Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uykusuz Mesailer ( Levrek Avı )

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba :)

Ne kadar sıcak olabiliyorsa, o kadar sıcak merhaba..

Uzun süredir hasret kaldığım kalama sesini tekrar duyabilmek için bir hayli uzun süre olta atıp durdum. :D

Yakın zamanda ip misineye geçtim, makinamdan kaynaklanan sorun sebebi ile de hevesle tepeleme doldurduğum İp misina, Makinamın kafasında ki İp misina neredeyse yarıya indi.. :(

Meğer ne hata kabul etmez yeniliklermiş ! Leader kullanımı için kesin bir karar kılmış olsamda, henüz F/C misina arayışım bitmedi. Geçen hafta dan organizasyon için anlaştığımız Mehmet Sercan öğretmen ve arkadaşları ile dün gece 23:00 sularına kadar olta attık. Benim fabrikaya gitmem gerektiği için, onlardan ayrıldım. İspendek boylarında bir kaç balık alındı avlak çok kalabalıktı ve neredeyse herkes ispendek alıyordu.

Kullandıkları küçük silikonlar sayesinde daha geniş boy yelpazesindeki balıkları cezbediyorlardı. Ben ise hep daha irisi diyerek sert yemlerle devam ettim. Kullandığım yemlerle bir randıman alamamış olsamda etrafımda dolaşan mert delikanlıları izlemek büyük keyif vermişti..
Doğrusu kimseye hissettirmeden doyasıya hareketlerini seyrettim çıktığım taşın etrafında pervane oluyorlardı, bu bir amatör balıkçı için gerçekten harika sahnelerdi..

Onları kandırmak aklımın ucundan bile geçmezdi, gece avında bana balık vurmayınca.. O kafayla iş yerinde sabaha kadar “nasıl olurda oradan balık çıkartırım” diye sabah ettim. :)

Herkes balık alıpta siz alamayınca, insan birden kendisini felsefenin içinde buluyor. :)

Saat 03:00 te Mehmet hocayı tekrar aradım “ne yaptınız” diye içimdeki kurt rahat bırakmıyordu beni..
Eve geçtiklerini avı bırakmış olduklarını öğrendim, sabah vardiyeyi bitirdim. Zaten geceden hazır olan ekipmanlarımla direk avlağa vardım. Gece için giyilen elbisenin gündüz ne kadar abartılı olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum.

Giydiğim tulumun içine yüksek vuran dalga giremesin diye, giydiğim mont beni bir hayli terletti onsuzda olmuyordu açıkçası.. Saatler geçtikçe moralim gücüm eforum tükeniyordu. Ama herşeyin av için mükkemmel görünmesi, beni “ha gayret akşam balık doluydu burası burada bir yerlerde olmalı” diye ava adapte ediyordum. Gerçekten de geceden sabaha bir şeyler kalmalıydı.

Biraz dinlenip tekrar giriyordum denize ve saat öğleni geçtikten sonra ilk karşılığımı aldım. Balık çok uzakta değildi 30-40 mt ileride oltama oturmuştu, artık kabul etmeliyim ki bunca zaman ip misina kullanmayarak kendime haksızlık etmişim. Gerçekten zevki ikiye katlıyor diyebilirim her yaptığı hamleyi her mücadelesini katıksız aktaran bir hat vardı aramızda..

Bunca saat onu aradığım için kenara almakta hiç acele etmedim. :D

Beş dk ya yakın oynadım kenara aldım, balık oltamdayken gerçekten o anı daha da nasıl uzatabilirim diye düşünür olmuştum.

20 dk geçmedi ki bir balık daha bindi, bu çok daha iyi dövüşüyordu kalamayı biraz daha sıktım harika kafa atışlarıyla güzel bir mücadeleden sonra onu da kıyıya aldım. Güneşten yanmış yüzüm, uykusuzluktan çökmüş ruh halim, dinlenmeden çalışmış yorgun bedenim ile dinginlik içindeki ferahlamış ruhum büyük tezatları yaşıyorlardı.

İnanın bir misinayı değişince spin avcılığına yeni baştan başlayacağımı hiç bilemezdim. Deniz kabuğu toplayan bir kaç çocuktan resmimi çekmelerini istedim öğretmenleride Çanakkale’li olunca levreğe dair güzel sohbetler başladı. Son gelen balığın bir gözünün kör olması muhabbet konusu oldu. :)

Dahası ve daha güzeli siz amatör balıkçı dostlarıma rasgele diyorum...

Kullanılan Ekipmanlar

Kamış : Sava Gear predator 20-60 gr 300 cm
Makina : Shimano Sahara 4000 fb (ihtiyar)
Misina : Pover Pro 0.19 mm İp
Sahte Yem : Sea Spin Mommotti 140 Mul

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler Hızırcım, yorgun ama gururlu bir halin var:) Karşılığını herzaman alamasakta sabırla atıp çekmek gerekiyor malesef:) Bu sefer karşılığını fazlasıyla almış olmana sevindim, ayrıca ip misina konusundaki düşüncelerine de katılıyorum hayırlı uğurlu olsun nice keyifli avlara rastgelsin kardeşim..

wolf

Aktif Üye
Adı
haydar özdemir
tebrikler ...güzel av olmuş..paylaşımda çok güzel.her daim rastgele

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Hızır
Gece seni fena kızdırmışlar ama acısını gündüz çıkarmışsın. :D
Her zaman rastgelsin

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Offff offf offf off ne güzel bunlar yahu.
tebrikler Hızır,azmin ödülünü almışsın.

ykbilen

Daimi Üye
Adı
SERDAR BİLEN
Hızır tebrik ediyorum seni,,,
:harika::harika::harika::harika::harika::harika:

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Üff sıcakta ne terleme yapmıştır o tulum ama içinde olmayı düşünemiyorum :)
Bu arada neden örgü örgü dediğimizi de ilk elden tecrübe etmiş oldun devamlarını dilerim... :D
Güzel balıklar ama ne yapalım sen bakarken biz tutuyoruz sen tutarken biz bakıyoruz birazda kader :D

m1976k

Aktif Üye
Adı
murat keleş
HIZIRIM HARİKASIN VALLA BRAVO TEBRİKLER azmin sonu zafer bu arada en alttaki resimde kaç numaralı bakış atıyorsun kadir inanır görmesin kıskanır:) afiyet şeker olsun....

darthvader61

Aktif Üye
Adı
Mehmet S. BASDAG
Nasıl kalamadık sabah suyuna :DDD Tırmalama sonuç verdi demekki :D

O sahteyi çooookkkkk beğendiğimi cumartesi gecesi söylemiştim sana :D

Tebrikler kardeşim. Avların daim olsun...