Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

USTALIK MI ? HASTALIK mı ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında ünsal koptur tarafından paylaşıldı.

1. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

herkese selamlar balık sevdalıları bu konuyu açmak istedim çünkü madur durumdayım:) ustaların yorumlarını bekliyorum. ilk at çek işine merak sardığımda ucuz bir kamış ucuz bir makine ve dandik bir rapala ile başladım tabi o heycanla koşa koşa meraya gidip balık tutamayınca:confused: o ilk tehlikeli soruyu kendime sordum (acaba rapalamı iş yapmıyor ) hemen yola çıktım yeni rapalayı almaya 15 tl bütçeyle balıkçıya girdim yüzlerce renk ve güzellikte rapalaları görünce aç levrek gibi kendimi kaybedip hepsine saldırdım buda iş yapar buda iş yapar diyerekten dünya rapala alıp tam çıkarken madem geldim gelmişken kamış makine mısina hoop hesap 600 tl :eek: neye niyet neye kısmet tabi bu sadece başlangıç aradan 3 yıl geçti tavsiyeler kullanım amaçları falan derken çok takım rapala alıp kullanmayıp eşe dosta dağıttım en sonunda 3 tane kendime takım yaptım
    1 shımano btx exage mini tele spin 2.70 kamış okuma trıo s40 makina
    2 okuma v system 2 parça 2.40 kamış okuma raw 2 makine
    3 sava gear barabellum 3 parça 2.89 kamış trıo s40 makine
    buraya kadar herşey güzel aslında şikayetçi değilim ama hala bir eksiklik varmış gibi balık malzemeleri satan yerlere gidip yada internetten alışveriş yapmaya anlam veremiyorum ama genelde balık tutamayınca yapıyorum bir ben mi böyleyim yoksa herkes mi benim gibi ? :harika: birde önemli bir soru ustalar yardım bekliyorum ben balık tutmaya giderken 40 çeşit rapalayla gidiyorum artık at çek yapmaktan değil rapala değiştirmekten yoruluyorum balık tutamadıkça her rengi alttan gideni üstten geleni deniyorum yine olmuyor taşırkende çok ağırlık yapıyor acaba sayıyı düşürmelimiyim aslında çok çeşide gerek varmı hani sahte kandırıcı diyolar ya bu kandırıcı benim gibiler için mi bi firmada bile 150 çeşit sahte var çeşit arttırmak satış politikasımı

Bozzy bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. araştırıcı

araştırıcı Aktif Üye

Allah Kurtarsın.... :)

Damdan düşenin Halinden Damdan düşen anlar.... :))

tedavi için samsunda (size yakın olduğu için) isim önerebilirim...

en güzel dileklerimle..

4. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

Atçeke gönül verenlerin çoğunda bu sorun vardır, benimde. Yeni başlayacaklara tavsiye, bölgesinde atçekle uzun zaman geçirmiş kişilerden bilgi alarak başlasınlar. Kamış, makine, misina bunlar çok sorun değil asıl sorun sahtelerde. Bölgenizde kendini kanıtlamış 3-5 sahte yeterlidir. Atçekte Ustalık hedeflediğiniz balığın hangi saatler arasında, hangi sahte ile nerde nasıl aksiyon yaparak alacağını bilmektir bence. Bunları yerine getirdiğiniz taktirde balığı tutacaksınızdır.

5. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Bu konuyu okuyan çoğu kişi diyecekki aynı ben :)

Aynı ben gibi ....

Sorun sizde değil sayın abicim hepimizde tıpkısının aynısıyız :)

6. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

ünsal kardeşim öncelikle geçmiş olsun :D hepimiz aşağı yukarı böyle hatalr yapıyoruz hüseyin kardeşimiz güzel şeyler anlatmış sonuna kadar katılıyorum bundan sonraki alış verişlerinde almadan önce burada paylaşmanı tavsiye ederim ben çok faydalarını gördüm çantamda 6 çeşit rapala ile geziyorum burada herkez elinden geldiği kadar yardım ediyor örnek düşük atarlı kamış alacaktım buradan sordum alacağım kamış 150-200 tl arası idi 5 tl lik kurşunla işi çözdük buradaki dostların yardımları olmasaydı geçmiş banada geçmiş olaa ;)

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Tutku psikozuna henüz ulaşamamışsın. Önce 15.000 TL harcadığımı söyleyip biraz avunmanı sağlamak isterim. Bunun içinde tekne falan yok haa, sadece oltalar:D
    5 tane spin kamış, hiç kullanmadığım halde 2 surf kamış, türlü çeşit birbirine yakın özellikte makineler, silikondan sert sahteye derken şimdi de üstüne kaşık kolleksiyornu başladı.
    Balık tuttukça alacakların artabilir. Aldıklarını yedeklersin, yedeğin yedeğini de alırsan artık hobinin psikozu kıvamına ulaşmıştır.:D

Genlerimizde bulunan avlanma özelliğimizi hobi edindiğimizde mental hastalık durumuna gelebiliyor. Avlanmak en güzel meditasyonken, kronik hastalığa dönüşüyor. :confused:

8. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

bence dükkana girmemek lazım :p
    girince şunu da alıyım bunu da alıyım herşeyi alıp çıkıyoruz:)
    ben mesleğe başladığımda bütün takımlarımı (hepsine gözüm gibi bakıyordum) mudanyadaki arkadaşlara dağıttım
    şimdi biraz pişmanım hepsini yeniden almak zorunda kaldım :D aldıkça da alıyo insan
    şu an yeni bi surf kamış daha alıp almama konusunda kendimle savaşıyorum

9. bogazlufer

bogazlufer Aktif Üye

500 tl lik sahte ile gidip hiç iş yapmadığını gördüm bazı meralarda

1000 tl lik ile gittim yine tık yok

ama oradakiler dedi ki bak şu rapala şu kaşık iş yapar

10 tl ye 2 tane aldığım ile levrek aldım

sizi çok iyi anlıyorum.

meralar farklılık gösterir. balıkların tercihleri farklılık gösterir. orada ki insanlarla ile konuşmak lazım herzaman.

10. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Hastalıktır, adı da var, ichtiomania. Hastalığın ilk evrelerinde meraktan her türlü ürüne saldırırsın, ileriki aşamalarında daha seçici davranırsın. Bu evrelerde daha pahalı ürünlerin daha iyi olduğu halüsinasyonları baş gösterir. Hastalığın nekahat döneminde seçicilik iyiden iyiye yerleşir, sarf malzemelerinin ve aksesuarların daha önemli olduğu kanısı, halüsinasyonların yerini almaya başlar. En iyi öğretici kovalar ve livarlardır. Kovasında, livarında balık olanın kullandığı takımlarla avlanırsan bu hobiden daha çok keyif alırsın.

11. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

amin abi samsunun neresi bi gideyim