Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ustalarım Yardım Lütfen

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Aslan_Avcı tarafından paylaşıldı.

1. Aslan_Avcı

Aslan_Avcı Yeni Üye

Yemli takım hakkında aldığım yardım ile 5 levrek 2 cupra tuttum sayenizde. Ama şimdi bir problemim var. Yine size muhtacım ustalarım. Olta makinamda bir sorun var. Makina misinayı sarmıyor ve gevşek kalıyor ayrıca. Yani takımı bağlıyorum makina kilitli iken bir şey olmaz sağlam sabit durur ya benim ki ufak ufak düşüyor. Denize atarsam çekmiyor. Çeksede ufak ufak çekiyor. Kalama ayarını sıktım açtım. Balığı yoran serbest bırakma klipsini kapadım her şey yolunda o kadar biliyorum ama yok o sabit durmasi gerekirken makinada hiç bir şekilde makina sabitlendimiyor bu problem misinayı da havada dolandırıcıdığı oluyor. Makina öldü mü acaba ? Ne yapmam lazım ? Makina evo star bravo 5000.

sedatsabotic bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dargan

Dargan Aktif Üye

Tuttuğun balıklar hayırlı Buğra bey. Anladığım kadarıyla makine misinayı tutmuyor. Her şey normal diyorsunuz. Böyle bir arıza mı diyeyim bilemedim olay ile hiç karşılaşmadım. Makine bozulmuş gibi geldi bana ama daha net ve kesin bilgiyi verirler şimdi. :)

sedatsabotic bunu beğendi.
  4. zokacı

zokacı Aktif Üye

büyük ihtimalle dişli sıyırmış allah rahmet eylesin

5. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Makinenin arkasındaki kalama gevşek olmasın ?

6. Aslan_Avcı

Aslan_Avcı Yeni Üye

Kalamayı sıksamda gevşetsemde durum aynı. Sanırım yeni makine alıcam ama bütçe olarak başlangıç seviyesi olduğum için çok ayıramam. 50 TL ayırıcam. Kamış evostar powerade silver 360 cm 80-150 gr. Ne olur ustalar bir makine söyleyin bu fiyata göre.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Shimano hyperloop 6000 al... baya bi işini görür.

8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

shimano hyperloop

9. Dargan

Dargan Aktif Üye

Okumanında 40-50 liralık makinaları var Buğra bey. Ya okuma alın ya Shimano. İlerleyene kadar sizi baya idare eder umarım.

10. cogito74

cogito74 Aktif Üye

Benimde tahminim kalama çok sıkı olduğu galde hala misina kaçırıyorsa dişliler artık tutmuyor olabilir yeni makina Lazım ya bir malzemeci Yada sıval Fırsatlar bölümü yolu görünüyor gibi

11. Aslan_Avcı

Aslan_Avcı Yeni Üye

Shımano alacağım 45-50 tllik. Çok teşekkürler abilerim ustalarım. 20 gün falan kullandım hazır set aldım kamış sağlam makina dandikti heralde belli oldu. Yeniden çok teşekkürler. :)