Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ustalarım yeni olta takımı tavsiyesi lütfen

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında M.D tarafından paylaşıldı.

1. M.D

M.D Üye

Herkese iyi günler ve iyi formlar diliyorum.
    *Olta seti 1=
    Shimona titanium kamış
    Shimano Stradic 2500 Fd Olta Makinesi
    SHIMANO Technium 500 m Surf
    DAIWA Rig Surf Atlantic RSA41 Hazır
    *Ollta seti 2=
    OKUMA Ceymar FD Serisi Olta
    REMIXON Heavy Duty Karbon Serisi
    REMIXON Symbat Makara Misina

Bu iki seti kullanıyorum suan fakat uzun atıp konusunda problem yaşamaktayım tahminen 100-150 metre arasında anca atıs yapabiliyorum.öncelikle 6 ay önce basladıgım icin misinamın sık kopmaması icin 0,40 lik kalın misina secimi yapmıstım,100grlık kursun kullanıyorum sanırım misinam kalın oldugu icin mi atıslarım kısa kalıyor?
    3. bir set toplamak istiyorum tavsiye edebiliceginiz kamış,makine ve misine önerilerinizi bekliyorum.Uzun atıs yapabilicegim,Fakat kapalı uzunlugu kamısın 1,25cm gecmemesi gerekiyor(olta cantama ve arabama sigmiyor daha uzunu).Fiyat sınırım yok tüm önerilere açıgım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Mert gerçekten sana yardımcı olmak istiyorum. Fakat sen surf olta seti mi soruyorsun galiba. Surf balıkçılığı konusunda tecrübem yok. Biraz daha isteklerini tam anlatabilirsen mutlaka arkadaşlar yardımcı olacaktır.

4. M.D

M.D Üye

kıyı dan balık avlıyorum genelde suan dier 2 setimde tek sorunum 100 metre üzeri atım yapamaman en fazla 100 gr lık attım,ustu ıcın kamıslarım uygunmu bilemiyorum:S
    benim istegim uzaga atıs yapabilmek aslında bu amac uzerine bir set toplayayım istedim bende ibrahim bey,ip misina ve katlandıgında 125 i gecmeyecek kuvvetlı atıs yapabilicegim bir kamıs ve makine ideal olur sanırım.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kullandığın 2500 lük makina bu işler için uygun bir makina değil öncelikle..
    100 metrelik atış hiçte fena değil aslında.. :)

Elindeki kamışın boyu ve atarıyla ilgili bilgi vermelisin.
    Av bölgen ve hedef avların hakkında da bilgi vermelisin.

6. serkankyn

serkankyn Aktif Üye

öncelikle 3.90 - 4.20 metre arası surf kamış ve bu kamışlara uygun surf makine edinmelisin misina tercihinde kalitesine göre mono misina için 0.32-0.35 yeterli olur ip misina için 0.16 - 0.20 , rast gelsin

M.D bunu beğendi.
  7. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Valla ne deyim sen 40 mm lik ip misinayla ve o makinelerle 100 150 m atıyorsan zaten helal olsun sana iyi atıyorsun :) ben 40 lik misinalarla raw 80 ile trio rex surf ile yayınà sazanà atış yaptığım oluyor yeri geliyor surf kamış ilé atış da yaptım taş patlasa 75-80 metre gitmiştir 200 gram ile hem de :)

Kendine bir surf kafalı makine ile 420 parçalı bir surf kamış edin ve bu yeni surf set icin senin ayirabilecegin bütçe ne kadarsa onu yaz biz de ona göre tavsiyeler de bulunalım.

Son düzenleme: 29 Şubat 2016
    1volkan bunu beğendi.
  8. M.D

M.D Üye

Evet o makarayı amatör oldugumu anlayan fırsatcı bir magza 500tl ye sattı ne yazıkki bana:S o makinada kullandıgım kamıs
    shimano alivio te 6000-300 3m cw 40-80 mantar sap. Şeref bey bu cw 40-80 yazan atarımı dir kamısın?
    Avlak bölgm kıyıdan göl veya deniz oluyor hedefimdede genelde orta boy ve bir beden kücük balıkları anca bılabiliyorum.

9. M.D

M.D Üye

shimano setini fırsatci bir balık magzası birazcık ittirdi bana amatör oldugumu anlayınca:S 900Tl ye almıstım.Dier seti hep int arastrarak aldım sanırım ama eksik bilgilerle.Bu sefer burdaki tecrubeli balıkcılar ne derse aynısını alıcam acıkcası.Bütce olarak 1000Tl-1500Tl ayıra bilirim.Marka modelleri ve alabilicegim yeri belirtirseniz sevinirim,zaten ilcede oldugum ıçın aldıgım herseyi int den alıyorum.Yardımşarınız için teşekkurler

10. M.D

M.D Üye

Acil bir düzeltme yapıyorum 2500fd degil benim oltam yanlış yazmısım 4000Fd .düzelttim hemen

20160301_104752.jpg

11. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

100metre atış bence gayet başarılı. kıyıdan kaç metreye atmayı düşünüyosun daha yahu :) yani en oluruna atmışsın. Bence canın olta almak istemiş senin :)