Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun aradan sonra bu iyi geldi (15 Ağustos PAZAR)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında djemo tarafından paylaşıldı.

1. djemo

djemo Yeni Üye

Yaklaşık 1,5 aydır hava şartlarından, misafir olayından vb gibi sebeplerden balığa çıkamamıştık ve dolayısıyla özlemimiz had safhadaydı...

Artık bu Cumartesi kararlaştırdık ve sabaha karşı denizle buluşacaktık...

Derken gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra bizim buraya göre sahur saatinden sonra, sabah saat 4 gibi yazlığımıza doğru harekete geçtik, gerekli hazırlıklar vs tamamlanana kadar, saat 04,50 gibi artık sudaydık...

Hava henüz karanlıktı ışıldağımızla yavaş yavaş ilerliyorduk ve biraz ilerledikten sonra ışıldağın aydınlığı sayesinde istavritlerin oradan oraya uçuşmaları bizi fena iştahlandırdı ve duralım bakalım neler oluyor diye düşündük...

Aslında aldığımız yol henüz azdı ve derinlik de doğal olarak fazla yoktu ama biz yine de birkaç atış yapalım dedik; tabi 1,5 aydır suya çıkamayınca insan heyecanlanıyor:D...

1-2 atışın ardından çok erken gaza geldiğimizin farkına vardık ve ben vakit kaybetmeyelim dedim, motoru çalıştırdım, uzunca süre hiç durmadan yol aldık ve şansımızı denemek için durduğumuz yerin derinliği yaklaşık 40-45 metre civarıydı sanırım ve ilk atışlarımızı heyecanla yaptık...

Üç kişiydik, sedat reis, murat reis ve dümende ben :D...

Murat abimizin hemen ilk atışında aylardır izine bile rastlayamadığımız ÇUPRA nın gelmesi bizi gayet heyecanlandırdı, Sedat reis de çuprayı görünce tüm uykusu kaçtı...

Daha sonra aynı yerde havanın tamamen aydınlanmasına kadar atışlarımızı yaptık herşey gayet iyi gidiyordu, daha sonra biraz vuruşların zayıfladığını düşünerek biraz daha açığa gittik yeni durduğumuz yerde derinlik sanırım 60 metreyi buluyordu, atışlarımıza devam ettik, avımız gayet güzel gidiyordu, üstelik durduğumuz yerde çeşit de boldu...

Hatta o noktayı o kadar beğendim ki, telefonumun gps inden işaretlemeyi de ihmal etmedim :D

Saat 11 e yaklaşırken sıcağın bastırması ile balık vurmasına rağmen karaya çıkmaya karar verdik, yorgunduk, uykusuzduk ama gayet mutlu ve hoşnuttuk, aşağıdaki fotolardan ne denli mutlu olduğumuz anlaşılacak...

Bir tane balığın cinsini çözemedik, dedem çinekop demesine rağmen emin olamadık bilmediğimiz balığın fotosunu ilk sıraya koyuyorum adını söylerseniz seviniriz...

İşte avdan kareler:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel av olmuş

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Çok güzel bir av olmuş. Tebrikler :)

Hasret kaldığınız balık avında sonunda güzel av yapmışsınız.

İsmini bilmediğin balık Akdenizde Kuzu balığı diye adlandırılır.

5. hunter

hunter Daimi Üye

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.
    Avınız içinse ayrıca tebrik ederim,harika balıklar almışsınız,antenli pembelerinizde çok güzel.

Bu arada merak ettiğiniz balıksa akya-çıplak vs. denebiliyor sanırım.
    selamlar.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Burda bir açıklama daha eklemek gerekiyor :)

O balık Akya, çıplak değil aslında çoğu kişi Kuzu balığını Akyanın küçüğü olarak biliyor.Çokta benziyor slında.

Ama küçüğü değil. Ayrı bir familya Latice adı "seriola dumerili" olarak geçiyor.

Limit olarak boy limiti yoktur sadace kilo limiti var.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

tebrikler güzel bir av olmuş afiyet olsun

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler gayet güzel ve çeşitli bir av yapmışsınız afiyet olsun:) Rastgele.. İlk resimdeki balık istavrit ailesinden bir tür ama ismini hatırlayamadım..

9. sedatt

sedatt Aktif Üye

evet emo reis gerçekten çok güzel bir av oldu.herşey çok iiydi deniz hava ne bileyim yemlerimiz bizi yarı yolda bırakmadı;zamanlama iiydi.muhabbet ayrı bir güzeldi ellerinize sağlık arkadaşlar.inşallah haftaya da bu ortamı yakalarız :)

10. djemo

djemo Yeni Üye

Sedatt reisim, inşallah haftaya da bu şekilde bir av hatta daha iyisini gerçekleştirme imkanımız olur...

Hamdi Bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ediyorum, Sedat reis de akyanın küçüğü demişti ama tam da emin olamamıştık açıkçası, şimdi sizin de onayınızla akya da tutmuş olduk öyleyse...

Bu arada bir tane de mavi benekli balık var ona da sedat reis sinarit palazı dedi ama bizim körfezde ilk defa denk geldik o doğru mudur, sinarit palazı mıdır acaba?

11. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş.Yanlız botun havası biraz inik miydi bir iki karede öyle görünüyorda. RAsgele.