Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ustalardan bir yardım..

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Bulent tarafından paylaşıldı.

1. Bulent

Bulent Üye

Daha önce de bir konu altında sordum ama sanırım karıştı.

Kıyıdan at-çek için SHIMANO CATANA 4000 FB almayı planlıyorum. 3000 yerine 4000 almamın sebebi aynı zamanda şamandıralı takımlarda felan kullanmak istemem ..

Siz ustaların bu konudaki bilgilerini almak isterim. Şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Fiyat performans olarak sınıfındaki bir çok makinadan iyi olduğunu söyleyebilirim.

4. Bulent

Bulent Üye

Ben açıkcası fiyat kısmına hiç bakmadım. İşimi görecek olması önemlidir. Ama 4000 FB nin 350 gr gibi bir ağırlığa sahip olması acaba ağır mı olacak diye düşünmeme sebep oldu. Kullanan mutlaka arkadaşlarımız abilerimiz vardır. Birde dediğim gibi aynı anda 2 av derdimi de ortadan kaldırmayı planladım ama bilemedim işte bir türlü :D

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Bende atçek avında kullanıyorum, ağırlık olarak çok rahatsız etmiyor beni, tabi bunda kamışın ağırlığıda önemli, okuma-safina 2-70.;) gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

4000 serisi makinalar yemli avlar için de ideal oluyor ama asıl önemli olan misinayı inceltebilmek.
    2500 lük makinayla 100 metreden yemli av yapabiliyorum. Bunun da tek sebebi 0,15mm lik ip misa sarılı olması.
    Makina ve kamış ne kadar hafifse hem avdan alınan zevk artıyor, hem de daha uzun süreler yorulmadan avlanılabiliyor.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ağırlık konusuna pek takılmayın 4000 lik iyidir hem rahat sarım hemde rahat salım için büyük kafa daha iyi oluyor küçük makineler daha çok küçük alanlarda veya yakın mesafeli avlarda çok keyif verici olur kanımca ben yıllardır kullanıyorum 4000 fb uygun kamışla çok iyi kombine olur

8. Bulent

Bulent Üye

Kamış olarak ALİVİO BX 210 (10-30 gr) da kullanacağım. Bu kombinasyon iyimidir ?