Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ustalara çağrı

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ecü tarafından paylaşıldı.

1. ecü

ecü Üye

evett şimdi uçar avından sonra levreğe merak saldım bütçemce başlangıc olarak makınaydı kamısdı misinaydı az bucuk toparladım sayılır burdakı abılerımın tavsıyelrı dogrultusunda şimdi de rapala alıcam bana söylenen maxrap-fs genelde iş yaparmıs gece ıse maxrap-fpgh tavsıyesını aldım

Kamış : remixon double black 270
    Makina:daiwa sweepfire e 4000
    misina : POWERLINE EXTREME 300 METRE 0,33

Değerli yorumlarınızı beklıyorum

NOT: daha levrek tutamadım :rolleyes:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Volkan

Volkan Daimi Üye

Sevgili Ecü, imza ayarlarında adını bahşedersen isminle hitap edebiliriz sana.

Anladığım kadarıyla at çek avına yeni başlıyorsun. Doğru maxrap iyidir ama başlangıç için biraz pahalıdır. Hepimiz ilk başladığımızda sahtelerimizi denizde bırakmışızdır, onun için başlangıç olarak daha ucuzlara yönelmeni tavsiye derim.

Bu sebeple River2Sea Rover98, Rapala Husky Jerk yada X-Rap, Lucky Craft Sammy, Alba 3 No kaşık ve Raglou silikonlar (en sevdiklerimden) önerebilirim. Bir maxrap fiyatına bunların bazılarından 2 tane alabilirsin.

4. ecü

ecü Üye

eyvallah volkan abi şimdiye kadar 3 tane kaşık ve rapala bıraktım zaten bende :D bıraz pahalı olursa daha dıkkatlı olurum dıye dusunuyorum :) foruma yenı uye oldugum ıçin ayarlara pek bakamadm . ilhan ben :D

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin İlhan
    Madem Volkan'ı dinlemeyeceksin, o zaman al o rapala modellerinden.
    Daha fazla para ödediğimde daha dikkatli olurum diyorsan Daiwa shore line serilerinden de alabilirsin Özellikle laser sardin, black shine, laser chartruse..

6. ecü

ecü Üye

yok abı ısın espısırı o verılen tavsıyelerı her zaman dıkkate alırım bızım burada en cok tutan bu dıye soyledı bana bı kac abım de ondan oyle dedım sızlerden de yorum almak ıstedım

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu forumu da levrek avcılığı açısından incelediğimizde o sahteler başı çekiyor.
    Benim yazdıklarım da iyidir ama fiyatı nedeniyle kullanıcısı az.
    Neyse ki ben aldığımda şimdiki maxrap ların fiyatındaydı ve o zaman daha maxraplar icad olunmamıştı. :)

8. Volkan

Volkan Daimi Üye

İlhan bakış açını beğendim :)

Madem öyle, Şeref abinin dediğine ilaveten Ima Komomo, Yozuri Tobimaru, Daiwa Saltiga Minnow tavsiye edeceğim, hayatta denizde bırakmazsın, bıraksan da girer alırsın :D

Bence bunlar (araştırmalarıma göre, sadece tobimaruyu kullandım) maxrap'tan iyi.

9. akvaryumlove

akvaryumlove Aktif Üye

ben usta değilim ama yazıyım.

maxrap - diwa- yozuri iyidir.

bununla beraber sen de 3 çeşit rapala olması şart.

1- dalgalı deniz için

2- durgun deniz için

3- gece için ( limon denir sarı renkler )

4- dibe dalan rapalalar ( dalma metreleri farklı malum )

kolay gelsin

takım da olmaz sa olmaz bunlar bence.

10. ecü

ecü Üye

Şeref abi keşke bızde alaydık maxraplar ıcat olmadan onlardan :) volkan abi senın dedıgın iş de basıma geldı dedemın 25 yıl once almanyadan getırme kaşıklaı vardı sarıkanat yakalarken taktım soyundum gırdım cıkardım o iş de kötü :) murat abı sımdılık daha cok genelde kullanılan bısey almam lazım yanı butun hava sartlarına uygun olsun dıye malum maddıyat sıkıntılı abılerım topa tuttular benı baksana :) :)

11. ecü

ecü Üye

volkan abi Daiwa Saltiga Minnow 17 cm cok begendım tam bana gore çerceveletıp duvarıma asarım artık :))