Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üstten resiztanslı elektrikli izgara'da balık pişirenler merhaba :)

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
@Hamdi Abi süper kullanım bilgileri bunlar.

Memlekette bulup pişireceğim en büyük balık östrojenli çiftlik çuprası ve levreği genelde. Dediğin gibi hemen pişen yerleri kesmek güzel fikirmiş. Izgara çok sürmesi dediğin, 2-3 tur pişirme sanırım. Kalabalık oluyoruz genelde iki kez doldururum ızgarayı. Lezzetli ve balığı parçalamadan tek seferde pişirmek için bu model iyi dediğin gibi. Tavsiye için teşekkürler, ucuz satan yer bakıyorum. :)
Bahsettiğim büyük balık çipura ve Levrek onları pişirirken kanatları kalkıyor ve ızgaraya değiyor sonra duman yapıyor. :) Uzun olayı anladığın gibi bir kaç tur yaptığında teflonda kalan yağ yanabiliyor. Balkonda sorun olmaz ama evde istersen her yeni koyduğunda pişmiş yağı temizlersen sorun kalmaz. ( Ama o yağda güzel tad veriyor :D ) Sen bilirsin :)
Ucuz satan yer maalesef bulamadım senden öğrendiğim tüm teknikleri denedim :D Ama en ucuz ve stokta 299 TL altına bulamadım.

TEKNOTURK

Daimi Üye
Adı
Erkan Keskin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@Hamdi Abi, senin cihazın alt üst ayrı çalıştırma özelliği de varmış, demiyorsun hiç :) Hem balığa hem ete güzel olur bu. Dediğin gibi piyasada yok bence bu ürün. n11'de 250 yorum almış, çok satmış. Stokta görünen yere de sormak lazım, ellerinde olmayabilir. n11'de olsa alırdım. 20 lira indirim kuponu ve 3 gün içinde n11.com'da harcamam gereken 50tl'lik bonusum var. Satıcıya mesaj atıp ürün varsa 250'den sat bana diyip, kupon-bonus da kullanıp sahip olayım Jett'e. :D

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
@Hamdi Abi, senin cihazın alt üst ayrı çalıştırma özelliği de varmış, demiyorsun hiç :) Hem balığa hem ete güzel olur bu. Dediğin gibi piyasada yok bence bu ürün. n11'de 250 yorum almış, çok satmış. Stokta görünen yere de sormak lazım, ellerinde olmayabilir. n11'de olsa alırdım. 20 lira indirim kuponu ve 3 gün içinde n11.com'da harcamam gereken 50tl'lik bonusum var. Satıcıya mesaj atıp ürün varsa 250'den sat bana diyip, kupon-bonus da kullanıp sahip olayım Jett'e. :D
Evet ayrı ayrı çalışıyor sen anlamışsındır sandım :D

Ben Hepsiburada da bulmuştum sanırım.

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İlk mesaj'daki fotograftaki ızgaradan ben yıllardır kullanıyorum,
yanlız fotograftaki gibi balıkları telin altına-ortasına değil üstüne koyuyorum alt tablasına 1 bardak su ekliyorum,
balıktan akan yağ suya damladığından duman ve koku yapmıyor, su koymazsan alt tablaya damlayan yağlar yanıp koku ve duman yapıyor,
ızgara'ya konulan taze balık genelde kuyruk kısmından hemen kıvrılıyor, onuda kontrol edip maşayla bastırdınmı problem kalmıyor,
Afiyet olsun.

TEKNOTURK

Daimi Üye
Adı
Erkan Keskin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İlk mesaj'daki fotograftaki ızgaradan ben yıllardır kullanıyorum,
yanlız fotograftaki gibi balıkları telin altına-ortasına değil üstüne koyuyorum alt tablasına 1 bardak su ekliyorum,
balıktan akan yağ suya damladığından duman ve koku yapmıyor, su koymazsan alt tablaya damlayan yağlar yanıp koku ve duman yapıyor,
ızgara'ya konulan taze balık genelde kuyruk kısmından hemen kıvrılıyor, onuda kontrol edip maşayla bastırdınmı problem kalmıyor,
Afiyet olsun.
Ercüment Bey teşekkür ederim. Jett bulamazsam Aksu'nun sağ altta görünen termostatlı olanından sipariş vereceğim. Ebatları aynı zaten. İşi su çözüyor bu cihazlarda belli ki.

marooned

Üye
Adı
Ulaş G
Izgarayı ocağın üzerine koyun, aspiratörü sonuna kadar açın :)

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Aslında bu iş için en uygun ve kullanışlı ızgara tipi Salamander Izgara'dır üstten ve alttan ızgarası vardır ve alt kısmı hareketlidir yukarı aşağı inip kalkar ve istediğiniz noktada sabitlenir çok güzel pişirme yapar, otel mutfaklarında kullanılır ama fiyatları pahalı 2bin liranın üzerinde https://www.elitmutfakekipman.com/salamander-izgara-makinesi/elektrikli-salamander-izgara.html
Erkan evde mangal yapar bu parayı vermez :D

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Ustten rezistanli markasiz bir model kullaniyorum yaklasik 10 yildir sorunsuz kullanmaktayim. Ikinciyi aldim, zira kalabalikta tek yetmiyor.

Isin puf noktasi kapagi tam kapatmamak. Ben iki koseye birer cay kasigi yerlestirip sorunu cozsuyorum aksi durumda isiya yakin oldugundan kararma oluyor. Yani kapak yarim cm kadar acik olmali.

Et tavuk mantar balik sogan patatez herseyi bu yontemle sorunsuz pisiriyorum. Komurlu kadar lezzetli olmaz ama elektrikli modellerde bu kadar iyi pisiren de fazla yoktur.

Alt kapagin en altina aluminyum folyo sererseniz akan yagi temizlemek de kolay oluyor. Aksi halde hanimlar sikayet edebilir:)

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Erkan evde mangal yapar bu parayı vermez :D
Abi aslında alınabilir, günümüzde asgari ücretle çalışan insanlar bile bi cep telefonuna 2 bin liradan fazla para veriyorlar, olta makinasına kamışına bin lira 2bin lira para verip alan bi çok arkadaşımız var olta malzemesine bu kadar parayı verirken paraya acımıyosan tuttuğun balıklarıda güzel bi şekilde pişirmek için paraya acımayan öyle değilmi ben bu mantıkla düşünüyorum