olmaz,

yok ben samsun bafra derbent barajında yada ne bileyim Gümüşhane kürtün ve torul barajlarında tokat çıkışında çamlıgöze gibi barajlarda gökAla yakalamaycağım diyorsan kurşun sistemini başdan elemelisiniz.

trkc bunu beğendi.
  6. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Özkanım Kürtünde arkadaşın dediği gibi kullananlar var.Bende Kürtün de top arkası meps atarken meps kafama girdi artık top arkası meps atmıyorum onun yerine balık açıkta ise kastmaster kaşık kullanıyorum.

trakonya79 bunu beğendi.
  7. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Elimizdeki spin takımlarda ne eksikti de bait casting alıyorsunuz anlayamıyorum. Küçük sahteden kastınız umarım Meps (döner kaşıklar) lerdir. Yoksa başka alabalık sahteleri sadece işe renk katmaktan ibarettir.

8. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Silikonda karışma olmuyor ancak sahtede sıkıntı olabilir.Sahte silikona göre daha ağır.

9. cyrano

cyrano Üye

Usta tam olarak öyle aslında,
    Ben Kahramanmaraş' taki barajlarda çiftliklerden kaçan alabalıkları hedefliyorum. Yani uzak atış çok önem arzediyor (tabi yemli avlanmıyorsan). Ama kurşunluyu biriki denedim verim alamadım. Acaba kurşunun şeklindenmidir nedir bilemedim.

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Abi selamlar Sinking sahte atmak daha iyi kanımca,

Dur benim kuzenin yakaladığı alabalığı koyayım Gülmek garanti :D

kuzen iğneyi çıkartcağım derken balığın kafasını kopartıyor :D

trkc, cyrano ve ErdalYildiz bunu beğendi.
  11. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

NEreye geldik lan biz :D :D

Usta bu nedir ya :)

kuzen bomba